Резултати од барањето

 1. S

  Криптовалути - Cryptocurrency Bitcoin Ethereum.....

  Пак ќе се пумпа ова чудо?
 2. S

  Game of Thrones

  Test
 3. S

  Повик за протест

  Mene ne mi se jasni baranjata ama ne mi se dopagaat lugjeto. Znaminja sto mi aludiraat na patriotizam/naconalizam toa ne sakam. Makedonija ima poserozni i mene pobitni problemi. Sent from my HTC Desire 510 using Tapatalk
 4. S

  Повик за протест

  Mene ne mi smeta dvojazicnosta i ne podrzuvan ednonacionalni ili antialbanski protesti. Zatoa ne go podrzuvam nastanov. Sent from my HTC Desire 510 using Tapatalk
 5. S

  Секс школо

  destina pati, recisi pola od poslednite odnosi.
 6. S

  Секс школо

  Да не знае некој или да не му се случило кога свршува да не му излегува сперма. Во последно време кога имам секс имам оргазам само без ејакулација. Нормално е тоа или треба нешто да се преземе?
 7. S

  Инвестициски БУМ во Македонија

  Дека емиграцијата е мултифакторијален процес тешко е да се негира. А посебно дека семејниот и личен живот е фактор. Порано се одело на гурбет за да се прехрани фамилијата. А сега се оди сам ради себе и најчесто не се враќаат т.е. тоа е карта во еден правец. Наравоучение ти е легализирај секаква...
 8. S

  Каков бизнис би започнале со 80 - 90 000 евра!?

  Најсигурен бизнис е здравство и социјални услуги 90% од фирмите успеваат. Угостителство и трговија се хаос најлошо 3 годишно преживување на фирмите има. Земјоделие значи живот и работа надвор од град но, не е лошо ако имаш земјиште.
 9. S

  Инвестициски БУМ во Македонија

  Tака е!!! Заев го слушам сакал да дава пари на домашни олигарси за да отвараат во Зоните. Страмота пак со истите се удружил.
 10. S

  Македонска берза

  Podobro da zaboravi deka e vo Makedonija i da slusa sto zbori carsijata. Sum se iznaslusal teorii za NATO, CIA, VMRO, SDSM, Mijalkov ovoj onoj vo 95% od slucaite nisto ne se slucuva. Ako smeta deka e dobra ekonomski firmata neka si kupi toa pocesto pali od politicki spekulacii.
 11. S

  Инвестициски БУМ во Македонија

  Како што тргнало ќе има повеќе станови од жители во Македонија па понеделни, среда и петок во еден а вторник четврток и сабота и недела во друг стан ќе живееме. Нема како порано проширено семејство во 50м2.
 12. S

  Општи економски анализи

  @bucio Кај нас според устав е регулирано дека долгот неможе да биде над 60% од БДП. А НБРМ и Богов имаат за цел одржување на фиксен курс на денарот и ценовна стабилност. Валутен борд би ги имал истите цели. Предлогов му е дневна политика иако сака да се дистанцира од тоа.
 13. S

  Може ли Македонија да ги врати воопшто кредитите што ги зема?

  Tолку ли се смотани банките неможе да му проверат што приходи има на трансакциона сметка. Очигледно и они сеуште како пред 40 години со администрацијата.
 14. S

  Во времето на СФРЈ подобро се живееше... Мит или вистина?

  Југославија беше проект на некои надворешни сили после прва светска војна и се распадна како што и беше составена ама тоа е друга приказна. Во СФРЈ немаше фонд и пари за пензии се беше базирано на ветување на државата дека ќе дава дел од идни несобрани даноци за новите пензионери.
 15. S

  Во времето на СФРЈ подобро се живееше... Мит или вистина?

  Ова не е вистина т.е. е лага. Пензиски систем е формиран по ослободувањето и тоа како пирамидална шема ала Тат. Првите пензионери ништо не уплатувале и немале пари туку живееле на грбот на вработените така е и денес. Каде им се парите на тие што уплатувлае во СФРЈ па и денес до 2003...НИКАДЕ...
 16. S

  Во времето на СФРЈ подобро се живееше... Мит или вистина?

  Има капитално осигурување тоа е стабилно и се има за старост. Комуњарите оставија систем кој не функцинира а овие новиве не го средија пак слична шема тераат. Неможе млади да плаќаат за стари. Кој колку си заштедил толку ќе си има за во пензија.
 17. S

  Во времето на СФРЈ подобро се живееше... Мит или вистина?

  Колку е убаво некоја на 65 години да биде грижен како мало дете. Што е ова јасли за возрасни и вечна слика на еден човек како Исус да е и се тој да прави. Исто срање биле комунистите како оние од сектите и забегани религиозни здруженија на кибуц и други форми на комуни. 45 години овие комунарски...
 18. S

  Може ли Македонија да ги врати воопшто кредитите што ги зема?

  Има едно копче „Одговори“ и има намена :-)
 19. S

  Може ли Македонија да ги врати воопшто кредитите што ги зема?

  Трипко ај те молам цитирај коментар кога реплицираш не ми се појавува во известувања плус и е поубаво да се знае на што мислиш. Ако Македонија беше на златен стандард од 1991 прво ќе имаше голем период на хиперинфлација бидејќи немаше покритие за парите кои ги печатеше бидејќи речиси и да немаше...
 20. S

  Во времето на СФРЈ подобро се живееше... Мит или вистина?

  Оваа тема за Југославија е најчитана и најкоментирана во подфорум економија заедно со „Најекономично греење“ и „Топлификација-Лопови“...теми како што бизнис би почнале со ХХХХ евра и Македонска берза чмаат. И после зошто имало сиромаштија и не се врзувало крај со крај. Жална моја Македонијо.
На врв Bottom