Резултати од барањето

 1. Hooligan

  Каде да наjдам? [Food Edition]

  Види го ОВА, изгледа како сервис за ова што бараш.....тие што знам дека го користат се многу задоволни!
 2. Hooligan

  Фејсбук акаунти/страници (купувам)

  Купувам македонски ФБ фан страни и ФБ групи. Пишете во ПП
 3. Hooligan

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Неорганизирани, немотивирани....без идеја за акции, без концепт за игра/..со многу “бит пазар„ играчи без “бандероли“..... Одговорно е да се отпушти менаџерот кој дозволил ваквата состојба да биде реалност за наш Јунајтед.
 4. Hooligan

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Не` скичмија.
 5. Hooligan

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Најк направиле реклама во која го замислуваат фудбалот доминиран од кинези :) :) Нормално со новиот најак играч на светот....кинески “роналдо“ http://marketing365.mk/nike-zamisli-kineski-dominirana-idnina-vo-fudbalot/ Да не речам “од Али експрес„ :) :)
 6. Hooligan

  Македонска берза

  Која фирма на Кочо Аѓушев ќе се продава на ТЕ-ТО ?
 7. Hooligan

  Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

  Може и на торент да се слезат....а до толку снаодливи сме што и на англиски ваљда има некои рецензии на кои “им треба“ прилагодување :) :) use macedonian skills :-)
 8. Hooligan

  Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

  Мала дигресија. Еве актуелен конкурс за избор на најдобра рецензија: http://www.fakulteti.mk/news/17-03-16/pickbox_nagradna_igra_maratonski_izgledaj_serija_napishi_recenzija_i_osvoi_10_000_denari.aspx
 9. Hooligan

  Amazon prime - стриминг услуга

  Јас редовно користам Pickbox. Би сакал зимава да пробам и Amazon Prime, па кажете искуства ако има некој корисник, што има, што може во мкд да се гледа, како сте задоволни ?? Netflix го користев паралелно 2-3 месеци есенва, ги изгледав скоро сите стенд ап комедии и стварно топ им се....ама...
 10. Hooligan

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Пикирав еден Fusion 1,4 од 2010 за 5к. Имате некакво искуство да споделите со моделов пред да го земам?
 11. Hooligan

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Ни треба менаџер што знае да мотивира екстра познати звезди ; или Ни требаат не познати солидни играчи кои се ГЛАДНИ да станат звезди.
 12. Hooligan

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Фергусон врати се !
 13. Hooligan

  Заработка на интернет (официјална тема)

  Еве некоја нова македонска платформа која денеска ја рекламираат македонскиве портали за заработка преку пополнување на анкети: Прашалник.мк – заработувајте со пополнување на анкети
 14. Hooligan

  NeoTV IPTV (Neotel) - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  добра ствар изгледа ова, мора да се проба :)
 15. Hooligan

  Телма Телевизија

  Официјално има избрано агенција-мерач. Се вика Нилсен. Нивна работа е да стават пиплметри на репрезентативен примерок и потоа да направат анализа на тоа што примерокот го следел. После тоа вадат статистика за досег (reach) и рејтинг........ во софтвер шо се вика Аријана и која ја користат...
 16. Hooligan

  Pickbox.tv - стриминг услуга за филмови и серии

  добри серии имаат Pickbox најавено за во септември : Дванаесет премиери што не смеете да ги пропуштите во септември http://kajgana.com/dvanaeset-premieri-shto-ne-smeete-da-gi-propushtite-vo-septemvri
 17. Hooligan

  Невладини организации

  Помина доста време откако бев поактивен со следењето на тој сектор. Секогаш се сведувало, а верувам дека и уште повеќе сега се сведува на лични познанства и добри (читај:плодоносни за двете страни) соработки - можноста да се добие грант за некој проект. Ако имаш пристап до decision мејкерите во...
 18. Hooligan

  Македонска берза

  Едно прашање екипо: има ли БП некакви трошоци во однос на гаранцијата? Не ми е познато како работи упс, бидејќи побајаѓи време измина от ко ја зедоа гаранцијата а не се дешава ништо....а сумата е попричично голема
 19. Hooligan

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  За безпари земавме двајца играчи... Ибра на free трансфер....и со парите од продажбата на дресови со неговото име....Погба... Браво Јунајтед !
 20. Hooligan

  Македонска берза

  Охридска изненади... Денеска ова стигна како инфо, али не верувам дека има некакво влијание...освем ако овие високи гости не се дојдени само за отворањето на таа филијала....а некој да знае што... Со задоволство Ве покануваме на официјалното отворање на експозитура на Охридска банка Сосиете...
На врв Bottom