Резултати од барањето

 1. ilija^veles

  Левица - Политичка партија

  Одлуката за дистанцирање од овие крвопијците од дпне и сдс е најпаметната работа која ја прават. Дечките се млади и многу добро образовани, знаат што сакаат, не се поврзани во никакви матни зделки, упорни се и ќе го добијат тоа што го бараат, порано или подоцна. Влеваат надеж за подобро...
 2. ilija^veles

  Фан Клуб : Баерн Минхен

  Не знам за вас, ама кај мене уште врти "We are the champions" од Queen. После 7-те среќни моменти кои ги доживеав против Барселона во Лига на шампиони, со душа чекам да дојде 25-ти Мај. Сакам тројна титула!!!
 3. ilija^veles

  Android корисници (проблеми, прашања, совети)

  Имам ЗТЕ бладе 3ка и 2 месеца си работеше супер се додека не почна да се рестартира како луд. Го однесов на сервис, ми го вратија со “инсталиран софтвер наново“ и повторно истата песна. Работи на 4.0.4, пробав да не е до некоја од апликациите па ги избришав сите до една, но нема ефект пак се...
 4. ilija^veles

  Фан Клуб : Баерн Минхен

  Колку само се разочарувам од трансфериве, тоа е чудо невидено. Со Данте,Пизаро и Манџуќич до Лига на Шампиони. хммм... Бундес лигата дали ќе ја освоиме? Дортмунд има солиден млад тим, стрвен за победа и докажување, го купија и Ројс, уште да го вратат Сахин и дури тогаш ќе видиме титула. А за...
 5. ilija^veles

  Нова македонска ѕвезда - Гулабица

  Случајно пред месец дена видов плаката чија порака не ја разбрав, но знаев дека ако ја сликам во блиска иднина ќе има некаква нематеријална вредност :))
 6. ilija^veles

  Велес

  Работи, и не е ресторант :) , туку народна кујна. Секој ден го отвараат во 12 саатот, и даваат топол оброк, и ако остане од храната поготвена за денот, им ја даваат на оние кои си носат некаков сад со нив, а повеќето си носат. Скоро секој ден минам од таму, и знам за тоа, а за да им се помогне...
 7. ilija^veles

  Вработување во Hi Tech Corp

  За 3 месеци обука, човек може да научи да ја поправа машината, а не па да работи на неа. Смешни се условите, а газдата уште повеќе. Бев на интервју за работа (поставуваше прашања од типот кај работи мајка ти, кај работи татко ти и слично), каде газдава ми објасни што е како е, и една вработена...
 8. ilija^veles

  Предлог за серии и кратки рецензии

  The Inbetweeners 4 гик пријателчиња се обидуваат да легнат некоја женска, и тешко им успева. Британски хумор до јаја. Испадна и долгометражен со нив. И вреди да се изгледаат. 3 сезони со по 6 епизоди.
 9. ilija^veles

  Terra Nova

  Ја чекам серијава од пред 1 година уште кога ја најавија, ама дали оти многу очекував од неа не сум воодушевен. Не сум навикнат на актерската екипа, инаку приказната ветува.
 10. ilija^veles

  ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

  За упис на 3та колку кредитит требаат? Може и по ПП да ми пишете ако знаете.
 11. ilija^veles

  Најдобрите Научно-Фантастични (SciFi) Серии

  Star Trek Voyager(Највеќе поради Капетан Џејнвеј, многу добра глума), Enterprise(најновиот СТ серијал) Battlestar Galactica. А сакам да ја симнам и Фарскејп ама да завршам со Two and a half men, па после :).
 12. ilija^veles

  90210

  Летово ги гледав 2те сезони од досада, ќе чекам да сестра ми да ја симне и тие епизоди од 3та сезона па да ги изгледам и нив :) Неможе да се спореди со оригиналната Беверли хилс, али за тепање досада не е лоша.
 13. ilija^veles

  How I Met Your Mother

  Во денешната епизода ќе биде вратен некој лик. Едвај чекам да видам кој :)
 14. ilija^veles

  Велес

  Ајде и јас идам, зш да не. Борче пиши на ФБ ако случајно не видам кога сте договориле, пошо се поретко сум на кајгана :)
 15. ilija^veles

  Хуманост на дело: Кајганџии даруваат крв! [12.02.2011 - С.Д Стив Наумов - Скопје]

  Да беше во Велес ќе донирав, иако донирав пред брзо време.
 16. ilija^veles

  Би-Би-Си ја укинува програмата на македонски јазик

  Едни вести помалку .... :)
 17. ilija^veles

  Телекабел интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  До сега единствен проблем што сум го имал со Телекабел е овие неколку дена, бавно се бафира Јутубот(маме му ебем :) ) Брзина на симнување секогаш на ниво, просто невероватно :)
 18. ilija^veles

  Македонија ,,За“ џвакање кока во Боливија ?!

  Оваа вест ја направија како легализацијата на џвакање кока да зависеше од Македонија, како ли само медиумиве успеваат да протнат вакви глупости во јавноста тоа е нешто неверојатно. Подобра колумна за ова здравје. Извинете ако е дупла колумната. Инаку ако ова "за" беше "размена" за признавање на...
 19. ilija^veles

  Велес

  Де пишете бројчето на мрежата на кејблтел на пп :)
 20. ilija^veles

  Work and travel USA

  ОК цените се горе доле исти, ама ме интересира за ТЕОТРАВЕЛ агеницјата од кавадарци дали е за верување, имал ли некој предходно искуство со неа?
На врв Bottom