Резултати од барањето

 1. H

  90.000 тајни извештаи на Армијата на САД истекоа во јавноста

  Во едно од најголемите истекувања на тајни информации,обеледонети се околу 92 000 тајни документи претежно извештаи поврзани со војната во Авганистан.Информациите станаа достапни преку организацијата Wikileaks,истата која беше одговорна и за видеото каде Апачи хеликоптер на Американската армија...
 2. H

  Британија:САД не сакаат да помогнат во борбата против ИЕН

  Сојузници а?Хехехе... Инаку за да не биде нејасно IED или ИЕН по наше се импровизирани експлозивни направи.Едни од најглавните виновници за жртвите во редовите на НАТО во Авганистан. Остатокот на http://www.dailymail.co.uk/news/article-1242008/US-wont-share-secret-beating-roadside-bombs.html
 3. H

  Обама бара пари за војните!

  http://a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=118601 Приближно 750 милијарди долари.Додека Хаити е избришан од земјината топка овие инвестираат во уништување на истата.Со само една десетина од париве ке ја дигнеа цела земја на нога повторно.Да на истокот се е по старо.
 4. H

  Реклама на Турски Рокетсан!

  Атина нервозна заради рекламна кампања на Турската фирма Рокетсан,која ги произведува проектилите земја земја Јилдирим.Сликава наводно била на сајтот на Рокетсан јас побарав не видов ама ете кај Атињаните ги удрило на нерва. Зградава позната? :)...
 5. H

  Израел без дозвола земал органи и од Палестинци

  http://a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=117764 Како за држава која цел живот глуми невиност и жртва ќе треба да сум изненаден.Ама некако не сум....
 6. H

  Ирската католичка црква се извини за злоставувањето деца

  http://a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=116816 Ми се повраќа.И после ке пишуваат како Хамас и муслиманите и хиндусите проповедаат педофилија.Мхм.....какво лицемерие.100 деца.Не дај боже да знам дека е мое дете свештеникот на клада па макар и го лежам цел живот е*ате гомната манијачки и...
 7. H

  Напади во Авганстан и Пакистан

  Изгледа не е толку безбеден Авганистан.Војнава почна да оди во погрешна насока за сојузнициве а крајот е мноогу далеку.Она што најмногу загрижува е што Кабул кој важеше за единственото место под целосна контрола на сојузниците повеќе не е тоа.Се почесто овакви напади се случуваат токму во...
 8. H

  Израел и Шведска во дипломатска кавга..

  Ова веќе втор или трет пат.Вократко Израелциве збеснале заради напис во некој таблоид.Изгледа сепак не се поразлични од нивните комшии кога се лутеа на Данците.... http://www.presstv.ir/detail.aspx?id=103951&sectionid=351020202
 9. H

  Повредени Македонски војници во Авганистан

  http://a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=112614 Благодарение на жестоката сојузничка офанзива која ке стави крај на талибанците и тешки загуби и бла бла бла....Штабот ке ви го разнесат бре НАТО!!!
 10. H

  Блискиот Исток-се гледа ли крајот?

  Пред година дена или така нешто на овој подфорум имаше една прилично интересна тема каде дискутиравме за Израелската акција во појасот Газа http://forum.kajgana.com/showthread.php?t=32221 На неа преовладуваа мислењата како Израел се брани и само одговара на провокациите,Палестинците користат...
 11. H

  Русија почнува со испорака на с300 на Иран?

  http://news.yahoo.com/s/nm/20081221/wl_nm/us_iran_russia_missile_2 Интересно ако се потврди.Нејкам да звучам глупаво но навистина длабоко во себе посакувам конечно да го видам системов контра моќта на западот и Израел.Дај боже да не се случи но......
 12. H

  Успешно заврши мисијата „Слобода за Ирак“?

  http://www.a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=101918 Многу битно без ниту една жртва.Успешна мисија со оглед на тоа со какви средства и буџет располагаме.Само докажавме колку нашите војници се способни и тоа во реално најтешките услови во моментов во светот.Многу битен податок за сите оние...
 13. H

  И дипломатската поддршка дел од тендерите во Атина

  http://www.enet.gr/online/online_tex... id = 68546228 Налетав на ова преведено од линкот(Атински).Она болдираното горе ептен лошо изгледа.А и објаснува доста....
 14. H

  Треба ли единицата АЛФА да го смени своето име?

  Не знам дали го погодив форумот ама мислам дека е најсоодветен(ако не преместете ја темава каде мислите дека припаѓа).Со сета должна почит кон сите припадници на единицата,но мислам дека идејата називот на единица на МВР да биде атинска буква е тотално одвратна.Едноставно ме иритира. Мислам...
На врв Bottom