Резултати од барањето

 1. blanco

  Бугарското влијание во Македонија/Бугарска „окупација“ на Македонија

  Има еден куп книги за Македонија во време на татарската окупација. Има филм од реален настан (фудбалски натпревар Македонија-Левски), исто има и документарци и обемна архива од сведоштва на партизани. До тебе ако не стигнало тоа не значи дека го нема. Татарите не биле ништо подобри од Србите...
 2. blanco

  Со овој пасош без визи и во ЕУ и во САД!

  Парламентот на Малта одлучи дека граѓаните на земјите кои не се членки на Европската Унија во иднина ќе можат да купат малтешко државјанство. Според Џозеф Маскат, премиерот на Малта, проектот има за цел да и донесе приходи на земјата преку привлекување на потенцијалните богатите инвеститори ...
 3. blanco

  Фан клуб: Љоренте

  Љоренте има освоено една титула во ЛШ и тоа во мај 2014
 4. blanco

  Segunda division (Liga Adelante) 2012/2013

  ај пошто и овде се Реал и Барселона ќе има ваљда дискусии со циганиве :свиркам: (се зезам :D ) Инаку ова натпреварување постои од 1929 а од 2008 официјално го носи името Liga Adelante Лигава е составена од 22 тима и има 42 кола секој игра со секого двата првопласирани тима директно одат во...
На врв Bottom