Резултати од барањето

 1. humanoid

  Путин на млади години

  Си личи на мајка му :)
 2. humanoid

  Macedonia- cradle of culture, land of nature

 3. humanoid

  Какви се цените на недвижностите на охридското крајбрежје?

  Ме интересира како се движат цените на куќите на охридското крајбрежје. Не ме интересирааат куќи во Струга или Охрид, туку некаде по селата или може да бидат сосема изолирани, односно надвор од населени места. Не барам зградетини, туку мали куќички, не смета ако се стари. Опција може да биде...
 4. humanoid

  За оние што работат инд. дизајн, ентериер, продуктивен дизајн...

  Како што споменува насловот на темата, ако работите професионално, фриленсери или било како и ако ве интересира напис за вас во ревијата Контраст, контактирајте ме преку ПП :) деталите подолу. Се работи за нова ревија која доста ветува. Редакцијата е во Словенија, а е достапна во бивша...
 5. humanoid

  Протектион девице :)

  http://media.putfile.com/Strokovnjak-kli269e-na-helpdesk
 6. humanoid

  Сервери (кој каде игра). Само за официјалните сервери

  Еве тема за ова :) Па овде можете да оставате податоци за тоа кој каде игра.
 7. humanoid

  Македонска традиционјална архитектура: Белези

  Едноставно Дали модерната македонска архитектура ги следи традициите? Овде не мислам на шаблонско копирање на старата и традиционална македонска архитектура, туку проучување на старите мајстори, анализирање на нивните достигнувања и разгледување на можностите за нивна примена во современата...
 8. humanoid

  WoW мудрости и гатанки

  Има некои ептен добри :icon_lol: (позајмено од Allkhazam) If druids love animals so much... where do they get their leather armor? If a Treant falls in the woods, and there is no one around to see it, does it change back into a Night Elf? Threatening someone with your alt is like...
 9. humanoid

  Софтвер за креирање на икони

  Ми треба добро програмче за правење на икони и за креирање на изгледот на алатките во програмот. Го пробав Axialis Icon Workshop, добро ми изгледа, но би сакал совет од некој што веќе има работено такво нешто :) Не препорачувајте нешто ако не сте го пробале самите :) Се работи за сликчиња со...
 10. humanoid

  Војна на софтверот

  Еве како изгледа софтверската војна кога е прикажана на мапа:
 11. humanoid

  Потребни се аргументирани одговори

  Од причина што на форумот се врши страшна пропаганда од страна на многу политичко обоени членови за тоа што и како ќе направеле нивните партии, дали во 100 чекори, дали за Македонија заедно, дали онака или вака. Е сега, мене а и многу други овде кои не се политизирани, не итересира нешто друго...
 12. humanoid

  Русокосо џуџе...

  ...Игра на подиум. Што е тоа? :icon_mrgr http://www.zippyvideos.com/5910184244533376/vid_00606
 13. humanoid

  Интернетот е прекрасен! Сакајте го :)

  Една убава и поучна приказна :) http://www.antfarminteractive.com/itsawonderfulinternet/website/book_coded_unbrand.swf
 14. humanoid

  Моќта на рекламите

  SINGLE ! BLACK FEMALE seeks male companionship, ethnicity unimportant. I'm a very good girl who LOVES to play. I love long walks in the woods, riding in your pickup truck, hunting, camping and fishing trips, cozy winter nights lying by the fire. Candlelight dinners will have me eating out of...
 15. humanoid

  Конкурс на Firefox за графички дизајнер

  Еве една тема наменета за такви работи. :) Секој што ќе налета на некој конкурс за графички дизајн, веб дизајн, реклами, конкурси од областа на културата и уметноста, интересни работни места, може да ги пренесе информациите овде. Првата вест: Мозила доделува награда за најдобра анимирана или...
 16. humanoid

  Документарци

  Сега го гледав Le Peuple Migrateur или Номади на небото. Француски документарец во режија на Jacques Perrin. Снимен е за преселбата на птиците низ целиот свет. Филмот е полн со прекрасни кадри, одлична фотографија. Камерата е присутна и при летањето на птиците, толку е блиску што имаш чуство...
 17. humanoid

  Музика (Soundtrack) од игрици

  Многу пати сум налетал на добра музика во игриците. Warcraft е една помеѓу тие. Последно што слушав и што симнав е музиката од Empire Earth II. Музиката е компнонирана од Michael G. Shapiro (неговите клиенти: MOR Entertainment, Sneak Preview Entertainment, Valve Software, Vivendi Universal...
 18. humanoid

  Програм за генерирање на бар кодови

  Знае некој некое програмче за генерирање на бар кодови? Значи, бројките ги имам веќе, само треба да ги внесам и да ми изгенерира бад код. Знам дека Корел имаше таква опција, но не можам да ја најдам.
 19. humanoid

  Македонија тотално блокирана

  Се испровоцирав да ја отворам темата кога скоро во сите дневни весници и телевизиски страни налетав на наслови како: Тутунарите со блокади во битолско Блокада на лозарите од кавадаречко „Глас на Светлина“ ќе го блокира Скопје ... Знаеме дека овие блокади не се прават поради добрата...
 20. humanoid

  Софтверски гиганти

  Ете...Пред околу една година беше спомнато, потоа се зборуваше и еве на крај Adobe официјално ја купи Macromedia. Само да биде на добро и да продолжат со развивањето на одличните макромедиини програми.
На врв Bottom