Резултати од барањето

 1. М

  The Championships, Wimbledon, 2021

  Беретини денес добиваше против било кој друг...али оваква ментална снага никој спорт не видел. Небројно пати беше 15-40 на негов сервис и нити еднаш не беше ни блиску на губење на сервис, иако имат џгољав сервис од едвај 190 во споредба на Беретини кој не беше испод 205 на сат. Ако освојт ОИ и...
 2. М

  The Championships, Wimbledon, 2021

  "Congrats man, it's my last time I am here". Wow,мрсулче. Талентиште, ама излеа за џабе..
 3. М

  Фан Клуб: Реал Мадрид

  Бензема ја изигра најдолгата сезона во животов на свои 34 години, и моментално е на Миконос и имат изнајмено вила со фул теретана и опрема и вежбат 2 пати во денот. А е на одмор, појке и од залужен. Од каде излезе оваа работна навика кај него не знам, ама знам дека ќе играт до 38 годино минимум...
 4. М

  НБА сезона 2020/2021

  За КД доволно е да се кажит дека прекарот во НБА му е "walking miss match" - преголем да го чувет бекој, преталентиран да го чуват ниско крило, пребрз за високи крила и центри. Ако некој е еднорог, he is the real unicorn. Не за џабе е едиснтвениот играч за кој шо Коби имат речено дека не открил...
 5. М

  Фан Клуб: Реал Мадрид

  Да бидам искрен, колку и да ми беше драго да го гледам мастермајндот на Зидан во утскмиците со Ливерпул, Барселона и Атлетико (Челзи не го спомвам шо едно ги рашлакаа, второ веќе преморени беа), толку веќе и ко презаситеност да осеќав со другите екипи - знајш со која формација ќе излезит, кои...
 6. М

  НБА сезона 2020/2021

  Коби и Данкан се друга димензија за Леброн. И не мислам на играчките квалитети - то е субјективно, не мерливо, не игрет исти позиции и никогаш немат да се дојдит до унифициран заклучок по то прашање. Меѓутоа, тие двајца се нешто кое шо Леброн никогаш немат да е - легенда на една франшиза. И то...
 7. М

  Фан Клуб: Реал Мадрид

  Ги гледам Хакими и Тео како доминирет офанзивно годинава, искинаа од асистенции и голој, убедливо двата најбрзи бекој на светов и не можам, а да не заплачам. Како ќе легнеа сезонава особено шо и двајцата может да игрет бек/крило. Ах Зидан све ти ебам за ова
 8. М

  La Liga Santander 20/21

  Јас стварно не знам кој е по загреота од триве екипи годинава
 9. М

  Фан Клуб: Челзи

  Момци, и овде. Честитки и најискрено браво. Победа без дамка - требаше да бидит поизразена особено денес. Хавертз магионичар, Канте машина а Азпиликуета капитениште невидено. Секоја чест :)
 10. М

  UEFA Champions League - Season 2020/21

  Ќе бидам лажго ако не речам дека се надевав некаде длабоко во себе на победа, но..едно големо НО - ми беше јасно уште од првите 5 мин шо ќе се десит така да малку полесно ми падна крајниот епилог. Реал го пратам активно скоро 20 години - без преувеличување јас не памтам да некогаш бил во олку...
 11. М

  UEFA Champions League - Season 2020/21

  Браво браво браво.. едноставно подобри во секој аспект. Секоја чест :)
 12. М

  UEFA Champions League - Season 2020/21

  Челзи е толку физички надмоќен шо изгледат дека имат 14 играчи во поле...секоја чест
 13. М

  UEFA Champions League - Season 2020/21

  Зидан и сам не знајт шо формација играт Реал 1620243473 Зидан и сам не знајт шо формација играт Реал
 14. М

  UEFA Champions League - Season 2020/21

  Добро дека Пеп-от со отворен буџет ко бунар и освоени 0 ЛШ во последниве 9 години е најголем тренер меѓу тренерите. Визионер - можеби, али кое фајде ако немат титула да напрајт back up на тој аргумент. Не дека другите екипи се за жалење, меѓутоа оваа година го имет убедливо најголемиот ростер...
 15. М

  UEFA Champions League - Season 2020/21

  Вечерва имам некое чувство дека Тухел и Зидан ќе ги сменат концепциите од првата утакмица. Реал пресинг и посед, Челзи да демнит од контри. Познавајки го Зидан мислам дека ќе ојт all in, со стандард тројка во средина, со Бензема, Асенсио (по шо многу појке покриват позади од Винициус) и Хазард...
 16. М

  Драга Кајгана (виртуелен дневник)

  Драга Кајгана, Еве веќе 6ти месец кафич немам видено. Да ме послужит келнер со "Добар ден господине, повелете" ќе му речам "Дечко имам". Ако сум машко.Ако немам дечко. Ете толку имам забораено како е :(
 17. М

  UEFA Champions League - Season 2020/21

  Знам знам дека во Англија е доста ценет, муабетот ми беше за пошироко. Сметам дека заради позицијата на која шо играт и приспособливоста на толку млада возраст имат простор да напрајт одлична кариера и многу ми е ќејф шо Пеп конечно му даде шанса годинава по шо знам дека цела Англија го хејташе...
 18. М

  UEFA Champions League - Season 2020/21

  А да, Фил Фоден е еден од оние играчи шо ко Господ фрлал фудбалско знаење тој не носел чадор - каков пргав уметник, а само 20 години. Во цела оваа нова навала на млади фудбалери е најмалку извикан, но не вервам дека за долго ќе останит така.
 19. М

  UEFA Champions League - Season 2020/21

  ПСЖ се нити првата, нити последната екипа шо играла со играч помалце - ама баш во оваа ситуација се гледат каков карактер имет - т.е. немет Нејмар можит да е најголемиот магионичар, али зато е исто толку пати помал професионалец. 30 мин се влечкат и пробвит само низ нозе некому да ја протнит во...
 20. М

  UEFA Champions League - Season 2020/21

  Шо обожавам вака темава ко ќе е тивка, сите нешто мислиме дека ќе е тапа утакмица. Демек умор, демек повреди, чување и гледаш вечер најаката утакмица во ЛШ годинава ќе паднит
На врв Bottom