Резултати од барањето

 1. Kire Ultras

  Фан Клуб: Вардар

  Велешта - Вардар 2-1 Силекс - Воска 2-0 Со поразов денес на Вардар , 95 % Силекс ке биде 1 место .. Вардар со Воска ке се бори веројатно за 2 место што значи бараж и ке биде доста тешко да се вратиме назад со овој состав .
 2. Kire Ultras

  Фан Клуб: Вардар

  Многу јак гол на Блажевски , браво .. Од тоа што фатив на стрим добра атмосфера во Прилеп , штета што се играше во работен термин .. Слушнав дека има и рефлектори во Прилеп , требало да побараат да се игра од 20 часот ке беше уште подобра атмосфера и бројката на Комити многу повеќе .
 3. Kire Ultras

  Фан Клуб: Вардар

  Не сум паднат од Марс , јас ја кажувам реалноста , ти живееш надвор од Мкд и живееш во некој друг свет. Комити како група сега со 200 души нема потреба веќе да се бори против политиката читај на ТРИБИНА .. Тоа се тера надвор на улица а не на трибина , и други погоре ти кажаа , ако сакаме...
 4. Kire Ultras

  Фан Клуб: Вардар

  Па и сега Комити е патриотска група , и ке си остане така .. Ама нема поента секој статус на фб да се пишува секогаш патиотски , нека се пишува 99 % за Вардар .. Па и Делије и Гробари пеат 95 % песни за своите клубови , сигурно не пеат уште за Косово ..така да што и они не се патриоти ?
 5. Kire Ultras

  Фан Клуб: Вардар

  Не е глумење братство и единство , на трибина треба да се пее за Вардар а не на етничка база ... видовме 10 години што ни направи тоа како група .. Секој кој тера политика за двете партии според мене нека не доаѓа на утакмица .. Не треба ни една партија да се поддржува на трибина , зошто и...
 6. Kire Ultras

  Фан Клуб: Вардар

  Мислам дека падот на Вмро може да се каже и дека е добро за јадрото на Комити да може да функционира , ги нема веќе тие притисоци кон Комити со закани и партиски наредби од некои фаци .. Ако сакаме добра и стабилна група мора да се навива секоја утакмица и да се пее исклучиво за Вардар ...
 7. Kire Ultras

  Фан Клуб: Вардар

  Како се правилата во втора лига , по што се само 10 екипи .. бидејки малку екипи се на број мислам дека три пати играме сите меѓу себе така ? Ако е така ке имаме уште два меча со Силекс и Воска , ете ни шанса во тие два меча на Силекс да му вратиме ..
 8. Kire Ultras

  Фан Клуб: Вардар

  Втора лига па што ? Добра атмосфера денес , газиме до крај :)
 9. Kire Ultras

  Фан Клуб: Вардар

  Од денеска нов играч на Вардар е Иван Николов, доскорешниот капитен на репрезентацијата на Македонија до 19 години. Инфо од ФК Вардар
 10. Kire Ultras

  Македонска берза

  Македонска берза во понеделник 13 Септември организира тргување без провизски трошоци, или го нарекоа инвеститорски ден за привлекување на луѓе да играат на берза .(y)
 11. Kire Ultras

  Македонска берза

  Нлб банка ке дава ли дивиденда за 2020 ? Долго време молчат иако акцијата се качи до 27.000 .. КМБ веќе ја исплати а овие уште се чека да кажат , а пари вријат се напунија ко брод ..
 12. Kire Ultras

  Фан Клуб: Вардар

  Секогаш кога идат некакви избори све се најавува позитивно :cool: Да се надеваме Вардар што побрзо ке си го врати сјајот зошто душманите се ситат и сакаат 3 лига да паднеме :kuracc:
 13. Kire Ultras

  Навивачки групи во Македонија!

  Нека одговорат Шверцери :P
 14. Kire Ultras

  Навивачки групи во Македонија!

  Шверцери излеа 95 % немаат вакцина па излеа неможат да влезат на стадион :D:D
 15. Kire Ultras

  Фан Клуб: Вардар

  За тие што незнаат Mozzart исто е спонзор и во Звезда од 2019 до 2024 имаат договор .
 16. Kire Ultras

  Фан Клуб: Вардар

  Неможев да дојдам , од тоа што гледав на стрим добра бројка видов и се слушаше цело време навивање и покрај негативата , браво .... Околу играта најдобар во Вардар беше тој левакот во средина што игра незнам како се вика , се гледа дека има добра техника ..другите послабо изиграа ..плус секогаш...
 17. Kire Ultras

  Serie A 2021/2022

  Навивачите на Јуве во моментов :toe:
 18. Kire Ultras

  Фан Клуб: Вардар

  Куп на Македонија ждребка Победа - Вардар среда 15 Септември , иако е работен ден еве шанса за добро гостување во Прилеп :)
 19. Kire Ultras

  Фан Клуб: Вардар

  Еве една директно од стадион , какви само спомени беа тоа :) (2017 година )
 20. Kire Ultras

  Фан Клуб: Вардар

  Гостуваме прво коло во Дебар кај Кораби во среда од 17 часот .. Има шанса за гостување таму ,или тешко ? :D
На врв Bottom