Резултати од барањето

 1. AceMaus

  Шопинг во Приштина

  сакав нешто да дознаам околу купувањето по трговските центри во косово, имам слушано дека имаат добра роба, марки по багателна цена... споделете искуства ваши или туѓи, како е што е, дали има организиран превоз со агенција, колку чини, како е снаоѓањето низ градот и слично
 2. AceMaus

  Инструментална музика

  Слушате ли строго инструменталки...ја обожавам посебно навечер за опуштање... мој фаворити се Vangelis, Era, Enya, потоа старите неповторливи музички великани од типот на Моцарт, Бетовен, Чајковски, и нивниот наследник Ричард Клајдермон... Во последно време многy ми се допаѓаат изведбите на...
 3. AceMaus

  Benny Hill vs. Mr.Bean

  споредба на двајцата најдобри комичари на сите времиња според светските критичари, а и според публиката Benny Hill беше еден од најславните британски комичари во последните 30 години.Неговите настапи се следени од милионска публика, иако критичарите не биле наклонети кон неговиот помалце...
 4. AceMaus

  Омилени мали чоколатца

  Кое од малите чоколатца ви е најомилено: Сникерс Баунти Банџи Албени Марс Твикс Сириус голд Милки Веј Луна Метро чоко - бисквит Мене омилено ми е сникерс(моментално јадам едно - од...
 5. AceMaus

  Online библиотека за стручна спортска литература

  Ако некому му се најде нешто од стручна литература, тренерска, поточно за Ракомет одма нека постира линкче... Или пак ако знаете накоја онлајн библиотека за спорстка литература нека каже.
 6. AceMaus

  Вечер да не забораите да го смените саатот!

  Од ноќеска почнува летното сметање на времето...во 02:00 поместето го часовникот на 03:00:toe: Значи имаме еден саат помалце за спиење, но затоа ќе се стемнува во 7. Не знаев кај да ја ставам темава,па решив тука, пошто ко за настан го сметам, ако грешам нека изгорам ЛЕЈЈЈ само 2-3 саати...
 7. AceMaus

  Муабети за Тоше Проески по неговата смрт

  Не случајно ја отварам темава во општи муабети наместо во музика, од причина што сакам да дознаам какви приказни се вртат низ луѓето по неговата смрт. Идејата ја добив по следнава приказна чуена од братучетка ми: некоја жена од крушево сонувала како и доаѓа тоше на сон и и вика немој да жалите...
 8. AceMaus

  Тајните на подмладувањето

  Ние живееме во најразбрануваната ера од човечката историја. Современите мажи и жени неуморно бараат начин и средства за да ја продолжат младоста и да го успорат процесот на стареење. Човечката историја не познава толкав интерес за подмладување како денеска. Имам едно книжуле за тајните на...
 9. AceMaus

  Oцет

  што вика баба ми Киселина:vozbud: нема многу за објаснување...едноставно дали и во колкави количини го закиселувате јадењето и каков оцет најчесто користите Јас на пример обожавам јаболков, посебно сега пролетно време со зелена салата и тоа во големи количини, башка здрав е јаболковиот...а...
 10. AceMaus

  Colonia

  Дали се сеќавате на групата Колонија, можеби помладите не ни знаат за кого зборам, но оние останатите сигурно ги имаат чуено нивните хитчиња како Дежа Ву, Пламен од Љубави, Секси боди... Какво мислење имате за нив и нивната музика која во тој период кога ја стекнале нивната слава биле, можеби и...
 11. AceMaus

  Ceca R. vs Dragana M.

  За сите фанови на цеца и драгана, ваши мислења кој е подобар,ги слушате ли нивните песни, омилена??? дали некогаш сте биле на концерт? Мене повеќе ми се допаѓаат песните на Цеца, но оние одпоодамна кога цеца попопуларна за разлика од драгана(знаеме од кој причини) Последниве неколку албуми...
 12. AceMaus

  Кивање, Ждригање, Прдење...

  Најнапред, секако дека е накултурно, но како човек секој од нас ги поседува способности... Некое непријатно искуство, можеби и комични ситуации...лични на останатите:)... Како прекинувате со икање?... Еднаш на тренинг праиме истегање, али поза некоја легнатт на земја со нозете кренати....и...
 13. AceMaus

  Металург побара оставки од раководството на РФМ

  На само неколку дена пред собранието на кое Ракометната федерација на Македонија официјално се очекува да добие нов претседател, шампионот Металург со жесток напад кон сегашната раководна гарнитура. Според управата на клубот, одлуката на второстепената натпреварувачка комисија за тринеделно...
 14. AceMaus

  Кил под истрага за наместени меѓународни натпревари

  Германскиот Кил, најтрофејниот ракометен клуб во последните години е под истрага за наместени меѓународни натпревари од 2000-та година. Информацијата ја потврди и веднаш свика вонреден состанок во Хамбург, Манфред Вернер, претседателот на германската ракометна федерација. Според пишувањата...
 15. AceMaus

  „Сведмилк“ продаден за едно евро!

  „Сведмилк“ продаден за едно евро, сточарите се уште без пари, бла бла бла Иако жалосно е да не им го платат трудот ама тоа не е тама на разговор туку саркастичноста можам да ја наречам во фактот: „Сведмилк“ е продадена на „Феникс-енерџи“ за само едно евро, толку пари се платени за пренос на...
 16. AceMaus

  771 пат полагала за возачка

  66-годишна жена од Јужна Кореја од 2005 година па досега се обидува да го положи теоретскиот дел на возачкиот испит, но не успеала во тоа цели 771 пат. Госпоѓа Ча тестот првпат го полагала во април 2005 година, а оваа недела се обидела уште еднаш и повторно паднала. Таа досега за испитот...
 17. AceMaus

  Драчево прераснува во град

  Општина Општина Кисела Вода Население 37478 жител жители Поштенски број 1050 Повикувачки број Надморска височина 240 метри m Географска широчина 41° 56' 12" сев. ш. Географска должина 21° 31' 18" ист. д. Драчево е населба во Општина Кисела Вода, во околината на градот Скопје. Поради...
 18. AceMaus

  ПЕТОК 13

  Какво мислење имате за денешниов ден...или пак воопшто и не приметивте? Ја ке се движам низ градов денес со поголема претпазливост да не бидам јас баксузот:nesum:
 19. AceMaus

  Најшабанска песна која сте ја слушнале (за ремет секако)

  Темава ја отварам се со цел малце внимание да им се даде на дечките што ја праат оваа музика...малце да ги изругаме...а не да им се дивиме Мој предлози се 1.Semsa.Ѕ - Volele se oci crne i zelene 2.Boban Zdravkovic-Ne dolazi u moj stan 3.Saban Saulic - Sneg Je Opet, Snezana. 4.Sinan Sakic -...
На врв Bottom