Резултати од барањето

 1. GavolRulz

  Кето(гена) диета

  Што е кето диета? - Кето диетата е диета со голем внес на масти, среден внес на протеини и екстремно низок внес на јаглехидрати или во проценти 70 - 25 - 5 На прост начин кажано, функционира така што наместо да ги користи јаглехидратите како извор на енергија, при толку мал внес на истите...
 2. GavolRulz

  Специјализација по орална хирургија на УГД

  Не е поврзано со проблем со забите, само сакав да прашам дали некој од колегите овде бил на специјализација по орална хирургија во Штип?
 3. GavolRulz

  Помош за 5 годишната Мариа Караманова

  http://emagazin.mk/vesti/vest/38920?title=i-trebame-na-petgodishnata-maria-karamanova-koja-treba-da-se-lekuva-vo-peking T-Mobile: 143121 One/Vip: 143477
 4. GavolRulz

  Коста и неговата "Песна о Невени М"

  Снимено е ваљда на некое радио шоу кое како што разбрав се вика "Антидепресив", каде што се јавува Коста со желба да и посвети песна која сам ја напишал за девојката. Се ќе беше у ред, да не беа двајцата водители, кои го изреметија толку, што не верувам дека некогаш повторно ќе пробува да пишува...
 5. GavolRulz

  Fantasy Premier League 2011/12

  Знам дека е можеби малку рано, ама сите податоци од минатогодишната игра беа избришани, и од денес најверојатно се почнува со новата сезона на фантази. Го подобриле дизајнот, ептен е јако сеа, поттик за повеќе членови да се зачленат :D Еве го и линкот: http://fantasy.premierleague.com/ Значи...
 6. GavolRulz

  Иронија

  Што е иронија? - Да си атеист, а да се викаш Богољуб. - Цел живот да работиш во соларница, а да умреш од шеќер. - Да си осуден на доживотна робија, а да се викаш Слободан. - Да се викаш Златко, а да си стално без пари. - Да си етиопјанец и да си вага во хороскоп . Продолжете.. :)
 7. GavolRulz

  TsimFuckis

  Е сега зошто ја отворив темата. Гледав повеќе клипови од ова 12(?) годишно момче и преку коментарите дознав дека бил мртов. Барав на интернет нешто повеќе, ама не најдов ништо. Некој ако знае што му се десило нека сподели :)
 8. GavolRulz

  Fantasy Premier League 2010/11

  Еве од денес почна и новата сезона на Fantasy Premier League, а за да не го пишам воведот јас ќе го пастирам од старата тема, бидејќи се е исто. Значи бирате 15 фудбалери од сите англиски екипи. Морате да имате 5 одбранбени, 5 средина, 3 напад и 2 голмани. Максималната вредност на тимот не...
 9. GavolRulz

  Лига на Шампиони 2009-2010

  Лига на шампиони скратено позната и како Лига на шампиони,е фудбалски турнир кој започува да се организира од 1955 година, како Куп на прваците на Европа. И од тогаш често го менувасла својот формат и систем на натпреварување. Лигата на шампионите денес е најјакото и најбогатото фудбалско...
 10. GavolRulz

  Кој дијалект најмногу ве нервира?

  Прегеска на Милионер еден гледав како зборува изгледа на прилепски беше!! Стално го употребуваше зборот "че".. Мене најмногу ме нервира кумановскиот! Кога го слушам ми иде да се фрлам од терасата надоле! Поз
На врв Bottom