Резултати од барањето

 1. Yo Blow

  Работа во хотел

  Барав низ форумов но не најдов тема за хотелиерството. Дали некој од вас работи или работел во хотел, во Македонија или во странство? Што мислите за оваа професија? Може ли да се живее пристојно? Јас работам во Франција како заменик директор во Ибис буџет со 144 соби. Работата бара многу...
 2. Yo Blow

  DHL Пратка

  Дали DHL има право да ве вика да одите дури до аеродромот за да си подигнете пакет, кој ви е пратен од странство, а за кој сте платиле за испорака на веб страната од која е нарачано? И притоа, за подигање бараат 1300 денари, исто толку и да го уништат или во спротивно, ако пакетот не се...
 3. Yo Blow

  Тромбоцитопенија

  Дали некој овде имал искуство со оваа болест или познавате некој со нешто вакво? Братучетка ми има ваква болест, многу и се ниски тромбоцитите, примаше неколку терапии но ниедна не и помогна. Ве молам ако некој има некое искуство нека пише овде или во инбокс.
 4. Yo Blow

  Кронова болест?

  Барав во Здравје ама не најдов, тема за Кронова болест. Дали некој овде има таква болест? Дали некој се има излечено од болеста? Тие што знаете, би било навистина од помош да споделиме искуства. Јас ја имам скоро 3 години. Кој не му е пријатно, нека ми пише пп. Има група на ФБ таму...
 5. Yo Blow

  Филмови кои ве подигнуваат, Инспиративни филмови

  Баш сега го изгледав Things Fall Apart, главна улога фифти сент. Не е филмот од тие неговите предходни со пукање, тепање, крадење и такви ми ти ефтини сцени. Филмот е неверојатен! Зборува за човек, кој е здрав и прав и е најголемата фудбалска ѕвезда во школото, но открива дека е болен од тумор...
 6. Yo Blow

  Која кладилница има најдобар билтен?

  Од многуте до сега во кои што сум играл, билтенот од моцарт најмногу ми се допаѓа, денес прв пат играв после многу време и тоа баш во оваа кладилница и морам да признаам дека билтенот им е закон. даваат една копа статистикиза тимовите на него пише 5 денари цена, ама дури од кога го собрав дома...
 7. Yo Blow

  Пластични шишиња наместо сијалици

  Го видов видеово и ме интересира освен вода што друго всушност се става во шишето? човекот вика liquid bleach, е што е тоа? кога ја преведувам излегува течна кајгана, а тоа не знам што е http://kajgana.com/plastichni-shishinja-namesto-sijalici
 8. Yo Blow

  Како да бакнувате на најдобриот можен начин?

  Многу луѓе не бакнуваат баш најдобро, некои дури и очајно. Некои тоа го прават бавно, некои брзо, некои само ве излигавуваат... Некои се статични во рацете, некои шетаат по телото на партнерот додека бакнуваат, додека некои се во дилема, дали да или да не... и заглавуваат. Кој начин на...
 9. Yo Blow

  Гледање во сонцето (sungazing)

  ова е некој си вид на јога. не бара никакви вежби, никаков напор. се практикува така што се гледа во сонцето во време кога изгрева или кога заоѓа. http://www.cybermikan-sungazing.org/postupakibenefiti.htm целата постапка и бенефитите се на сајтот. има ли некој кој практикува/практикувал...
 10. Yo Blow

  Вредноста на парите

  Знае ли некој да објасни како се одредува колку вреди некоја валута, долар, евро, фунта, денар... Зошто на пример фунтата секој ден варира во однос на денарот а еврото е се толку? Кој кажува фунтата толку вреди, еврото толку вреди, односот меѓу нив е толку и толку...?
 11. Yo Blow

  Извоз од Македонија

  Сакам од Македонија да купам столчиња за седење и да ги извезам во Англија. Може ли едноставно да се купат и да побарам шпедиција за да ги среди документите и да ги однесе до Англија или треба некои плус документи? Има фирми од Македонија со претставништва во Англија но ако одам преку тие...
 12. Yo Blow

  Половно возило до 3000 евра

  кое половно возило до 3000 евра би го одбрале? повеќето што ги имам прашано велат голф за таа цена е најдобар. бил и најдобар за одржување, од аспект дека не му се скапи деловите. јас сакав алфа ромео но има многу критики за нив. јас имам голф 3 караван од 95. си ја врши одлично...
 13. Yo Blow

  Зошто кога ќе постигнеш љубов, пополека го снемува сексот?

  Ова се случува многу често во врските. А зошто?
 14. Yo Blow

  Како да пронајдам личност?

  Може малку и невообичаена тема ќе испадне оваа. Ме интересира како може да видам кои деца се родени во ист период како и јас во општината во која живеам, бидејќи сакам да си ја пронајдам мојата посестрима. Знам дека може да е од три села во околинава, и барам веќе долг период по пријатели...
 15. Yo Blow

  Улцерозен колит или чир на дебелото црево

  Е вака сега. Веќе 7 години сум со оваа болест, чир на дебелото црево и во март е закажана операција за отстранување на дебелото црево и за конечно прекинување на сите маки кои се проследени од оваа чума. Јас би сакал да прашам, ако некој од форумов има искуство со оваа болест, односно, ја...
 16. Yo Blow

  Што правите кога сте сами дома?

  Дали се досадувате кога сте сами дома, или знаете да си направите одлична забава? Викате пријатели, слушате музика до даска, вежбате или едноставно се оптегате цело време? Кога сум јас дома сам, клучам врата и се шетам облечен само во природна облека. :vozbud: А вие?
 17. Yo Blow

  Кој е погнасен? Машките или женските

  ова прашање ми дојде на ум, бидејќи кога кога ќе ми каже некој дека женските се почисти од машките, ми доаѓа да пукнам од мака! како може така? јас мислам дека во просек, сме израмнети, односно дека има и нечисти машки, но и ептен гнасотии од женските. можеби се шминкаат и изгледаат убаво, но...
На врв Bottom