Резултати од барањето

 1. Leo Bonnie

  Дали читањето книги е луксуз?

  Ме мотивира темата за Хари Потер и саемот па да отвориме една дискусија, дали мислите дека читањето книги кај нас претставува луксуз? Колку можиме да си дозволиме да купуваме книги? Како да ги мотивираме децата да читаат повеќе? Тие што се фамилијарни дали можат да купуваат нешто редовно за себе...
 2. Leo Bonnie

  Succession

  Пред два дена ја отворив темата да ги видам новите мислења и нормално повторно се навлеков на интрото, ми се врти сега пак во глата. Фала ви.
 3. Leo Bonnie

  ТРАГИЧНА ВИСТИНСКА ПРИКАЗНА - Kajgana Showdown #08

  In the Name of the Father (1993)
 4. Leo Bonnie

  Формула 1 - сезона 2021

  Мислам дека со хало и повеќе се силат возачите, се чувствуваат побезбедно и притискаат до крај. Без хало денес повнимателни ќе беа двата.
 5. Leo Bonnie

  Саем на книгата

  Скромна, мејнстрим поднова за домашната библиотека
 6. Leo Bonnie

  Локални избори 2021 (кандидати, активности и кампањи)

  Добар доктор, сега со епидемијата има добар глас кај цел град, културен, достапен беше на сите. Затоа и го кандитираа, убедливо најдобро стои во градот од цело дпмне. Е сега колку е паметно единствениот епидемиолог сред епидемија да стани градоначалник тоа е друг муабет. Дамка му е брат му...
 7. Leo Bonnie

  Саем на книгата

  Омилена поговорка од Јовица во бушава азбука ми е: не знај тој шо чита туку тој шо знај шо чита. И 100% е точна за фб групите и пола издавачки куќи.
 8. Leo Bonnie

  Саем на книгата

  2 од Агата и 2 од Кундера за 1000че со бесплатна достава, океј понуда иди.
 9. Leo Bonnie

  The Wire

  Легендарно враќање
 10. Leo Bonnie

  Фан клуб: РК Пелистер

  Ќе има публика в четврток?
 11. Leo Bonnie

  Саем на книгата

  На крај ќе излези најдобро од bookland фиксен 25% попуст на се, посебно за изданијата од литература кои ги имаат. Ич не можам да ги разберам од литература, барем да имаа попуст на пакети од Кундера, Агата, Хемингвеј.
 12. Leo Bonnie

  Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

  https://www.slobodenpecat.mk/foto-genijalno-cacko-e-hagrid-shenka-kako-minerva-a-jovica-voldemort-koga-hari-poter-bi-se-snimal-vo-makedonija/?fbclid=IwAR2FWAAeXoEew_jlYs1XsGVWCqm_hbSXS6laHdOACkIsngxVXUJnuMSxWKE
 13. Leo Bonnie

  Фан клуб: Пелистер!

  Дуксот е одличен, можи да се земи еден за во ледената дворана
 14. Leo Bonnie

  Локални избори 2021 (кандидати, активности и кампањи)

  Нема да добиеш избори никогаш со идеализирање на еден главатар како Левица со Апасиев, посебно не локални. Земија за пример Битола, зошто Левица нема ни листа во Битола? Оти нема никој да гласа за онлајн кампања како трета опција кога ги имаш Поинаку кои се ЛОКАЛНИ дечки и имаат контакт и со...
 15. Leo Bonnie

  Локални избори 2021 (кандидати, активности и кампањи)

  Не е стари или млади, локални избори се и добро е да го знаеш ликот кој ЛОКАЛНО ќе те претставува во советот. 2-3 реченици да размениш со него, не можиш само да комуницираш со фб бот кој му ја води страната на Левица или само со сооштенијата од Апасев да се информираш. Кога ќе имаш проблем некој...
 16. Leo Bonnie

  Фудбалски/трансфер дискусии

  Лоша ти е споредбата со ЛШ кога Бати играше за многу послаба екипа со многу полоши соиграчи. Исто како да ги споредиме настапите на двајцата на светски првенства, шо има врска шо едниот играше за Аргентина а другиот за Украина. Инаку тривиа информација, прв тренер на Батистута во Њуел Олд Бојс...
 17. Leo Bonnie

  Фудбалски/трансфер дискусии

  Батистута во ЛШ
 18. Leo Bonnie

  Фан Клуб: Јувентус

  Лошо менаџирање е ова со позајмиците, и Мората и Кин ќе ги претплатиме, заедно ќе дојдат околу 70М.
 19. Leo Bonnie

  The Witcher

  Не можи ништо да е полошо од кастингот на Јенефер, најхаризматичниот карактер во книгата и најсексипилен во играта му го дадоја на глумица во воден чорап удрена по главата.
 20. Leo Bonnie

  Фан Клуб: Јувентус

  Нестабилен е, и тој и жена му а ќе биди скапо платен. Подобро е долгорочно решение, со Икарди ќе поминиме исто како со Игуаин.
На врв Bottom