Резултати од барањето

 1. Kloshar

  Конечно на слобода!

  Еве ме и мене конечно слободен. После макотрпна работа и вложен над човечки труд во последните 2 години, сето тоа за да се издаде мојата книга завршив 6 месеци позади решетки заради ширење омраза поради Гејциве во Италија! Мојот магистарски труд беше тотално уништен од преправките направени од...
 2. Kloshar

  Фан Клуб: Милан

  Ако ги земат Адебајор или Лука Тони или било кој што не е Џеко мењам спорт ќе почнам да пратам Голф ... има опции Милан само немаме париии чичо Берлуска вложува на друго место моментално... :kesa:
 3. Kloshar

  Џамија на плоштад!

  Сеуште гледам мешање на баби и жаби.Албанија е Албанија и албаниците од Албанија не се албанците што живеат во Македонија,како што и Косово е Косово и албанците од Косово не се тие што живеат во Македонија. А во врска со џамијата на плоштад, мислам болна работа. доста го уништуваат Скопје со...
 4. Kloshar

  ЗАГИНА МАКЕДОНЕЦ ВО ИРАК-поранешен припадник на МВР!

  Mакедонија не учествува во Ирак од 2008 октомври,единствено момците што се пријавија со Black Water или слични контракорски групи и обичните работници како дечкото што загина . Бог да го прости :cry:. Сочуство до семејството
 5. Kloshar

  Шокантно - анексите на сдс и грција

  Ќе се изненадите ли ако кажам дека според док,видени од нашето МНР ниту бранко сдс и компанија ниту Вмро имаат било каква врска со постот на Македонцки? Македонцки има право во тоа што го кажува постојат тие док само што потписот и преговорите беа водени од 3-ти лица(под маса продажба на...
 6. Kloshar

  Археолошки истражувања за Гинис - Македонија и се е можно!

  само контра само да се плукаме..прво сум а-партиски не ме интерсира нашата внатрешна политика...едноставно во 18 год сум разочаран..20000000000000000000000 проекти и сите завршија со корупции крадење перење и уште што не со државни пари ...шпекулирам префрлам..или сум реалист... во Македонија...
 7. Kloshar

  Археолошки истражувања за Гинис - Македонија и се е можно!

  20 милиони евра..хмммм пуф некој економски аналитичар тука да каже од прилика за колку работни места се работи? колку помош на мали и средни претпријатија може да се даде за да се зачуваат 200-300 работни места,колку субвенции се тоа за земјоделството..воопшто работни места..развој на економија...
 8. Kloshar

  17 милиони евра за доградба на собраниската зграда!

  Абе па и вие не ви е жал..сакаат да им е удобно додека крадат и лажат за „подобра“ иднина :pos2:
 9. Kloshar

  Длабока Рана и болната вистина

  Бидејќи моето време е кратко(она со кое што располагам),сеуште имам препирки дали тезата ќе биде јавна и дали ќе биде надополнета со други делови за да стане книга прирачник(тешко но надежта умира последна)се работи за книга од околу 600 страни значи опфаќа огромен дел како...
 10. Kloshar

  Длабока Рана и болната вистина

  Значи јас и неколку мој соработници...за повеќе кога ќе излезе книгата..се надевам:smir:
 11. Kloshar

  Длабока Рана и болната вистина

  Се надевам дека Англискиот добро ве служи ...набрзо ќе дојде и македонската верзија .. There's a geographical region in South-Eastern Europe called Macedonia. It was a single geographical entity until the Balkan Wars in 1913 when it was divided between: Greece, Bulgaria, Serbia and Albania...
 12. Kloshar

  Барање до Обама да ја повлече одлуката на Буш за нашето име

  Ништо од тоа за Еладиициве :wink:
 13. Kloshar

  Партискиот систем и поделеноста во Македонија

  Воздухот што го дишеме во Македонија ако не е партиски филтриран не смееме да го вдишеме..тоа е мое мислење...Малиген Рак на општеството нема никакви измени во последните 18 год...балансот го одржуваат со национално препукување палејќи го народот(балканци сме покажи со прст кон „различниот„...
 14. Kloshar

  САД-најголеми поддржувачи на Македонија

  „Лице„-нова администрација неможе да не покаже интерес УСА..иако УСА бараат сите светски проблеми што досега ја засегаа лично да бидат разретчени..бидејќи после Би-Поларизмот до 89 се беше во ред,после тоа постоеше Уни-поларизам(УСА најмоќна и водеше цел свет) Уса останува најмоќна од државите...
 15. Kloshar

  Граѓански манифест за Европска Македонија

  Момци и девојки конечно го затворив мојот „тур де Евроитеграција на балканот“ закључок и да смениме име и да смениме се тоа што ќе побараат од нас ЕУ и НАТО нема да ги видиме уште како што кажав пред 2 3 недели кога дојдов на форумов мин мин 10 год ...така да време е да се засукаат ракавите и да...
 16. Kloshar

  Преродба само на Македонската МЕГА администрација

  Подобро да почне да го користи знаењто и да се надева дека некој ќе го примети на работно место дека има мозок и квалитет него да седи дома за 5000 ден и да трпи за леб..и да мава глава од ѕид за иднината..
 17. Kloshar

  Воен удар

  Наместо на мозок што имате зеленчук? ...АРМ МВР кои се тие будали што ќе и наштетат на својата држава ? како мисли он после воениот или полицискиот пуч да излезе на улица или во најлош исход да пропадне пучот кој ке ги замени учесниците на пучот ? После за вооружување да не правиме муабети РПГ...
 18. Kloshar

  Преродба само на Македонската МЕГА администрација

  Како што гледам не се разбравме за младо старо...единствено беше партиските работници наместо да им се наштетува на секој 4 год да си бараат работа како што е пракса кај нас во Македонија...да земат луѓе од биро за вработување со вистински квалитет 10.00 и 9.95 просек на факс да седи во биро за...
 19. Kloshar

  Воен удар

  Викаш да ја напуштам државава викаш опинче ...или сакаше да кажеш дека кога ќе им згусти на господата горе ја напуштаат државава ко го „господинот„ Љубчо или Љупчо „патриотот“ Георгиевски или Ѓорѓиевски(имет му е различно во зависност од државата):wink: Не ја напуштив туку се борам овдека надвор...
 20. Kloshar

  Со кој Груевски се согласувате?

  Џабе расправања кога нит Гвујче нит Бранче Џаначе имаат нешто во нивни раце..од надвор наложено немаат многу избор..сепак на нашата маса во Македонија моментално сеуште се води „надворешна политика“... Поточно зависиме од мешањето на ЕУ НАТО УСА(голема каша)..они спремаат ние јадеме...па после...
На врв Bottom