Резултати од барањето

 1. B

  Помош форумџии!

  Дечково со плавата блуза ја дигна ташната на тетка ми, со него е веројатно сопруга му, доколку некој ги познае на сликиве, ве молам контактирајте ме, има доста битни документи во ташната за кои нема време да се извадат а се потребни.
 2. B

  Репелент за змии - за прв пат во Македонија

  Центарот за јавно здравје-Велес произведува ефикасно средство против змии Вторник, 24 Јуни 2014 14:44 Директорката на Центарот за јавно здравје-Велес Флорентина Шурбевска Ристовска денеска информира дека вршат производство и продажба на, како што рече, ефикасно средство против змии. Станува...
 3. B

  Спот на МТСП

  Може ли некој да ми најде линк на спот на МТСП, потребен ми е спотот, децата се нашето најголемо богатство, се одвива во два одделни стана, во едниот создаваат семејство, додека во другиот постојано мислат на кариерата и никако да се осмелат да имаат деца, постојано спремаат магистарски, градат...
 4. B

  Ауфвидерзен Македонијо!

  „Четири ипол години секојдневно патував по 70 километри од дома до работа и назад… Во својот град, Скопје, не можев да најдам вработување. На дожд, снег, виулици и пеколни жештини го чекав полураспаднатиот автобус и се клацкав во него. Плачев попатно, плачев во себе, за да не ме видат другите...
На врв Bottom