Резултати од барањето

 1. blanco

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  https://www.mkd.mk/svet/vesti/bajden-postignata-celta-od-200-milioni-dozi-za-100-dena Растур направија Американциве. Пола возрасни извакцинираа, а од 1-ви мај ќе може секој без приоритетни листи да се вакцинира. Инаку за кратко ќе почнат да им пуштаат вакцини на Канада и земјите од Ц.Америка...
 2. blanco

  UEFA Champions League - Season 2020/21

  Фашизам и расизам на дело. Само нека се обидат, ќе им падне одлуката како круша во Стразбур, а Чеферин ќе одговара во Хаг.
 3. blanco

  СДСМ - Политичка партија

  Мене најинтересно ми е како тоа сељакот и глупиот според Скопскава струја на СДС и ВМРО-вците вака лаганица ги дрибла со години. :icon_lol: Таква ароганција и од Жмицковци и од СДС-Скопје, а под мете со нив.
 4. blanco

  Македонска ракометна репрезентација - (жени)

  Му го раскинаа договорот на Симовски.
 5. blanco

  La Liga Santander 20/21

  Тресе сериозни глупости Стефка. Сосиедад со Селта ќе ги споредувала. Јаки играчи имале Селта јаките, само не биле искористени демек инаку ќе везеле. Ајт иш таму во кујна замеси нешто и така не те бива за фудбалски стручњак.
 6. blanco

  La Liga Santander 20/21

  Kaква невеста бре чупе, шо збораш? 220 години има човекот.
 7. blanco

  La Liga Santander 20/21

  Изгледа најдовме ново дете и мој имењак од втората екипа за да им го шитнеме на Атлетико за 40+10 милиони. :kafence:
 8. blanco

  Ракометната репрезентација на Македонија (мажи)

  Да ама Тале во Рајн Некар појде, додека Серафимов е баран од потенцијален нов прволигаш. Хамбург нели беа историска екипа која пропаднаа во долгови пред некоја година и све испродадоа? Нејсе, многу помала ќе биде конкуренцијата ваму и би требало да добива минутажа. Нека бега во Германија ако може.
 9. blanco

  Фан клуб: РК Пелистер

  Пелистер 2 игра со Вардар, не првата екипа.
 10. blanco

  СДСМ - Политичка партија

  https://www.mkd.mk/makedonija/politika/shekerinska-nema-da-se-kandidira-za-partiska-funkcija-na-16-kongres-na-sdsm Мете Зоти и око не му трепнува. :kafence:
 11. blanco

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Па со 35% вакцинирани и веројатно уште толку прележани и кај нас да ги укинат ќе бидат ниски бројките.
 12. blanco

  UEFA Champions League - Season 2020/21

  Прво да се запознаеме душо, има време за тоа и не мора да е со префиксот пре. Јас сум стара школа џентлмен и не би на прв состанок веднаш да те искористам, па после да викаш ама како сега ова, ама вака беше, не знаев јас исл.
 13. blanco

  UEFA Champions League - Season 2020/21

  Тоа е што е, идеме даље. За 10-20 години ваљда све ќе се заборави, дотогаш ќе се трпи некако...
 14. blanco

  UEFA Champions League - Season 2020/21

  (n)
 15. blanco

  Супер лига, да или не?

  Небитно е, но никаде не го правам тоа. Сеуште стои тоа дека само топ 5 лигите лапаат од колачот, додека другите лиги и екипи се со таквото во уста. Никаква победа не е ова на фудбалот и на сиромашните.
 16. blanco

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Прва само примила пред 2 недели
 17. blanco

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Кој може незаболен да си дозволи 2 недели во изолација? Јбг, можда на 1 недела од вакцинирање го закачила вирусов, а јас тек денес разбирам.
 18. blanco

  Супер лига, да или не?

  Кој блам од Флорентино, Ањели и Глејзер. Јако ги насанкаа нафташиве, а посебно на нашиов. Претседател на Суперлигата, марш. Сега ќе го санкаат Реал од УЕФА за сите пари. Баерн исто си ќари.
 19. blanco

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Сега дознав, братучеда ми се вакцинира со Спутник пред 2 недели, а сега е позитивна на Ковид. АЗ ја расклинкавме, но прашање е што и колку знаеме за источниве вакцини.
 20. blanco

  Супер лига, да или не?

  Место да ги плукаме и ругаме Челшит, Шити и ПСЖ како расипници, тие махерски станаа заштитници на фудбалот. Ех Филе и Перезе мајче ви ебам, пропаднав заради вас како што утре ќе пропадне Јувентус на Миланската берза. Иш.
На врв Bottom