Резултати од барањето

 1. Harry Potter

  Фан Клуб: РК Пролет

  РК Пролет е еден од најстарите ракометни клубови во Македонија кој доаѓа од скопската населба Пролет од каде што е и името на клубот. Порано во оваа населба постоела сала во која и настапувал клубот, но веќе неколку децении таа не постои и во изминатите години клубот менуваше неколку сали, за...
 2. Harry Potter

  Фан Клуб: Лас Палмас

  UD Las Palmas / УД Лас Палмас Мојот омилен клуб од Шпанија. Во моментов е во Сегунда, откако минатата сезона се спасија некако од испаѓање и иако цело време беа или во зоната за испаѓање или едно-две места погоре, на крај завршија осми. Најуспешна сезона на клубот му е 1968/1969 кога завршиле...
 3. Harry Potter

  Марко Павлов!

  19 годишниот талент од Реал Бетис е син на екс фудбалерот на Вардар Драган Павлов - Гега. Роден е на Исланд и до сеа има повеќе од 30 настапи за младите репрезентации на оваа островска земја. Во Бетис го викаат новиот Чави. Дали ФФМ ќе испушти уште еден талент или ќе сторат нешто...
 4. Harry Potter

  Што ни продава SVRSA?

  Ova mu go prativ na Trendo za na on.net uste pred Nova Godina i seuste ne go objavi, izglea i nema namera toa da go stori, zaso pred se, mislam deka on e vo vrska so SVRSA. Eve za so se raboti: STO NI PRODAVA SVRSA??? Najomilen film od site mozni na svetov mi e trilogijata “Vrisok”...
На врв Bottom