Резултати од барањето

 1. moongoses

  Помош, софтверски проблеми и совети

  Или PowerToys од микрософт ако не сакаш екстра програми туку директно од фајл експлорер. Најдобра варијанта е секако со некој фајл менаџер. За во cmd треба скрипта, ова не може со една команда.
 2. moongoses

  Film Club - трета среќа! (133. The Dark Valley: 20.09-03.10.2021)

  З`ш? Само се трудев да го испочитувам стилот на предложувачот. Од одјавната шпица:
 3. moongoses

  Film Club - трета среќа! (133. The Dark Valley: 20.09-03.10.2021)

  Das finstere Tal (2014) Онака. 6/10
 4. moongoses

  Теорија на Шуплива VS Рамна Земја

  Би ви го препорачал документарецот Behind the curve што се занимава со најголемите апологети на теоријата за рамна земја, како и нивните експерименти и обиди со научни методи да ги докажат тврдењата. Да не биде дека сѐ се сведува на видеа од јутуб и цртежи од пеинт, туку луѓето сериозно...
 5. moongoses

  Film Club - трета среќа! (133. The Dark Valley: 20.09-03.10.2021)

  Brain Donors (1992) Филмов ме остави со поделени впечатоци и прв пат не знам што да напишам и како да го оценам. Направен е како омаж на слепстик комедиите на тројцата лакеи и браќата Маркс. Не знам дали тој хумор веќе не е смешен во денешно време или едноставно треба да се гледа во поголема...
 6. moongoses

  Најекономично греење (затоплување)

  Тоа е затоа што не почнуваат веднаш да греат за разлика од панелите. Треба време откако ќе се вклучи додека се згрее маслото и почне да оддава топлина. По исклучување продолжува да грее додека не се олади. Поинертни се од панелите, но на крај за истата потрошена струја истата топлина ќе ја дадат.
 7. moongoses

  Opel Club Macedonia

  Толку ли е тешко упатството да го отвориш?
 8. moongoses

  Саем на книгата

  Ќе си рече човек, членови на група на читатели - тоа се начитани луѓе со широки видици, култивирани, просветлени, космополити... и нема да знае колку не е во право. :confused:
 9. moongoses

  Саем на книгата

  После ова те исфрлија од група или само го избришаа постот? :)
 10. moongoses

  Помош, софтверски проблеми и совети

  Името плеерот го чита во 8.3 дос формат и на тоа додава наставка за јазикот. Зошто е така, кој да знае. Но зошто користиш плеер што не е како треба апдејтиран 10+ години? Па уште и го наплаќаат.
 11. moongoses

  KupiKniga.mk - online нарачка на книги

  3. Прошетај до Лесковац и купи ја директно од книжарницата на Лагуна. Со разликата во цена ќе го покриеш патот :)
 12. moongoses

  Саем на книгата

  Не се работи само за едно издание, повеќето им се со таков превод. Прашање е и дали имаат откупено авторски права.
 13. moongoses

  Film Club - трета среќа! (133. The Dark Valley: 20.09-03.10.2021)

  Да, ама кој нему му даваше воља за живот? Чекај, тој всушност сакаше да умре, не да живее!
 14. moongoses

  Film Club - трета среќа! (133. The Dark Valley: 20.09-03.10.2021)

  Mar adentro (2004) Во филмов ги гледаме последните месеци од животот на главниот лик кој 26 години лежи неподвижен во истиот кревет во истата соба и бара начин легално да го заврши својот живот. Не знам колку е филмов верен на оригиналниот лик по кој е инспириран и дали од таа страна има...
 15. moongoses

  Инфо за нови филмови достапни на торент

  Hi, Mom 2021 1080p WEB-DL H.264 AAC-TJUPT
 16. moongoses

  Film Club - трета среќа! (133. The Dark Valley: 20.09-03.10.2021)

  Да бе, и мораше баш јас да бидам тој еден :(:mad: И нели доста беше од филмови за болни што патат со години? :)
 17. moongoses

  Film Club - трета среќа! (133. The Dark Valley: 20.09-03.10.2021)

  Моите песни, моите сништа (1965) Филм снимен според бродвејски мјузикл, кој е направен според книга, која опишува вистинит настан. Но сето тоа премногу романтизирано, како што знаат да направат во Холивуд. Филмот е направен да биде забавен, затоа ликовите и ситуациите се стереотипни. Ликот на...
 18. moongoses

  ВЕСТЕРН - Kajgana Showdown #02

  И @Tyler Durden го има пишано.
 19. moongoses

  Film Club - трета среќа! (133. The Dark Valley: 20.09-03.10.2021)

  Тоа му доаѓа околу 300 мега по инч :)
 20. moongoses

  ВЕСТЕРН - Kajgana Showdown #02

  По азбучен ред. High Noon My Darling Clementine Rio Bravo Shane Stagecoach The Man Who Shot Liberty Valance Tombstone Unforgiven Winchester `73 Young Guns
На врв Bottom