Резултати од барањето

 1. dzonyb

  Ракометната репрезентација на Македонија (мажи)

  АМИН Сакав збoр двa зa Бoркo дa кaжaм aмa се е кaжaнo сo пoстoт.
 2. dzonyb

  Кастинг Талент Шоу ,,Тајно моја"

  Сунгер ти никако да разбереш дека децата ги бираа за мјузикл а не да им прават песни.
 3. dzonyb

  Кастинг Талент Шоу ,,Тајно моја"

  Жирито е супер, децата што пеат одлични, сценографија, оркестар се си е на место. Полека ми легнаа и водителите момците не се толку лоши колку што ние имаме проблем затоа што не се вклопуваат во клишето на кое сме навикати. За цаци веќе имам кажано дека ми е ок освен што е малку Васко Ефтов тип...
 4. dzonyb

  СП 2017 - Елиминациска Фаза

  Две од трите репрезентации од кои изгубивме ќе играат во полуфиналето а третата не влезе за влакно. Така да не треба да се барат оправдувања но на оваа првенство не не сакаше ниту ждрепката.
 5. dzonyb

  СП 2017 - Елиминациска Фаза

  Експертите овде на форумот што труеја дека Циндрич не бил за во лига на шампиони, дека бил подпросечен и дека Вардар се зафркнал што го земале да кажат збор два.
 6. dzonyb

  Кастинг Талент Шоу ,,Тајно моја"

  Polufinale bese koga imaa DUEL toa sto ti go vikas polufinale i od koe ke gledame snimki denes i utre e krsteno FINALE a toa sto ke bide na 25 e super finale. Imaat izbrano po 3 maski i 3 zenski za super finale.
 7. dzonyb

  Кастинг Талент Шоу ,,Тајно моја"

  Патем финалињата беа во Сабота и веќе се знаат и победници а нас после два дена ќе ни ги сервират на лажица снимките. Тоа е како фуdбал да гледаш реприза после два дена.
 8. dzonyb

  Кастинг Талент Шоу ,,Тајно моја"

  Знам затоа пишав на лажичка ги сервираат и без никаков концепт. Кога им текне тогаш ги ставаат видеата и тоа само настапот без подготвителниот дел и коментарите на жирито. Се на се личи како канал 5 и продукцијата да се трудат што помалку луѓе да дознаат за шоуто. Јас случајно почнав да го...
 9. dzonyb

  Кастинг Талент Шоу ,,Тајно моја"

  На кој начин е емитувано и како е склопено како телевизиски производ незнам дали има потреба да зборуваме. Самиот факт што ниту за финалето нема директен пренос (се сомневам дека канал 5 воопшто и има таква технологија) доволно зборува за капацитетот на телевизијата. А колку е промовирано јасно...
 10. dzonyb

  Кастинг Талент Шоу ,,Тајно моја"

  Шоуто како шоу не е лошо. Кандидатите и жирито се повеќе од добри. Водителите мислам дека на Тино и Дино (или како и да се викаат двајцата) не им е место во шоуто (но не се ни до толку трагични) а Цаци е ок. Андријана Јаневска како експерт многу ја ценам од неа може да се научи нешто, а особен...
 11. dzonyb

  Група Б (Шпа, Сло, МКД, Анг, Тун, Исл)

  Браво страшна статистика. А тоа што имаме друг тренер кој има сосема друг пристап и филозофија на игра тоа нема врска.
 12. dzonyb

  Група Б (Шпа, Сло, МКД, Анг, Тун, Исл)

  Експертите за ракомет кои во живот немаат фатено топка ниту пак спортувале веќе со години го дрват дека Столе е готов нема веќе ништо од него таков живот онаков живот како у кревет секоја вечер да се со него. На крај излезе дека Столе игра цели утакмици и тоа напред назад и згора на се покрај...
 13. dzonyb

  Група Б (Шпа, Сло, МКД, Анг, Тун, Исл)

  Сега кога веќе сме во осмина финале и го немаме притисокот од пласман понатаму не гледам зошто не би се обиделе да ги тепаме наредните два натпревари. Шпанија колку и да е јака сигурно не е непобедлива со добар ден и без калкулации се е можно. До сега милион пати сме калкулирале и никогаш ништо...
 14. dzonyb

  Ракометната репрезентација на Македонија (мажи)

  Само да повторам некој тврдења на некој самопрогласени „експерти„ овде на форумот. Луѓе кои пишуваат фермани а очигледно во животот не држале топка во рацете држеа предавања на форумот дека Червар бил прочитана книга, Стојанче бил завршена емисија, Манасков исто така, Лазаров на залез на...
 15. dzonyb

  Фото хумор и интересни фотки!

 16. dzonyb

  Фото хумор и интересни фотки!

 17. dzonyb

  Преспав

  Супер си е серијата. Единствена замерка е смеењето во позадина тотално непотребно.
 18. dzonyb

  Фото хумор и интересни фотки!

 19. dzonyb

  Фото хумор и интересни фотки!

 20. dzonyb

  Фото хумор и интересни фотки!

На врв Bottom