Резултати од барањето

 1. vlavot

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Секогаш ми текнува на ова видео, коа ги читам или слушам чипираните антивакцери. https://vm.tiktok.com/ZMdGTK3fD/ Sent from my iPhone using Tapatalk
 2. vlavot

  Најекономично греење (затоплување)

  Леле леле, шо читам го метат подот со стрелчо и грее баграта, после ова јас би си го избришал профилот и ќе се покријам со чаршав и не излегувам од дома. Тешка брука ова за грее. Sent from my iPhone using Tapatalk
 3. vlavot

  Најекономично греење (затоплување)

  Друже тој шо земал Даисекаи нема шо да се замара со џубрето амбер/грее. Тие шо не можат да си дозволат ќе кукаат и ќе плукаат по поубавото секогаш е така. Тој шо го зел поубавото ќе си свирка. Sent from my iPhone using Tapatalk
 4. vlavot

  Дали ќе се вакцинирате против коронавирус?

  Сеа прочитав дека една личност не верувала во вакцини и дека многу брзо е измислена и дека имала алергии па можда ќе има некаква алергиска реакција, ама имала околу нејзе еден тон народ шо изумрел од ковид 19 компликации ама сепак да алергиите се проблем ( кои се менаџираат као забеанција) И...
 5. vlavot

  Ситуација со садење дрвја многу блиску до ограда и меѓа на дворови

  Не дека имам ваков проблем ама нешо слично 1-2-3 дрва се директ на меѓата до ѕидот до мојот двор, се изначитав кретенски и моронски одговори, од асоцијален си, живеј си и збори со комшијата до ќе си кинеш јаболка свежи и ќе си јадеш. Хаха. Всушнот некој попаметен од моронските одговори овде...
 6. vlavot

  Најекономично греење (затоплување)

  Друже ти не можеш да разбереш, Гугл, Бил Гејтс, Марк Зуќерберг и останатите западњаци имаат агента и заговараат да го омаловажат Грее и го тргаат намерно од листите на Top перформанси на уреди. Среќа шо тука стрелчо и неговите 5-6 клонирани профили се тука да ни ги отворат очите и се директно...
 7. vlavot

  Најекономично греење (затоплување)

  Друже ти не можеш да разбереш, Гугл, Бил Гејтс, Марк Зуќерберг и останатите западњаци имаат агента и заговараат да го омаловажат Грее и го тргаат намерно од листите на Top перформанси на уреди. Среќа шо тука стрелчо и неговите 5-6 клонирани профили се тука да ни ги отворат очите и се директно...
 8. vlavot

  Најекономично греење (затоплување)

  Друже ти не можеш да разбереш, Гугл, Бил Гејтс, Марк Зуќерберг и останатите западњаци имаат агента и заговараат да го омаловажат Грее и го тргаат намерно од листите на Top перформанси на уреди. Среќа шо тука стрелчо и неговите 5-6 клонирани профили се тука да ни ги отворат очите и се директно...
 9. vlavot

  Најекономично греење (затоплување)

  Баш сподели не интересира, јас имав споделено еден тон видеа од џубре Амбер на Грее и ладен туш после дифрост, и рингла потрошувачка, ме интересира што имаш ти да споделиш. Секако се знае до 30 илјади денари се зима нешо кинеско, било грее, мее алибаба, зандубара марка на клима и очекуваш нишо...
 10. vlavot

  Најекономично греење (затоплување)

  Кој отепа грее? Мене и мојата специјалност по гастроентерохептологија? Ама ги отепа грее народот шо имаат купено грее клими и не можат да се рљзладат во овие жешки денови. Sent from my iPhone using Tapatalk
 11. vlavot

  Најекономично греење (затоплување)

  Гледам истиот народ уше трола на форумов и се поново ликови паѓаат на нивните фори. Уште се фура филмот, дека designed by apple in california и made in chinа е исто со designed and made in china. Сепак, гледав клима за роднините нешо ефтина 3.5 нешо, па ја разгледав fairy lclh, a+ ефикасност на...
 12. vlavot

  Парламентарни избори - 15 Јули 2020

  Хаха, е шо сеа плаче Апасијчето, каде му е сеа арогнацијата, и дебилната препотентност.
 13. vlavot

  ГНЕВ за Венко Филипче..Заев..Мицковски...и останати продадени души

  Глеам многу реакции, не знам зашо ви е крив Венко и Министерство за здравство за корона вирусот? Sent from my iPhone using Tapatalk
 14. vlavot

  Најекономично греење (затоплување)

  ewelink Sent from my iPhone using Tapatalk
 15. vlavot

  Најекономично греење (затоплување)

  https://youtu.be/ptS3YK5BpaE Искуство со Mitsubishi Electric AP35VG, климата е прекрасна, тифка, моќна 5 брзини, ултра топла, скоро иста како FH климите што ме радува. Не очекувам ништо помалку од Electric. Ставена е во 18 квадрати спална северна страна без изолација, на почетокот коа ја...
 16. vlavot

  Најекономично греење (затоплување)

  У меџувремена ова се крцка кај мене. Sent from my iPhone using Tapatalk
 17. vlavot

  Најекономично греење (затоплување)

  Само друже треба да разбереш дека fh50ve е клима која на -10 дава 4.5kw топлина (докажани) споредба со можда 3-3.5 kw топлина на амберот, а и двете клими со иста потрошувачка... види сеа. Sent from my iPhone using Tapatalk
 18. vlavot

  Најекономично греење (затоплување)

  Да, филтрите не беа исчистеени, ги ишприцавме ставивме назад и веќе го нема тоа фуфкање, сеа си работи дува нормално. Sent from my iPhone using Tapatalk
 19. vlavot

  Најекономично греење (затоплување)

  Тие што имате Грее Хансол дали на фан спеедот ви работи вака како да вергла и не може да забрза да дува? Пријател купил Хансол па ме викна да видам шо е работава шо фуфка, како да вергла да сака да качи фан спеед ама не качува. Погледнете го видеото и кажете дали е нормално...
 20. vlavot

  Најекономично греење (затоплување)

  Друже ти сериозен си ти? Шо продава овој, 11 pro или xs? 8gb ram, 5g, 1024x768 резолуција. Мислеш ако нарачаш ако уопште добиеш нешо ќе биде iohone 11 pro? Хаха Sent from my iPhone using Tapatalk
На врв Bottom