Резултати од барањето

 1. Радичевски

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Што означува точно ова и што процедура следи и колку би траела оваа процедура пошто околу 20ти јуни закажав не сум моментално во Мк.
 2. Радичевски

  Гуми (пневматици)

  Летни 235 / 45 / R18 GeneralTyre Gt AltimaxSport = 400€ Nokian Tires zLine = 600 € Кој се подокажани/потрајни и кој вредат за парите ги разгледувам на Купигуми.мк
 3. Радичевски

  Гуми (пневматици)

  Препорака за добра летна гума за димензии 235/40 R18 и за буџет од околу 6.000 до 8.000 ден по гума. Разгледувам нешто клебер, униројал , фулда, алтимакс за тие пари ама ете незнам што е најдобар избор .
 4. Радичевски

  Перачи за кола под притисок ака Вап

  Мислење за Ферм марката дури 2 год гаранција дават а карчер 1год Дали има некој лично искуство со таа фирма ?
 5. Радичевски

  Перачи за кола под притисок ака Вап

  Прочитав негде до 130 бари притисок е препорачано е сега зависи и тоа колку проток на вода во минута излегува.
 6. Радичевски

  Перачи за кола под притисок ака Вап

  Втора опција е Германија. Често имаат страшно добри попусти. Но треба да начекаш некој да оди и да ти донесе. За месец дена одам за Германија и си мислам дали да домакнам од таму ама на ново џабе кога гаранција нема да важи (n) а и царина незнам дали и колку ќе ми земат o_O
 7. Радичевски

  Перачи за кола под притисок ака Вап

  Во план сум да си земам перач под притисок и ме интерсират искуства со апаратите и кој тип/притисок би ми бил доволен за моите потреби инаку најчесто би ја користел 1>2 пати неделно за перење автомобил и земјоделска механизација трактор,плугови,брани итн. Моментално размислувам за karcher k3...
 8. Радичевски

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  За 4.000€ имаш опција гољф 5 од 2004/5та година со "реални" 220.000км поминато и накљукано адетиви за предпродажба Тоа не значи дека фиат е најдобра опција ама види си ти самиот колку буџет можеш да одделеш и за одржување затоа што не е само да ја купеш колата има нешто повеќе у тоа а поентата...
 9. Радичевски

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Јас пред една недела земав 159ка и сега за сега сум само импресиониран , денеска ја однесов на сервис да и сменам се што е нужно за да не те боле главата одреден период а тоа дека губи цена не ме занима пошто јас зимам кола за да возам а не да мислам после 5 или 10 години колку ќе и падне цена а...
 10. Радичевски

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Некој да не знае колку кошта регистрација возило од 125kw 2.0 multijet . Прва регистрација одприлика горе доле цена ?
 11. Радичевски

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  https://m.mobile.de/auto-inserat/volkswagen-touran-1-9-tdi-7-sitzer-t%C3%BCv-10-2019-erbach/271484984.html?ref=srp Здраво Дали може некој да ми каже колку би биле давачките за ова возило и каде може да се информирам за подетално?
 12. Радичевски

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Колата се наоѓа во Автобув Скопје инаку е 2.0 мултијет 125kw Сеуште ја немам видено во живо а и искрено не сум ни искусен за наоѓање маани на возило освен визуелен преглед што нормално не е доволно. Колата се нуди за 6 илјади € и е 2009та год. А и многу е тесен изборот за 159ка во Мк со фул...
 13. Радичевски

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Некој мислења/искуства за Alfa 159 ama 2.0 multijet 125kw 2010година гледам измени редизајн од 1.9 110kw па дали е исто така докажан Инаку гледам на оглас една се продава за 6к, а веќе подолго време барам ама ништо не ми фаќа овде на око што се нуди во однос на странските огласи И бонус прашање...
 14. Радичевски

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Незнам другар некако за околу 5ооо€ ептен ми влезе во око 159ката а спрема неа сите други ми се мики маус у споредба со дизајн ако не и у перформанс али јбг ако е тоа забранетото овошје во цела градина :facepalm:
 15. Радичевски

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Некако не ми држи влага муабетов со оглед на тоа што е произведувана 6 години , сигурно уште при првите две години би ја повлекле од производство ако воопшто не чинела . Туку кажи ми што ти возеш и шо би земал на мое место ?
 16. Радичевски

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Може едно неутрално мислење (да не е од хард кор алфист или па спротивно ваген групација) за Алфа Ромео 159 1.9ЈТДм 150кс дали за околу 5 илјади евра може да се најде солиден пример кај нас? Гледам цените се со распон до 3800€ па се до кај 6000€ горе доле зависи година и опрема...
 17. Радичевски

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Не зимај од плац враќана километража:drk: не зимај од наш не е сервисирана редовно :neetaka: оди специјално у европа за кола ќе ти излезе ѓавол ипол :shook: е од каде бе да земеме реален автомобил со реална цена?! :yid:
 18. Радичевски

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Кога ќе видам на оглас напишано оригинална километража може проверка кај сакате па и гаранции дават колку е верно тоа и дали стварно може да се провери дали е враќано? Праам муабет за авто околу 5 иљади € не овие скапи модели...
 19. Радичевски

  Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

  Имаш право не велам не а за мотивација/воља имам колку ти душа сака Моето патештествие со рекреативно вежбање започна од 2015та год и до ден денес си вежбам ма да оваа година запнав малку поинтензивно работата е што вежбам има резултати сегде само не околу стомакот мислам има ама се ми се чини...
На врв Bottom