Резултати од барањето

 1. M

  Матура

  da ne znaj nekoj koga izleguvaat rezultati od matura avgustovska sesija???
 2. M

  Матура

  знам дека тоа е перцентилен ранг а зборувам за поени бидејки на паднатите ученици им ги пишува поените па не знаат дали се далеку од границата и дали џабе ке фрлаат пари... инаку дали некаде ке излезат резултатите од приговори или само во школо ?
 3. M

  Матура

  pa ne li proveri u skolo kolku poeni imas ?... i jas trebase da imam 30-35 boda ama na skolo mi pisuva 21...
 4. M

  Матура

  abe znam i kaj mene ima skolski pominat so 0.73 pa toa se nerviram a tuka nekade imavme napisano so nego, a nikade ne pisuva od kolku poeni pocnuva 2 od kolku 3 od kolku 4 od kolku 5.... a od druga strana podnesuvaj prigovor ne znaes za sto...
 5. M

  Матура

  da ne znaete so kolku poeni se pominuva matematika ?
 6. M

  Матура

  da prasam koga izleguvaat rezultati od matura ?
 7. M

  Матура

  da da ima imas ti priracnik?
 8. M

  Матура

  otprilika ti so mislis vikam :)
 9. M

  Матура

  drugar a od kolku mislis deka ke pocnuva 2? drugar a od kolku mislis deka ke pocnuva 2?
 10. M

  Матура

  да пашам што мислите дали ќе ми го признаат/прегледаат составот имам напишано 330 збора а се бара од 350 до 500 јас напишав дека имам 355 и + широко пишувам ми фати 3 страни... има ли можност да ми го одбијат составот и да не го прегледаат? како ги бројат зборовите при прегледување или само...
 11. M

  Матура

  а клучот од август 2012 го има ли некој.. ?
На врв Bottom