Резултати од барањето

 1. DrMTR

  Општи вело муабети, прашања, совети

  Доколку некој бара добра пумпа за роад бајк (висок притисок) ја препорачувам оваа https://www.bike24.com/p24663.html За тие пари нема подобра пумпа. Тестирано на роад бајк над 7 бара пумпа без проблем. Евентуално оваа поскапа за 10-тина евра со манометар. https://www.bike24.com/p21873.html...
 2. DrMTR

  Иван Исцелител - воскреснувач - телкинезер

  https://shilomagazine.com.au/2021/07/06/ma%D0%BA%D0%B5%D0%B4%D0%BE%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%BE%D1%82-%D0%B5%D0%BA%D0%B8%D0%BC-%D0%B8-%D0%B8%D1%81%D1%86%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB-%D0%B4%D0%BE%D0%B1%D0%B8-%D0%B7%D0%B055/amp/?__twitter_impression=true
 3. DrMTR

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Игор Сувиот од Паланка. Да точно е дека не одговара на пораки, освен кога треба да се оди бугарија и информацијата ја добиваш во последните неколку часа кога треба да одиш во Бугарија. Среќа што сум доста упатен во постапката, па знам што и како оди, па не бев изненаден од неговите пораки, бев...
 4. DrMTR

  Општи вело муабети, прашања, совети

  Во што е разликата помеѓу тој модел на Бето и овој ? US $24.99 30%OFF | BETO Air 2 in 1 Shock & Tire 2 Stages Mini Bike Pump with Gauge for Fork & Rear Suspension Mountain Bicycle Schrader & Presta https://a.aliexpress.com/_mOaO1VR
 5. DrMTR

  Општи вело муабети, прашања, совети

  Мислиш на оваа Бето пумпа? US $24.99 30%OFF | BETO Air 2 in 1 Shock & Tire 2 Stages Mini Bike Pump with Gauge for Fork & Rear Suspension Mountain Bicycle Schrader & Presta https://a.aliexpress.com/_mseZT6d Ке може линк од каде си ја купил?
 6. DrMTR

  Wi-Fi рутери (препораки, прашања, проблеми)

  https://all4net.mk/product/uap-ac-pro/
 7. DrMTR

  Општи вело муабети, прашања, совети

  Точаков што си го купил е трекинг и не е баш наменет за возење на терен. Првиот Булс е баш онаков МТБ точак. Вториов што си го зел не е за по терен. Повеќе е градски крузер.
 8. DrMTR

  Општи вело муабети, прашања, совети

  Купи бренд гума Contonental, Maxxis , Shwalbe и нема да имаш мака со гуми. За гума од 300 денари колку што ги купуваш толку.
 9. DrMTR

  Општи вело муабети, прашања, совети

  И од мене препорака за Вело Риз. Мајстор на место.
 10. DrMTR

  Општи вело муабети, прашања, совети

  Да од Струмица. Го знаеш дечкото? Си направив фин муабет со него, ми изгледа доста сериозно. Кажа го сервисирал ланска сезона и го возел се на се 7 пати за овие две години. Немал време за возење и затоа го продавал. Изгледа како газда човек. Не сакаше да пушти на цена многу, изгледа си го...
 11. DrMTR

  Општи вело муабети, прашања, совети

  Земав половен но екстра сочуван Cannondale CAAD12 алиминиум со карбон вила и карбон елементи. Мавик бандажи со целосна Ultegra 6800 групсет. Диск варијантата ! Чудово е ултра лесно, пердув. Гуми Continental GranPrix 5000 напред назад. Бомбона.
 12. DrMTR

  Општи вело муабети, прашања, совети

  Дечки совет за кочници за роад. Гледам дека има модели со дискови и екстра модели исто така со стариот систем со гумички околу бандажот. Знае некој што е подобро, т.е зошто сеуште се возат бајкови со гумички околу бандажот? Не е застарена технологија таквите кочници? На првиот брзинец што го...
 13. DrMTR

  Општи вело муабети, прашања, совети

  Може да образложиш за лаици како мене што подразбираш под најдобри тркала? Еве јас сум лаик и не знам да разликувам добар од лош бандаж.
 14. DrMTR

  Општи вело муабети, прашања, совети

  И тој модел ми е во конкуренција. Само си реков овој е со 105 погон, а Коцкава со Шимано погон. Пониска класа исти пари.
 15. DrMTR

  Општи вело муабети, прашања, совети

  Дечки мислење за овој роад бајк? Искуства? https://velosiped.mk/produkt/kross-vento-5-0-r21/?attribute_pa_dimenzija-trkalo=28&attribute_pa_dimenzija-na-ram=23 https://kross.eu/en/bikes/road/road/vento-5-0-rubinowy-black-matte
 16. DrMTR

  Правосмукалка

  Некој искуство со Bosch правосмукалки? Ова нешто? https://www.neptun.mk/categories/PRAVOSMUKALKI/BOSCH-BGS-05A222
 17. DrMTR

  Општи вело муабети, прашања, совети

  Нема такво нешто. Земи конец и центрирај го. Конецот ке покаже дали е прав.
 18. DrMTR

  Општи вело муабети, прашања, совети

  Лол ке прснам од смеа. Две прашања до тебе штом препорачуваш Tourney . 1. Колку км си поминал досега на велосипед? 2. Колку км вртиш годишно во сезоната?
 19. DrMTR

  Општи вело муабети, прашања, совети

  Само точокот оставање близу до вас, инаку нема друго чаре. Испраксани се крадциве, и најмало невнимание го користат за да го украдат.
 20. DrMTR

  Lycamobile Македонија

  Добра е апликацијава за смартфон, врши работа.
На врв Bottom