Резултати од барањето

 1. Cataclysm

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Corsa B 1.4 8V, пред неколку недели ми се скина ребрастиот, имаше неколку вентили извиткани. Бев на мајстор, го репарираа моторот, колата добро се понаша, нема никаков проблем. Пред некој ден приметив кога влегувам во кривина, или на ниски обрати, светнува сијаличето за уље на кратко, и се гаси...
 2. Cataclysm

  Фото хумор и интересни фотки!

 3. Cataclysm

  http://www.wjunction.com/178-site-reviews-archive/12732-ultralogy-review.html шо беше ова сум...

  http://www.wjunction.com/178-site-reviews-archive/12732-ultralogy-review.html шо беше ова сум забраел
 4. Cataclysm

  Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

  Вака ќе одиш исто само на крај штиклирај "Do not auto-update apps"
 5. Cataclysm

  Купување преку интернет (генерална дискусија)

  Претходната недела конечно ми дадоја записник, мерената грамажа на царина и овде во пошта во тетово имаше ~200 грама разлика, што значи телефон имало некој го зел. Сега чекам внатрешна контрола и одговор да видиме кај кого е кривицата. Исто така ме посоветуваја IMEI броевти да ги пријавам во...
 6. Cataclysm

  Купување преку интернет (генерална дискусија)

  Пријавив во локалната пошта во Тетово чекам утре одговор од директорот за Тетово. Ако не среди он ми рекоја да контактирам во Скопје, потоа царина и на крај МВР па суд. Не верувам селерот да ми пратил празна кутија зошто има 94% позитивен рејтинг и сите коментари се добри. Исто така и пред тоа...
 7. Cataclysm

  Купување преку интернет (генерална дискусија)

  Дечки нарачав телефон DOOGEE X5 уште од 5ти септември. Тек денеска ми дојде пратката но гледам некако беше згмечена. Отворам внатре и се има освен телефон, кутијата искината, се гледа дека некој ја отворил пратката. Исто така нема печат од царина. До сега сум нарачувал сешто но ова ми се нема...
 8. Cataclysm

  Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

  За тие пари ја би нарачал некој refurbished од алиекспрес. Добри телефони: - Nexus 4 (најдобар избор според мене) - Xperia M2 - HTC One XL 32gb - Nokia Lumia 920
 9. Cataclysm

  Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

  Процесорот е Mediatek MT6580 т.е е 4 јадрен.
 10. Cataclysm

  Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

  http://www.aliexpress.com/item/Original-Doogee-X5-X5S-MTK6592-Octa-Core-Android-5-1-Cell-Phone-1GB-RAM-8GB-ROM/32422552110.html?spm=2114.01020208.3.10.uGULiq&s=p Мислења за телефонов, дали вреди за 60$? Ако не дајте друга препорака за тие пари, може и користен...
 11. Cataclysm

  Заработка на интернет (официјална тема)

  http://www.tsu.co/ Некој дали има искуство со сајтов?
 12. Cataclysm

  http://web.archive.org/web/20090510071844/http://vbulletin-mk.com/ познато :D ?

  http://web.archive.org/web/20090510071844/http://vbulletin-mk.com/ познато :D ?
 13. Cataclysm

  Хит на денот

 14. Cataclysm

  Хит на денот

 15. Cataclysm

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Имам Opel Corsa B 1996, мотор 1.4 бензин. Се оди добро освен што ми се појави еден проблем. Почна да свети check engine, ама не свети константо, туку се појавува и се губи, обично се губи кога е во лер колата или кога ја возам на повисоки обрати. Исто така знае низ возење да почне наеднаш да...
 16. Cataclysm

  Купување преку интернет (генерална дискусија)

  Зависи како ќе ти се погоди среќата, пред тоа имав нарачно копија од iPhone 5 стигна за 20тина дена преку Singapore post. Само овие на царина мислеа дека е вистински, им реков дека е копија со андроид, а они ми рекоја да почекам некој ден проверка да му направат... :facepalm:
 17. Cataclysm

  Купување преку интернет (генерална дискусија)

  Имам нарачано телефон од Aliexpress пред месец дена, сега на тракингот преку Sweden Post пишува: Destination Country - Macedonia:Tracking Consuming:562 Millisecond Origin Country - Sweden:Tracking Consuming:0 Millisecond, Cache Time:2014/03/25 15:39:55 2014-03-21 18:55, Local mail tracking...
 18. Cataclysm

  https://twitter.com/Designobyte wow nostalgia

  https://twitter.com/Designobyte wow nostalgia
 19. Cataclysm

  Хит на денот

  http://www.youtube.com/watch?v=Fv_-UgHUxPM --- надополнето: 7 февруари 2014 во 03:45 --- http://www.youtube.com/watch?v=Fv_-UgHUxPM
 20. Cataclysm

  Хит на денот

  http://www.youtube.com/watch?v=Fv_-UgHUxPM
На врв Bottom