Резултати од барањето

 1. Песимист

  Купувам блиц

  Ајде купувам блиц Nikon speedlight или евентуално нешо друго шо може да се брцне на д3100ка.До 4-4500 денара (малку е ама толку се има па ако има некоја понуда бујрум)
 2. Песимист

  ПАСТРМАЈЛИЈАДА 2010 - Штип

  ВАНЧО ПРКЕ - УЛИЦА НА ПАСТРМАЈЛИИТЕ --- Петок 05.11.2010 - 18:00ч - Илија Ќосевски Јоце Панов Роберто Поп Димитров No End Како Браќа и Pi4 + Дј гост --- Сабота 06.11.2010 - 18:00ч - Иван Јованов Denis X Next Time Елвир Мекиќ Дани Димитровска Skeet Skeetara + Дј гост --- Недела 07.11.2010 -...
 3. Песимист

  ИМЕ ЗА КАФИЧ....ПОМОШ!

  Не знам дали е темата за тука ама еве.....треба ми помош предлози за име за кафич ама нешто на македоснки да не се странски термини мада и тоа може ..ке ви бидам крајно благодарен ако ми помогнете.Нема местото некоја посебна тема или нешто црно со црвено е ама тоа мош и ке се мене..тоа е тоа па...
 4. Песимист

  Брендирана штипската пастрмајлија

  Еве конечно ја брендираа пастрамајлијата па јас одма да се пофалам (ако темата не е за тука регирајте) Еве го и логото...
 5. Песимист

  Criminal Minds

  Глеам нема тема за оваа серија па викам ај да опнам една.Значи овака серијата ја избегнува некој период дека мислеше оти е слична на CSI ама немајки шо да гледам даде и шанса и испадна доста солидна.Значи на CSi ги решават случаите со докази а тука прават профили на осомничените или UnSub...
 6. Песимист

  Google Sketch Up

  Google SketchUP Програмче од чичко гугл за моделирање на 3д објекти згради ,куки моделирање на 3д градови и слично.Јас се дружам со него веке некое време па да видам има ли некој друг.Значи да си решаваме проблеми да си постираме наши изработки тука на темата.Еве одма јас ке поставам прашање...
 7. Песимист

  Ограбена Стопанска Банка во Лисиче.....

  Луге шо биде овоа секоја будала почна да ограбува банки ваљда видеа дека не ги факат па секој да си проба среката.За подетално инфо ке гледаме у 7 на а1 на вестите.
 8. Песимист

  Гафови 2009

  Еми ај малку да се посмееме на лапсусите на славните личности .... Ако темата не е за тука или ако темата не треба да биде отворена (значи ако сум ја скинал зелена) нека се интервенира.
 9. Песимист

  Пост на кој сте се изнасмеале

  Наслово објаснува се така да ......ајт:smir: ако е дупла бришите оти не ми даде ништо а има толку постови кој заслужуват внимание.
 10. Песимист

  Пастрмалијада

  На 06.11.2009(Петок) во Штип на градскиот плоштад по 3ти пат ке се одржи ПАСТРМАЛИЈАДАТА.На овој настан ке гостуваат неколку славни личности од нашата музичка сцена мегу кој ке бидат политичари,уметници и сите жители на град Штип.Како и секоја година ке бидат вклучени различни наградни игри...
 11. Песимист

  Weeds

  Интересна серија иам изгледно 3 епизоди од 1 сезона па ај ако има уште некој шо ја гледа серијата нека каже по нешто а и некој шо не ја гледа мош ке го примамеме.:raz: Сега ми се спие баајги утре ко ке дојдам од факс ке ви даам увод од првите епизоди .
 12. Песимист

  TrackMania nations турнир

  Ајт да направеме кајгана сервер на играта и да се тркаме малце а за рекреација надевам се дека има луге шо уште ја играат оваа игра прво да се собереме после ке се тркаме .Може? :motor::motor:
 13. Песимист

  Забоболка!

  Уф, што со забоболката еве на пример како ја денес празник не работи ништо а од вчера ме умре забот и дали имате решение што со вакви ситуации како да ја намалите болката додека идете до заболекр.Ајде пишете се што знаете не знаете околу забоболка справување (ако постои) и слично.
 14. Песимист

  Факултет за ПОЛИТЕХНИКА

  Еве после 1 година пауза од средно сакам да одам на овој факултет а знам многу малку за него мислам има прашував деца што учат овде само пофални зборови е сеа или тие се фрикови или има нешто па ако некој знае да каже нешто повеке не е на одмет. :smir:
 15. Песимист

  Инагурацијата на претседателот Иванов

  Главен ручек околу 10 000 евра Двата хеликоптери кој го надлетуваа Скопје 10 000 евра Сместување и оброци за странките околу 20 000 евра УУУ ајде да видам критики позитивни негативни за ова ...
На врв Bottom