Резултати од барањето

 1. mendieta

  Македонско фудбалско првенство 2019/2020

  Шкендија годинава титула не зема ..а Академија е пример како систематски се доаѓа до врв,,најорганизиран клуб од ниво на цицибани до сениори,,Мислам дека по пензионирањево Пандев може уште повеќе да се посвети на клубот и тотално да доминира во наредниве 10- 15 год во Мак Фудбал..
 2. mendieta

  Фан Клуб: Шкендија

  Муслиу е Шиков, само помлад
 3. mendieta

  Фан Клуб: Вардар

  реално Фелипе не е ни сенка од тоа што беше а и нема изиграно поштен фудбал 1,5 година..човекот ќе лапне добра пара и толку од него,,,јануари ќе замине за некој клуб од индонезија,тајван индија и ќе се пензионира,, Вардар сезонава треба да вклучи 2-3 младинци и од нив да направи стандардни...
 4. mendieta

  Chernobyl

  кога ќе се случи Фукушима во Европа ќе се слушнеме дали се глупости или не
 5. mendieta

  Chernobyl

  серијата е поучна само што најголемо срање е што сеуште се развива нуклеарната индустрија и тоа од земји што ги прикажуваат грешките на СССр во 80 тите, а не дај боже да дувне некоја централа во франција цела европа отидна јабанааа,,, во денешно време кога имаш ветер, вода и сонце да се уложува...
 6. mendieta

  Хомосексуалност (општо)

  хомосексуалноста до 90 тите години беше болест, денеска е бизнис
 7. mendieta

  Eurovision Song Contest (официјална тема)

  бидете горди на Тамара што спичкаја ваши 200 к еу за 5 дена,,а работнициве од Еурокомпозит,Фени нека чекаат уште 10 евросонга па да примат плата што си ја одработиле
 8. mendieta

  Eurovision Song Contest (официјална тема)

  изгуглајте евровизија во 80 ,90 па и почеток на 00 год ,,ова денеска е во ранг на детски фестивал,,,па и групата со ментална попреченост што пееше на паузата за гласањето испеа подобро од сите
 9. mendieta

  Eurovision Song Contest (официјална тема)

  реално песната ни беше тешко срање како и сите други
 10. mendieta

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Изборите зависат од македонците кои не гласаа денеска,,, и сите албанци што гласаа денеска за Река треба да Гласаат за СДС за да имаат цензус а сигурно барем пола од нив ќе бојкотираат , според мене во втор круг уште помала излезност ќе има
 11. mendieta

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Таман во полет на младоста е
 12. mendieta

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  ама што избор за претседател имаме у пичку матер .стево лигњослав или баба зумбула,,
 13. mendieta

  La Liga Santander 19/20

  нека и понудат на Барселона 500 милке за Меси,,друго што и да купат титула не земаат во Шпанија
 14. mendieta

  Папагали (општи дискусии)

  ќе му зарасне,само освен вода и храна не му ставај нисто др за играње и не пробувај да играш со него..ако е немирен пробај покри го кафезот со крпа,,,треба време и мирување
 15. mendieta

  Папагали (општи дискусии)

  однеси го да го види ветеринар најдобро, па ќе ти кажат за терапија
 16. mendieta

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  глупо неглупо сериозна е работава, и ја мислев дека се глупости ама еве ...не може секој ден да исчезнуваат,,има тука и полицијава некои бизниси матни 100 посто,за џабе не им скурчи на оние од шутка па фатија да ги тепаат
 17. mendieta

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  во тетово пред саат-два време киднапирано 14 год девојче, баш на фудбал идевме тоа време имаше полиција,,сега ми кажа братучед ми,,некој нешто инфо повеќе..
 18. mendieta

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  ќе пишам уште ова во врска со несреќава и толку од мене,,од 2009 до 2015 год додека студирав на медицина секој ден патував те-ск со автобус,,првите 2 год до 2011 год автобусите беа катастрофа,,имаше еден автобус од ЖАС-БУС гостивар (сегашен Еуротурист) беше како хорор филм, искривен на една...
 19. mendieta

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  абе друже мислиш дека му беше лесно на тито кога 40 000 пешадијци и падобранци му се спуштија во дрвар или кога сталин 40 пати му испрати агенти да го убијат ,,,едноставно за во политика треба да имаш јајца или да те убијат,друго нема,, а не како денешниве пички ,сакаат да крадат ама кога ќе...
 20. mendieta

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  вчера се враќав за тетово со комбистиве и баш муабет со возачов вика абе што се деси за навака идење кај карпалак , одрон на каменња и шкода налетување со тркалово на камен ,5-6 пати се сврте и среќа не премина на другава лента, туку во банкина удри,,баш кога се враќав накај 3-4 саат уште имаше...
На врв Bottom