Резултати од барањето

 1. Picasso`

  Бремената притвореничка во случајот „Пајажина“ го изгуби бебето

  Оти нема ваква тема, а се курназат сите џоа патриоти и џоа еве Велија е не-патриот, малку да позбораме и за овакви суштествени прашања у односима са етиком и моралот нашег општества. Имено, вака беше... Една од жените во притворот која беше бремена го изгуби своето дете. Попладнево...
 2. Picasso`

  Халал систем

  Подготовка на храна, пијалаци, козметички производи. За две недели исламската верска заедница на неколку фирми ќе издаде сертификати за примена на ХАЛАЛ системот. Законски необврзувачки, но со можност оние кој ќе го применат нивните производи полесно да се продаваат и во муслиманските држави...
 3. Picasso`

  Околу именувањето на средовековните цареви

  Ненаучна фантастика Стефан Влахов Мицов На радио „Ереван“ било поставено прашањето: Во светот има 36-годишни награди за научна фантастика, а зошто Бугарите не можат да освојат некоја од нив? Радиото одговорило: Затоа што наградите се за научна фантастика. Од времето на Пајсиј до денес...
 4. Picasso`

  Пилеус-Плис-Ќелеше

  За да нема забуни во врска со капата на Шќиптарите(албанците), јас отварам нова тема, и нема да биде споена со друга тема, пошто е посебна тема, гледам некои упорни дечиња "пронаоѓаат" дупки во законот, па ај да подебатираме малку во врска со тоа. Посебна тема е воа! This is the definition...
 5. Picasso`

  Зошто Бог го створи светот?

  Argumentirano, neargumentirano, laicki, profesionalno, retardirano, i koj kako saka neka potkaze neshto na ovaa tema... Moeto mislenje e identicno so ona na Messenger... Nekoi clenovi znaat, mojot panteizam e ocigleden, samo slepec ne gleda nikogash... Da podiskutirame na ovaa tema. Zoshto...
 6. Picasso`

  Ајмо Христијани, објаснете им на Муслиманиве зошто е ова вака...

  Ух Салма, нависитна би било добро кога малку би прошетала токму на овој подфорум, и би се уверила во она што јас го говорам за библијата. Тоа свое твдење можам да го подкрема со БИБЛИСКИ ЦИТАТИ, кои кажуваат дека вашите пратеници од бога, првале инцест, со своите ќерки нели?????? Зарем Лот...
 7. Picasso`

  Сакај го непријателот... Ѓаволот.

  Ste slushnale deka e kazhano – “Ljubi go svojot blizhen i mrazi go neprijatelot”. A Jas pak vi velam “ljubete gi neprijatelite svoi,blagoslovuvajte gi onie sto ve kolnat, pravete im dobro i na onie sto ve mrazat i molete se za onie sto ve navreduvaat i gonat, za da bidete sinovi na vashiot Otec...
 8. Picasso`

  Полигамија - ДА или НЕ

  Ајде всички цркновни отци, улеми, атеисти, наркомани, претседатели на невладини организации со сепаратискитчки доктрини, да подискутираме за оваа скромна и добра темичка. Има еден сајт, каде што јас си дискутирам, на оваа тема. Штета таму сум сам против сви, а тука ќе се најде некој будала по...
 9. Picasso`

  Секс со партнер/партнерка на другар/другарка...

  Denovivi dobiv edna "neprijatna" ponuda od edna dobra curica. Se najdovme, pijani i dvata, razmenivme nekolku baknezi, i dojde onaa faza koga treba da ja "nosam" nekade... No... Imashe eden "mal" problem. Problemot e shto taa e devojka na mojot drugar. Moj dobar drugar so kogo najmalku 2 do 3...
 10. Picasso`

  Дали Апостолот Павле бил Апостол?

  Ajmo momci i momicki, na ushe eden predizvik. Imeno, koj shto ima da kaze za ovoj momcad, kakov bil, shto bil, koj bil... Dali bil Apostol. VNIMANIE: Nema lutish na ovaa tema. Se fura out of site dogmatski granici, i sekoj shto ne se soglasuva so necie mislenje, sepak ostanuva covek, i sepak...
На врв Bottom