Резултати од барањето

 1. GAM3R

  Прв секс...

  Имаше еден филм на темава. Не се сеќавам на насловот. Приказната идеше - беа двајца другари, на едниот супер му одеа тие работи а другиот немаше успех. И оној неуспешниот го праша другарот кој е рецептот за успех? Другар му му одговори дека се што му треба е романтика - пригушено светло...
 2. GAM3R

  Нехигиена и запоставеност во врска/брак

  Ако навистина постои Креатор тогаш тој бил лош урбанист - го сместил игралиштето до системот за канализација. И мирисите не возбудуваат, мислам на мирисите кои доаѓаат од канализацијата-затоа што сме навикнале на нив- колку илјадници или милиони години си играме на игралиштето кое е покрај...
 3. GAM3R

  Хомосексуалност (општо)

  Овие идеи не се така нови - (вклучително и идеите дека бракот е класна категорија, децата не припаѓаат на родителите туку на државата/колективот, секој си ја работи својата работа за која што најмногу го бива или ако сакаш повеќе секому според потребите а секој според можностите - нешто што се...
 4. GAM3R

  Хомосексуалност (општо)

  Имаше едно правило во една држава по ова прашање. Правилото беше едноставно -"Не кажувај-не прашувај" Тоа значи дека на работно место не кажувај која е твојата сексуална определба и исто така не прашувај некого која е неговата сексуална определба - во спротивно веднаш отказ со многу лоша...
 5. GAM3R

  Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

  Глупости. Нема маж на кого барем еднаш не му било скршено сецето. Биди машко-што значи тоа? Да плачеш во тоалет кога ти е тешко за никој да не ти ги види солзите? А кога ќе излезеш од тоалетот да глумиш мачо балканец кој плука на улица, моча во грмушката во паркот, секогаш накурчен пцуе, вреѓа...
 6. GAM3R

  Времетраење на сексот

  Заљубен? А свршува пребрзо? Не би рекол. Поинаку се манифестира кај мажот кога е зљубен. Моето искуство вели дека на некои од жените им значи кога мажот ќе сврши два или повеќе пати - непрекинато во континуитет без паузи (два пати без пауза е помалку - повеќе нормално, све што е повеќе од два...
 7. GAM3R

  Колку често мастурбирате?

  Отишол човек на лекар: - Докторе ме боли ку*ето а и јајцата ме болат... - Колку често имате секс? - Па секое утро со жена ми, потоа тргнувам до продавниче по леб, млеко, цигари итн, по пат навраќам до комшивката од 1ви спрат, и со нејзе секс, потоа во продавниче со касиерката на брзинка, па...
 8. GAM3R

  Каде можам да најдам девојќи за една вечер а да не си тие позади МТВ?

  Скап спорт во секој случај. Може да се проба во агенции за запознавање. Понудата во агенциите е 1.девојки кој нудат секс за пари, 2.девојки, дами, помлади, повозрасни, госпоѓи, слободни, во брак итн кој бараат познаство (читај секс од задоволство-не за пари). Првите се класика и иако не се пред...
 9. GAM3R

  Хомосексуалност (општо)

  Точно- некои од хетеро паровите се неплодни- не сум сигурен но мислам во многу мал процент- тоа се исклучоци од правилото- но ниту еден од геј паровите не е плоден- што е правило без исклучок- има разлика, нели?
 10. GAM3R

  Зошто македонските момци не фаќаат албанки за девојки?

  Сум бил со повеќе албанки и од Косово и од тука. Некои од нив беа во брак. Воопшто не се недостапни-напротив речиси повеќето од нив први ми приоѓале. Да, достапни се само за секс средби со огромна дискреција Косоварките се малку послободни и можно е и да излезете негде заедно на кафе, но само...
 11. GAM3R

  Проституција

  Професија како и секоја друга. Мотивот кај онаа која нуди услуги е пари, мотивот кај оној што ги користи тие услуги е немањето никакви обврски спрема личноста откако ќе и плати за услугите. Се разбира, има девијации.
 12. GAM3R

  Трансексуалност (општо)

  Медицината се прави - освен Адамовото јаболко, кое е карактериситка за маж. Не мора да ги соблече гаките, како што некој напиша тука, за да видиш што е- погледни во грлото.
 13. GAM3R

  Хомосексуалност (општо)

  Ако сакаат геј двојките деца- нека си родат... и да, нормално е дете да расте со мајка и татко- да беше нормално и педерите да имаат деца ќе раѓаа. Да нагласам дека не ми пречи кој со кого оди во кревет- но барањето општеството да им го овозможи тоа што природата не им го овозможила и притоа да...
 14. GAM3R

  Љубовни совети/ситуации

  Rachel да ти напишам ред-два и јас. За љубовта и заљубувањето. Не постојат клубови за заљубување-тоа се случува на најнепредвидив начин -било кога и било каде-на училиште, на работа во кафич, во библиотека. во дискотека, на улица итн- и не е нешто што можеш да го планираш - како на пр. "денеска...
 15. GAM3R

  Прв секс...

  rockerrr од она што си го напишал насетувам дека можеби и тебе ќе ти биде прв пат. Или можеби грешам? Како и да е, важно - не ја притискај. Вршењето притисок да стори нешто на што не е спремна или не го сака токму сега е многу контрапродуктивно. Можеби и ќе ја "принудиш" да стори нешто против...
 16. GAM3R

  Nudes (интимни фотографии / Јавна соба)

  Верувам дека тоа е работа на личен избор. Ги разбирам луѓето кои сакаат да примаат и да испраќаат интимни фотографии. Мислам дека интимните фотографии можат навистина да бидат добра активност на двојките и може да им овозможи на партнерите да се чувствуваат и секси и флертувачки и може да ги...
 17. GAM3R

  Instagram

  Инастаграм го доживувам како место за личности со скриена нарцисоидна патологија и со скриени егзибиционистички пориви кои својата длабока несигурност се обидуваат да ја надминат со форсирана лажна себепромоција... Немам акаунт на инстаграм, затоа што таму не гледам ништо забавно. Не мислам дека...
 18. GAM3R

  Блам состанок!

  Ај и јас да чкртнам ред два на темава. Беше тоа кога бев и млад и наивен-сега веќе не сум толку млад. Имаше една девојка ептен го привлекуваше моето внимание. Аме ептен, Заљубен во нејзе до уши. А бев прилично неискусен. И мечка страв - мене не страв и предложив даа излеземе заедно само таа и...
 19. GAM3R

  Вашата девојка по професија е доктор уролог

  Поврзано со погорнава објава. Едно време, во друштво ни беше и еден гинеколог - релатвино млад човек, оженет, татко на две деца. Цело време го заебававме- "А бе Докторе, што наука си завршил ти? Целото знаење ти е во средниот прст!" Докторот не се лутеше, добар човек... И така еден ден со кафе...
 20. GAM3R

  Fu*kFriend(Пријател за секс)

  Апсолутно се согласувам - кој со кого оди во кревет е ничиј бизнис и никој нема право нити да се интересира нити да осудува или одборува итн. Единствено останува озборувањето како карактеристика на малограѓанскта средина. Второ - би рекол дека сексот, барем за мене, не е "празнење" - сексот е...
На врв Bottom