Резултати од барањето

 1. Mr.47

  UEFA Champions League [2019/20]

  А што точно досуди? Имаше високо крената рака. Игра со рака од АМ? Опасна игра? Или индиректен удар, дека намерно запре игра?
 2. Mr.47

  Фан Клуб: Јувентус

  Кедира излага и пак стара песна, предност стопена до 0.
 3. Mr.47

  UEFA Champions League [2019/20]

  Ај уште еден, за добра ноќ! п.с. Корнери се бранат со играчи на СТАТИВИ!
 4. Mr.47

  UEFA Champions League [2019/20]

  Можеше поспора да му ја пушти, па и да ја подаде само.
 5. Mr.47

  Фан Клуб: Јувентус

  Сари е крив за играта, па и се што следеше со неа. На страна повредите, мораше да стави некој што ќе размрда игра, макар и сменил формација. Роналдо проба 2-3 пати да се врати по топка. Пјанич кога излезе, можеше Дибала, нека прави некои 4-3-1-2 или што ти ги знам таму. Одбрана у ред, средина...
 6. Mr.47

  Фан Клуб: Јувентус

  Дома => СариBall Гости => Алегриball
 7. Mr.47

  Формула 1 - сезона 2019

  Боље Ботас со нови гуми да те брка, отколку Хамилтон со истрошени. Бар знаеш на безбедно си.
 8. Mr.47

  Формула 1 - сезона 2019

  После 10 години конечно. Брависимо детиште :aplauz::aplauz::aplauz::aplauz: Со ДелПиеро во бокс ќе тепа и те како, и со Лапо наркоманот што не го знаеше табакот :D п.с. Си се израдува ко чоек, поради за жал ситуацијата од минатата недела.
 9. Mr.47

  Формула 1 - сезона 2019

  Тим бокс од Рено? Какви се овие реакции бе? :tapp:
 10. Mr.47

  Формула 1 - сезона 2019

  ОК тоа, слушнав радиово, ама делуваа(т) поспоро некако, настрана Хамилтон со негово "He is super fast on the straights". Ќе видиме понатаму што ќе биде.
 11. Mr.47

  Формула 1 - сезона 2019

  Што е со тактикиве на Ферари?
 12. Mr.47

  Формула 1 - сезона 2019

  За Строл нема казна(не приметив)? Јес да е небитен, ама исти гомна стори и тој. Што му сторија од АР на Кими бе? Исти лајна, различна казна(иако е небитен). Иако беше „жртва“, не му се дава за право исто да прави.
 13. Mr.47

  Формула 1 - сезона 2019

  Излезе ко идиот, ај и јас исто ќе направам. :tapp: Светел највечи кретен у свет.
 14. Mr.47

  Формула 1 - сезона 2019

  Ај чао
 15. Mr.47

  Квалификации за ЕУРО 2020

  Пеналов? :facepalm: Каков судија. :tapp::tapp::tapp:
 16. Mr.47

  Фан Клуб: Јувентус

  Can, who is currently on international duty with Germany as they prepare for European Championship qualifiers against Netherlands and Northern Ireland, has not taken the news as well as his club-mate, however. "I am shocked and angry," Can told the press on Wednesday. "Last week, the club...
 17. Mr.47

  Фан Клуб: Јувентус

  Манџукич и Емре надвор од ЛШ список. 1 Szczesny 2 De Sciglio 4 De Ligt 5 Pjanic 6 Khedira 7 Ronaldo 8 Ramsey 10 Dybala 11 Douglas Costa 12 Alex Sandro 13 Danilo 14 Matuidi 16 Cuadrado 19 Bonucci 21 Higuain 24 Rugani 25 Rabiot 28 Demiral 30 Bentancur 31 Pinsoglio 33 Bernardeschi 77 Buffon
 18. Mr.47

  Serie A 2019/2020

  Не бе па и ти. Немаше тогаш, но сега, кога проверував што се дешава тука, Ми се симна у позадина F1, а ко будала возев(се зрачам) 50 мин. Среќа не се изгаси, само „падна“, иначе ќе беше rollercoaster-и. :D
 19. Mr.47

  Serie A 2019/2020

  Имам добри учители, па да покажам што знам. Само они ли смеат да форсираат?* :) *најтазе: Елмас vs Дибала. + Има нешто најдоле во постот напишано. Дали некој го прочитал или не, или пак намерно игнорирал, негово право.
 20. Mr.47

  Serie A 2019/2020

  За? Тоа што после „15“ минути дадоа слика да објаснат дека е уствари гол? Пред тоа не личеше на офсајд? Нека е така.
На врв Bottom