Резултати од барањето

 1. L

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Pocnuvanje procedura od pocetoik e bezmisleno. Cekas 6 godini za sto, da pocnes od pocetok? Dodeka gledav kako luge zemaa so bratucedi vo 2015, no jas ne dojdov na red. Za edni biduva za drugi ne, neviden haos! Dali mislis deka ima nekoja alternativa? Se plasam deka dokolku pocnam od pocetok...
 2. L

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  fala delicitis, dobro ke bese ova da go znaev pred da me odbijat, za zal.
 3. L

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Ne znam. Vo ovie godini dodeka cekam milion zakoni se smenija. Najverojatno dokumentot koj go imam podneseno od prv bratuced poveke ne e osnova za dobivanje drzavjanstvo. Informacijata e pomos i tuka sme da si pomagame. Dokolku sakas pomos, odnosno informacija pomogni i ti dadi informacii za...
 4. L

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  agheos123 bev dve godini na dopolnitelna. potoa na pregled od DABC, pa povtorno pregled od sovetot i sega odbien
 5. L

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Jas sum od zaostanatite od 2013, deneska odbien. So dokument od prv bratuced
 6. L

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  @Spicot najverojatno ne raboti zatoa sto e nedela, imam primeteno deka navecer skoro nikogas ne raboti, nitu rano nautro. Taka da najverojatno i vo Nedela. Proveri utre ili podobro vo Vtornik povtorno. Pozdrav
 7. L

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Pepi pepi ist slucaj sum i jas :/ znam uste eden covek so istiov status i kaj nego nisto se nema smeneto...
 8. L

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  PepiPepi te molam moze li da mi kazes so sto document si da ne Baram nazad po forumov, Jas sum so prv bratuced, a imam I prijatel so potvrda od bkk go Ima istot status. pi
 9. L

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Dobro Luge samo jas li ne mozam da si go proveram brojceto, ili ima i drugi. Vnesuvam se kako sto treba i mi izleguva prozorec i pisuva an error occured :/
 10. L

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Zdravo muchos, moze li da mi kazes koj ti bese prethodniot status....
 11. L

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Gorankimov имам пишано претходно на форумов, и мене ми се смени во истиов статус минатата недела, но досега никој не може да ми каже што значи, те молам доколку добиеш некои информации сподели ги тука.
 12. L

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Ви благодарам на сите на одговорите. Да се надеваме дека е позитивно. Доколку има промени ќе ве известам. За жал моментално не сум во можност да отидам до Софија. Дали знаете доколку има некој друг начин да прашам или мора лично да се оди на шалтер?
 13. L

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  k k k веќе имам однесено од прв братучед
 14. L

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  немам однесено потврда немам однесено потврда
 15. L

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  здраво, јас сум од фамозната 2013 и денес статусот ми се смени по три месеци чекање од финален експертен преглед во преписката е вратена на дополнителна проверка и е предоставена на ДАБЧ за изготвјане на мотивирано становиште к'м издаденото удостоверение за б'лгарски произход. Дали некој знае што...
 16. L

  САД ќе ги укинат визите за Бугарија и Хрватска!

  Здраво, дали имате некој новости во врска со ова. Јас исто така слушнав дека на Бугарија ќе и се олесни процедурата за одење во Канада и Америка. Само не знам колку е ова точно и дали веќе е почанато да се преговара со тие земји.
 17. L

  Добитници на лотарија за САД

  Aruna_kone се оди преку амбасада и тие ти даваат насоки за понатаму што треба да се прави. Знам дека треба да имаш некој веќе во америка кој ке те на некој начин „спонзорира“, односно ќе ти помогне во однос на барање работа и смештај. Без тоа тешко да ти дадат дв виза.Мои комшии отидоа во 2011...
На врв Bottom