Резултати од барањето

 1. old_School_mk

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Затоа што заврши сезоната за одмор, не мораат веќе луѓето да се тестираат за да одат некаде. И да, државата уште од почетокот не ја боли кур за пандемијата и за здравјето на народот, сите мерки им се само за полнење на буџетот. Каде им е ќарот ако дадат бесплатни тестови на сите?
 2. old_School_mk

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Леле навредава :pos: Нели бе Тодоров беше министер за смрт дека му умре Тамара? Овој моменталниов значи е министер за геноцид? А тебе изгледа криво ти е сега што не умираат деца и не можеш да тераш уште поагресивна пропаганда, па се фати за тоа што умрените 80 годишни (читај убаво што сум...
 3. old_School_mk

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Јас па не верувам да се прекине наставата освен ако не почнат да умираат средношколци и деца, а во една ипол година пандемија тоа уште се нема случено, така што ништо од тој план. Од друга страна, денешниве умрени се претежно +60 години. Нели веќе пола година се збори да се вакцинираат? Што...
 4. old_School_mk

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Ало дечко, вакцина против морбили ја примаш 2 пати како дете и имунитетот ти трае цел живот. Ти ако сакаш бустај се секој месец со овие за ковид, ама да беа вистински вакцини немаше да има потреба од тоа. Затоа и никогаш нема да нé убедиш дека вакцинацијава против ковид треба да биде задолжителна.
 5. old_School_mk

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Значи според официјални статистики, до сега сме имале 186.010 позитивни тестови на ковид, и ако претпоставиме дека само овие 498 се по втор пат заразени (т.е. дека нема луѓе што првиот пат кога биле болни не се тестирале, а се тестирале при евентуално нивно заразување по втор пат) излегува дека...
 6. old_School_mk

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Чекај, нели постарите се сите вакцинирани? Како мислиш дека ќе ги убие?
 7. old_School_mk

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Децата во ниеден момент не беа главен фокус на пандемијава затоа што ни малку не се погодени, а оние родители што не прележале одамна имаат достапни вакцини - што чекаат уште? И да, ќе правиме муабет кога ќе почнат деца да се разболуваат од други болести како последица на корона затоа што цел...
 8. old_School_mk

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Чоек, зошто уште пишуваш како да сме на почеток на коронава и дека ако дете се зарази во градинка/школо дека ќе ја пренесе дома??? Повеќе од 70% од населението веќе има прележано или е вакцинирано, ништо посебно нема да се случи ако позитивно дете се врати дома кај родители што се вакцинирани, а...
 9. old_School_mk

  Попис 2021

  Заради таквите кај нас постои етничка припадност "Македонец-муслиман" :tapp:
 10. old_School_mk

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Од невакцинираните 8 веќе имаат прележано и нема ни да го фатат повторно вирусот...
 11. old_School_mk

  Попис 2021

  Ми бодат очи бројкиве што ги објавуваат ДЗС... Вчера објавија дека биле попишани 420.000 лица, за денес да објават дека се 502.000. Значи за 1 ден 80.000. Со оглед на тоа што софтверот не им работеше 3-4 дена ептен ми е чудно како воопшто стигнале до 420.000 лица, и сега да испаднат 80.000...
 12. old_School_mk

  Локални избори 2021 (кандидати, активности и кампањи)

  Реално, јас стварно не гледам како Дејан Лилиќ би бил лош кандидат. Отсекогаш сум имал мислење дека градоначалник треба да биде способен човек од самата општина што ги знае проблемите на општината и ќе има моќ да ги среди. Моменталниов на Аеродром е сè освен способен. Иначе, куртониве се...
 13. old_School_mk

  Локални избори 2021 (кандидати, активности и кампањи)

  Претпоставувам дека Муцунски барем живее во Аеродром, затоа што би било голем срам некој роден во Берово што не ни живее во Аеродром да биде кандидат за градоначалник. Вториот проблем е, како што веќе кажа @VardarVoSrceto, он е еден од најадекватните луѓе во ДПМНЕ и сигурно ќе има долга (и...
 14. old_School_mk

  Пожар во Тетовскиот Ковид центар, 15+ мртви

  https://mk.tv21.tv/mz-modularnata-bolnitsa-vo-tetovo-izgradena-soglasno-site-predvideni-protseduri-i-standardi-se-utvrdat-prichinite-za-nesrekata/ И така... кучињата лаат, караванот си врви... :notworthy:
 15. old_School_mk

  Пожар во Тетовскиот Ковид центар, 15+ мртви

  Џабе барате оставки од Теута, Филипче, Оливер, кој и да е... Они овие ги сметаа(т) за најсоодветни за нивната позиција и затоа се таму. Ако ги тргнат нив, рачунајте дека на нивно место ќе стават некои уште понеспособни, затоа што само такви имаат на располагање, а овие тргнативе ќе ги прешалтаат...
 16. old_School_mk

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Барем не се криеш дека си фашист...
 17. old_School_mk

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Океј паметњаковичу, според графиконот има 26 пати поголеми шанси да добијам лимфаденопатија ако сум вакциниран со mRNA вакцина отколку ако не сум, тоа значи??? И според графиконот, вакцината дури и ми ги намалува шансите да добијам аритмија??? WOW
 18. old_School_mk

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Што е со графиконов не ми е јасно... Ниту има што е тестирано, ниту како, ниту кога, ниту кои и колку луѓе се тестирани, ниту што значат податоците... :nesumjas:
 19. old_School_mk

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Да, ова. Кој ризик го намалуваш и како?
 20. old_School_mk

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Ги читам куртониве на твитер и се прашувам дали ако Борко беше вакциниран (се надевам дека се сигурни дека не е вакциниран па вака пишуваат) и испаднеше позитивен, дали Вардар пак ќе беше дисквалификуван? o_O Ако да - зошто се јаде гомна на твитер? океј, знам зошто се јаде гомна - куртони се...
На врв Bottom