Резултати од барањето

 1. Хоуп

  Драга Кајгана (виртуелен дневник)

  Молам дали може некој од Охрид да ми пише пп ептен ми е хитно. Ви благодарам.
 2. Хоуп

  Не ти кажувам зошто не ме сакаш

  Не ти кажувам зошто не ме сакаш
 3. Хоуп

  Драга Кајгана (виртуелен дневник)

  Од понеделник ќе ве замарам со слики од плажа вас што ве имам на фб. Како мало дете се радувам на одмори. Една недела се пакувам, нема да спијам сега до тогаш. Јас, летото го обожавам. Можам да се печам 12 саати на 40 степени. Бронзен преубав тен, едно лефтерно фустанче и топ си, а не кога ќе...
 4. Хоуп

  Нехигиена и запоставеност во врска/брак

  Доста плачеш жити се, сто пати те прочитавме со исто та исто. Ме напна и во пораки, ти кажав уживај не ме замарај со толкави реферати за една небитна тема, не си сфаќај толку сериозно и на крај не можев и не сакав, а ни сакам да ти вратам зошто упорно исто та исто ми верглаш. Па демек тој добил...
 5. Хоуп

  Film Club - трета среќа! (130. The Sound of Music: 26.07-08.08.2021)

  Lorenzo's Oil Животот е постојана борба. Нема нешто полошо од немоќноста да направиш нешто за да помогнеш на некој кој толку многу ти значи, посебно па за родено чедо. Сигурно и оние што се родители малце поемотивно ќе го доживеат филмот, иако и мене ми стоеше грутка, се замислував во таква...
 6. Хоуп

  Семејно насилство

  Кажи си, не можеш да знаеш, може има некој што може да ти помогне. Или барем да те упати некаде.
 7. Хоуп

  Драга Кајгана (виртуелен дневник)

  Има едно семејство, дедо и баба ги чуваат внучињата, родителите починале пред неколку години, децата се 9 и 11 години, живеат во да не речам колиба со една соба, дедово продаваше на пазар и колку толку се прехрануваа, сега е без работа, не земаат пензија и немаат никакви приходи од никаде...
 8. Хоуп

  Нехигиена и запоставеност во врска/брак

  Не знам дали навистина толку не сфаќате или со сила се правите, или "љубовта" кон мене ве заслепува, па не разбирате и ми спомнувате состојби после породување, медицински проблеми, маки на луѓето и немање услови за водење хигиена и покрај тоа што милион пати ви кажав дека се работи за нормални...
 9. Хоуп

  Нехигиена и запоставеност во врска/брак

  Ќе мора да нацртам.
 10. Хоуп

  Нехигиена и запоставеност во врска/брак

  Некој конечно разбрал за што правиме муабет без цепитлачење и извртување. Ова беше цел муабет.
 11. Хоуп

  Нехигиена и запоставеност во врска/брак

  Да Бијонс, затоа и се разведувам.
 12. Хоуп

  Нехигиена и запоставеност во врска/брак

  Кој ти зборува бе дете дали ти си бил мрсен или запотен? Не можеш да сфатиш сеуште што е прашањето? Значи долга врска и брак. Запоставеност во долга врска и брак. Шо ми е гајле некој рандом лик таму што бил мрсен? Правам муабет за партнерот, после долга врска се запоставува и што понатаму? Не...
 13. Хоуп

  Нехигиена и запоставеност во врска/брак

  Ти кажав некој пост погоре. Не знам зошто имаш потреба во секои изјави да наоѓаш некои глупи работи кои и сам знаеш дека не се точни и не се работи за тоа? Објаснето е и во првиот пост, и во многу понатаму и пак ко слеп за стап се фати за медицинските состојби. Не, не треба да се убијат тие што...
 14. Хоуп

  Нехигиена и запоставеност во врска/брак

  Така де, на страна медицинските проблеми, муабет е строго за неводење хиигиена. Значи миризба од небањање. 1626096598
 15. Хоуп

  Нехигиена и запоставеност во врска/брак

  Кој сака да се инаети и да се рчка, еве ќе најде нешто, ќе изврти муабети и ќе излезе сосема четврто нешто од целта на темата. Никој не прави муабет за медицински состојби, ако ти се бањаш нон стоп и се потиш сигурно дека нема да корниш до 3 улици. Првут не спомнав мислам, за здивот се...
 16. Хоуп

  Нехигиена и запоставеност во врска/брак

  Замисли плус уште од село да се. :)
 17. Хоуп

  Семејно насилство

  Значи секој сака добра реклама. Ако одиме по таа логика тогаш нека се обрати секаде. По ресторани, базени, клубови. За добра реклама ќе помогнат. Секако.
 18. Хоуп

  Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

  Немој бе, ако тебе ти е убава, а мене не, жалосни се моите изјави и глупости сум тресела. Глупости. Триста листи и анкети нека има, мис на свет нека ја изберат, мене жената ми е грда.
 19. Хоуп

  Нехигиена и запоставеност во врска/брак

  Не би дискутирала, ама дискутираш. Темата не е да дискутираме дали некоја смрдела или не измила коса, муабетот е сосема друг. Иди сега пишувај си во вселенски туризам и поти се по автобуси, остави не нас да збориме за спотнати мишки. Не мора секаде да те има. 1626095541 Знаеш колку жени има што...
 20. Хоуп

  Нехигиена и запоставеност во врска/брак

  Не не, па сите одиме без шминка до продавница и на пешачење и со некои удобни работи, ама неприфатливо е 2 недели мрсна косата фатена во пунџа горе и запотени мишки.
На врв Bottom