Резултати од барањето

 1. ErT

  Продавам Nikon AF-S DX Nikkor 10-24mm 1:3,5-4,5G ED + 77mm NC Filter

  На продажба оди Nikon AF-S DX Nikkor 10-24mm 1:3,5-4,5G ED со Nikon 77mm NC Filter. Објективот е како од салон, многу малку користен. Линк до албум Цена: 650 евра
 2. ErT

  Покажете го вашиот Start Screen

  Ако добро се сеќавам, мислам дека порано имавме ваква тема (или пак постиравме на некоја од постоечките). Со 8.1 може да се направат ептен кул Start Screen-ови па ајде покажете да видиме што користите во моментов. Еве ја мојата Лумиа 820ка: Линк до позадината. Можете да си го покажете и...
 3. ErT

  Lego и други играчки

  Бидејќи не видов тема за фотографија на играчки, споделете ги вашите фотки тука :) Lego сетовите биле стварно заразна работа. Еве неколку мои слики:
 4. ErT

  Формула 1 - Големата Награда на Шпанија

  Па, благодарение на брат ми бевме добитници на награда од T-Mobile да патуваме Шпанија и да ја гледаме Ф1 трката. Искуството беше феноменално . За жал, немав време да ја усовршам Panning техниката и се решив да ја смрзнам акцијата :) Еве неколку фотки од трката. (Сликано со Nikon...
 5. ErT

  PSN Game Sharing

  За да не ја спамоваме Playstation 3 темата, ќе направам нова тема за ова. Тие што веќе имаат шеровано игри знаат како оди, а за тие новите еве еден краток FAQ. 1. Се креира нов dummy email акаунт. 2. Се креира нов dummy ПСН акаунт. 3. Сите членови се логираат на акаунтот пред да се купи...
 6. ErT

  Magic The Gathering Online (Magic Workstation)

  На факс, на паузи почнаа колегиве да играат една игра Astral Masters која што има околу 100 карти не сум сигурен, нешто слична е на Меџик али се знае, Меџик си е Меџик, па решив да побарам начин како можеме да ја играме бесплатно :). Некој од вас сигурно ја знаат Magic Online, меѓутоа тоа е исто...
 7. ErT

  Nikon D300 + ? објектив

  Планирам да набавам Никон Д300 меѓутоа не можам да се одлучам кој објектив за почеток да го земам. Значи, се мислам меѓу овие три: 1. Nikkor AF-S DX 18-105mm f/3.5-5.6G IF-ED VR 2. Nikkor 18-200MM F3.5-5.6G AF-S DX VR II 3. Nikkor AF-S DX NIKKOR 16-85mmf/3.5-5.6G ED VR Мислам дека 18-200ката...
 8. ErT

  3-Зборовна Приказна (Прочитајте Правила!)

  ПРАВИЛА: Го видов ова во некој друг форум и стварно беше интересно. Е сега правилата се прости. Секој ќе пишува по три збора. На пример, јас сега ќе напишам: Си било едно..... и наредниот што ќе постира треба да ја продолжи реченицата но не смее да напише повеќе од три збора.Исто така не смее не...
 9. ErT

  Најемотивни гејминг моменти

  Еј оваа статија е стварно добра. Не ги имам играно сите игри кои што се спомнати, но вредеше да се прочита статијава иако е малце долга. Како само луѓево ги прават игрите :). :salut: Линк: http://www.consolegaming.eu/feature.php?id=56
 10. ErT

  Metal Gear Solid 4

  Епа крајно време беше да излезе новото продолжение на спектакуларниот серијал Metal Gear Solid. Играта официјално на пазарот излегува утре (12 Јуни) и се очекува да се продаде во големи количини. Мислам дека MGS4 е игра која што ја очекуваше секој сопственик на PS3 конзолата. Јас ја порачав од...
 11. ErT

  PS3 gamepad VS Xbox360 gamepad

  И Xbox360 контролерите се безжчни (има и жични :)) А персонал фаворите ПС3 контролерот :). Наскоро мислам да си порачам Дуалшок 3.
 12. ErT

  Logitech G25 Steering Wheel

  Hiya! Па размислувам да си купам Logıtech G25 волан за PS3ката. Воланот исто така работи и на PC. Денес се јавив во Анхоч, ми рекоа дека бил продаден и чекаат да стигне новата пратка. Иначе воланот чини 14260 денари во Анхоч, а исто така го има и кај Нико компјутери но таму е над 16000 денари...
На врв Bottom