Резултати од барањето

 1. DACIA

  Слушалки (earbuds)

  Дечки препорачајте некои слушалки или тако звани earbuds за телефон да си слушам музиче? Гледав во анхоч и сетек но има доста избор и неможам да одберам некок
 2. DACIA

  Младински додаток

  Здраво дечки знае ли некој кога ќе почне исплатата на овај додаток(ако воопшто почне) т.е за лицата до 23 год што работат во производство ќе земаат уште по плус 3.000 на платата...
 3. DACIA

  Лаптоп - plugged in, not charging

  Ми треба помош околу лаптоп. Денеска забележав дека лаптопов не полни батерија. Чим го извам полначот, секундарно се гаси. Го ставам се е во ред. Вака почна да ми траи од денеска. Вчере се супер беше. И ми трепка портокалово индикаторот за батерија. Долу во такстбарот кај шо стој колку бат...
 4. DACIA

  Скутер - губење сила и трошење бњнзин ??

  и ми треба совет.. Во последно време скутеров мој не е како што беше. Осеќам дека некако изгуби сила т.е ако најголема макс брзина беше 70 сега одвај да крени 60. И почна да троши бензин како скината. И забележав дека аусплухот се вжештува само со изминати 200 метри. Иначе се работи за...
 5. DACIA

  MAFIA III

  Дојде и тој ден кој сите виртуелни мафијаши го чекавме. Доаѓа MAFIA III. Following years of rumors, 2K Games on Tuesday officially announced Mafia III. An image released on Twitter teases the location and time period for Mafia 3, though 2K has yet to confirm the information. We also see four...
 6. DACIA

  Смешни илустрации кои докажуваат дека светот се менува кон полошо

  Зошто велиме дека старите добри денови останаа зад нас? Се разбира, вашиот телевизор е полесен од тој од пред десет години, но затоа вие во меѓувреме сте качиле десеттина килограми; кога ќе ви паднел вашиот стар Нокиа мобилен, го оштетувал паркетот, но затоа вашиот нов ајфон чини колку свеж...
 7. DACIA

  Емисиите на македонските телевизии некогаш и сега

  Сведоци сме како со секој изминат ден македонската публика се повеќе е одалечена од ТВ екраните.Иако навистина голем удел во овој процес имаше дигитализацијата и достапноста на итнернетот, сепак, мора да се признае дека и самите телевизиски куќи се виновни за ваквата ситуација. Во галеријата...
 8. DACIA

  Македонските медиуми - јаничари на новото време!

  Денес во Македонија, земја во која што сиромаштијата, нерваботеноста и необразованоста се на високо ниво. Земја која се соочува со масовни иселувања во странсто, со голема стапка на бела чума со збунет народ кој е претворен во партиски послушник и за некаква си мизерна работа и партиско...
 9. DACIA

  Како да пресметам бодови за упис во средно ?

  Можи некој да ми објасни како можам да пресметам колку поени имам од 5 до 8 ? ми требаат 35-40 поени за упис а од 5-8 сум со тројка :D ае кој знае
 10. DACIA

  Мобилни телефони без договори

  Дали низ прилепов има продавница за телефони без договор ? Пример одиш во продавница за телефони и му даваш кеш пари и си одиш дома со нов телефон :) ? Да не треба да потполнувам договори и триста лична карта и триста глупости ?? :D знам дека темава глупо звучи :))
На врв Bottom