Резултати од барањето

 1. nE0n1nja

  Позитивни и негативни особини на македонците

  Задачата е да се набројат неколку позитивни и неколку негативни особини на македонците. Мене за позитивни ми текнаа: - дружељубиви - почитуваат семејни вредности. За негативни: - ниска еколошка свест - слаби работни навики. Потребни ми се уште една-две позитивни и негативни ама не ми...
 2. nE0n1nja

  Earth 2.0

  Eath 2.0 е најново интернет лудило - игра во која купувате виртуелно парче земја со реални пари. Лудилото е во тоа што сега за сега игра воопшто и нема, луѓе трошат огромни суми на пари за да купат што поголеми виртуелни површини со надеж дека во иднина нивната вредност ќе порасне и ќе можат да...
 3. nE0n1nja

  Телемаркетинг, од каде им е бројот?

  Ме интересира од каде ги наоѓаат броевите овие агенти за продажба што се јавуваат и ти продаваат одреден производ? На сестра ми ѝ се јавиле денес и ѝ продале некое парфемче за 400 денари, не знаеле од кој град е или било кои други податоци, само кажале дека го избрале бројот по случаен избор...
 4. nE0n1nja

  Електронско плаќање на персонален данок

  Сакам да платам данок онлајн. Акаунт на e-pdd.ujp.gov.mk имам. Успешно внесов податоци за приходот и ми стигна мејл дека ми е одобрена пресметката и износот што треба да се плати. Пробав да се најавам со истиот акаунт од Е-ПДД на etax-fl.ujp.gov.mk но не сака. Пробав да се регистрирам...
 5. nE0n1nja

  Идиотско - смешни интернет реклами

  Ако не знаевте овој 93 годишник изгледа вака затоа што "си ги прочистува крвните садови". Советува и вие да го правите истото. А пак овој вториов, иако постар сепак изгледа помладо од 93-годишникот затоа што со жена му заедно си ги прочистуваат крвните садови. Спремен е да го сподели...
 6. nE0n1nja

  Репарирање на када

  Кој е најдобрар начин да се репарира оштетена када? Има ли кај нас луѓе што го прават тоа? Кадата на неколку места била оштетена од удари на неколку мали површини и со текот на времето оштетувањето се има проширено. Не сум на таа локација па не можам да сликам но оваа слика од интернет...
 7. nE0n1nja

  Рели Дакар 2020 - Саудиска Арабија

  Ме мрзи сам да пишувам воведен пост, затоа ќе ја залепам овде оваа статија од gol.mk: В недела започнува еден од најтешките авто-мото маратони, релито Дакар, каде што за 12 дена натпреварувачите ќе минат околу 7.500 километри. 42-то издание од трката за првпат ќе се вози во Саудиска Арабија...
 8. nE0n1nja

  Заштита на дизајн, индустриска сопственост и слично, дали и како?

  Поздрав до сите. Од неодамна имам ателје, работилница, или како и да го наречам, во кое рачно изработуваме уникатни часовници и огледала. Работите нормално ги изложуваме јавно на интернет, но пред неколку дена пријател ме предупреди дека може да се деси некој да ги украде дизајните, односно...
 9. nE0n1nja

  Како да заработам чисти 50.000 еура за 4-5 месеци?

  Почетен влог: идеално 0, ама може и ситно нешто, 100-200 е; Заработката не смее да биде од продажба на веќе постоечки материјални добра, недвижнини итн.; Строго легален начин на заработка; Друго све е дозволено. Ај да ве видам. :kafence:
 10. nE0n1nja

  Анестезија (општа дискусија)

  Моето куче има 15 години и 7 месеци, ме интересира дали е опасно да му се даде општа анестезија? Може и нешто повеќе да додадете ако имате искуство или знаење на оваа тема, можни компликации, ризици и слично.
 11. nE0n1nja

  Прашање за InDesign

  Има ли некој што работи со InDesign и што има професионално искуство со програмот? Сакам да прашам нешто во врска со поставување на страните.
 12. nE0n1nja

  Threadless.com - дизајн на маици, натпревари, ваши дела

  Дали некој го користел сајтов? Редовно има натпревари со награди и до $2000. Јас неодамна дознав за него па решив да пуштам како за проба еден дизајн, надвор од натпреварите. Гласајте ако сакате: https://www.threadless.com/designs/robo_01 а праќајте и ваши дизајни во темава. Како што разбрав...
 13. nE0n1nja

  Помош - сецкање на видеа од YouTube, успорена работа на PC-то

  Значи имам еден проблем, а тоа е дека на стариот компјутер видеата од YouTube ми сецкаат многу, уствари целиот сајт во глобала сецка. Не може ни да се изгледа едно видео на 360p, за повисок квалитет и да не зборам. Но тоа се случува и со други страници, или општо при работа на компјутеров...
 14. nE0n1nja

  Криптична веб страна, дали некој може да ја дешифрира?

  3.1415926535898.com.
 15. nE0n1nja

  ОnLive - cloud gaming service

  Што мислите за OnLive, сега пред малку изиграв неколку игри и е закон, стварно добра работа. Само графиката не е баш HD, ама мислам дека тоа автоматски ти мести во согласност со брзината на конекцијата. Ќе го замени ли ова класичното гејмање?
 16. nE0n1nja

  Продавници и места за органска и природна храна

  Ме интересира каде во СК може да се набавуваат следниве продукти: - органско месо (говедско и пилешко) и јајца - органски пченичен леб - непастеризирани и нехомогенизирани млечни продукти - овесни снегулки - секакви други продукти од органско потекло, како путер, овошја, зеленчуци итн..
 17. nE0n1nja

  Guild Wars 2

  Aко погледнеме наназад, веќе со години на MMORPG сцената не се случува ништо. Никаква револуција, никаква промена. Ако се најде некој да внесе малку иновација и новина и да направи нешто различно, обично тоа завршува неславно. Како времето да е замрзнато од кога излезе World of Warcraft, кој го...
 18. nE0n1nja

  Нинџицу

  Нинџуцу-то е боречка вештина која се појавила во Јапонија 14-15 век. Ја развиле одредена група на луѓе чија главна цел им била борбата против самураите. Во нинџуцу-то се користат секакви техники, како и многу оружја за напад, одвлекување на вниманието итн... Меѓутоа оваа вештина не ве учи...
 19. nE0n1nja

  Контактни леќи

  ....
 20. nE0n1nja

  Барам игри за SE k510i

  Еј ај ве молам некој ако може да ми најде некој добри игрици за k510i плс.
На врв Bottom