Резултати од барањето

 1. M

  Anhoch

  2.5k, red switches, se predomisliv da ja vratam pa da zemam nekoja so brown
 2. M

  Anhoch

  Dali anhoch vrsi povrat na pari ako ne si zadovolen so proizvodot? Denes zedov tastatura ama ne sum bas zadovolen, pa sakam da ja vratam (ne ostetena, so zdrava ambalaza), imam sekako fiskalna i garancija.
 3. M

  Потврда за Даночен Резидент

  Од X причини требаше да пополнам потврда за даночен резидент дека бев како Work and Travel во германија (3 месеци), платата беше префрлена на германска сметка. Дали ке треба да платам определена сума на УЈП поради тоа што бев како Work and travel германија? Некој велат дека данокот кој го ми го...
 4. M

  Индекс

  Што ке се случи ако индексот веќе нема повеќе празни странициза запишувајне на нов семестар, ке ти дадат нов индекс или?
 5. M

  Каде може да најдам? (Општи прашања)

  Каде во Битола освен Џамбо можам да најдам плишани мечина? :/
 6. M

  Книжара во Битола

  се сеќавам имаше пред Епинал некаде еден букстор, мислам Икона да не се викаше, но сега е убтик за чевли...ова пред 2 години некаде, кога се распрашав рекоја дека ја преместиле, исто така и пред AMC имаше еден букстор но и тој е бутик сега. Незнам дали се преместени некаде или воопшто ги нема и...
 7. M

  Книжара во Битола

  дали некој знае каде имат така поголема книжара во битола, не мислам за тетратки, моливи, гуми такви работи, Книжарница кај шо се продаваат Книги/Романи.
На врв Bottom