Резултати од барањето

 1. Harry Potter

  3 МФЛ-Региони и Општински Лиги

  Турново и Братство играат бараж во вторник, победникот оди во Втора, нема Плачковица што да бара тука. одлуката е сосема на место. и не е прогласен шампион туку претставник во бараж. во ситуација кога 75% од натпреварите не се одиграни, а клубовите имаат нееднаков број на одиграни натпревари...
 2. Harry Potter

  Македонско фудбалско првенство 2020/2021

  затоа што кога беше правена поделбата имаше една втора лига. а бидејќи овие немаат општинска лига, не ни има потреба да се прават промени. плус, планот е повторно да има една втора.
 3. Harry Potter

  Македонско фудбалско првенство 2020/2021

  ОФС Кратово и Крива Паланка немаат фудбал, не па лига. Силкрат беше на Ѕинго клуб, како и 3 од шесте екипи во таа лига и не се откажаа дека им било далеку туку дека беа камења и џабе се фрлаше пари. целата лига ја правеа колку за да има гласови ОФС. припаѓаат на трета Север затоа што им е...
 4. Harry Potter

  UEFA EURO 2020 - Општа дискусија

  не се надевајте на карти. мејлот е ставен колку да се стави, нема да ви одговори, сите пораки ќе идат во канта. овој принцип е мн добро познат и разработен, картите веќе се резервирани за познаниците на ФФМ, за нас обичниот народ нема да има. тоа е, во таква држава живееме.
 5. Harry Potter

  Македонска фудбалска репрезентација

  финални листа се објавува на 6 јуни, сето друго е проширен и недефиниран список.
 6. Harry Potter

  Македонско фудбалско првенство 2020/2021

  ова реално е голем резил и срам за самиот клуб. политичар пехарот да го крева небаре негов е клубот. а и шверцерон Груби го залепиле во прв ред. не ми е јасно како нив самите не им е срам така да се стават каде што не им е место? а овој Груби сеа у Чаир треба со прачки да го бркаат по улица, им...
 7. Harry Potter

  Македонска фудбалска репрезентација

  во песните мн често има поинаков акцент на некои зборови и тоа не е само во македонскиот јазик туку и во другите, едноставно ритамот бара такво нешто. 1620926244 па се' е можно
 8. Harry Potter

  Македонско фудбалско првенство 2020/2021

  тоа што го пишав стои во правилникот за натпреварување за оваа сезона.
 9. Harry Potter

  Македонско фудбалско првенство 2020/2021

  меѓусебен решева, што ако се три натпревари, уште полесно за решавање.
 10. Harry Potter

  Македонска фудбалска репрезентација

  со тоа што на тој список во март требаше да биде и Дарко Чирлинов ама Милевски ради свои комплекси или не знам што дури јавно излезе со коментар дека не сака да се повика Чурлинов во сениори за да можел да игра пријателски за У21. нула логика, ама Мрме преќуте. така да очекувам Чурлинов да биде...
 11. Harry Potter

  Антички Македонски јазик / модерен Македонски јазик

  прочитај на првите страници од темава!
 12. Harry Potter

  Антички Македонски јазик / модерен Македонски јазик

  а како да не се лутиме кога Бугарите кога доаѓаат на Балканот од Централна Азија примаат словенски јазик. како може македонскиот јазик да е од некое централноазиско племе? тие нивниот туски јазик си го заменуваат со словенски јазик, а не обратно. овој бугарски денес е словенски јазик, нивниот...
 13. Harry Potter

  Антички Македонски јазик / модерен Македонски јазик

  е како можеш да пишуваш на алфабета, а не можеш да пишуваш на кирилица? o_O
 14. Harry Potter

  Македонска Втора Лига 2020/2021

  две отпаѓаат сигурно, а може и повеќе во некоја група во зависност од тоа кои ќе испаднат од Прва.
 15. Harry Potter

  3 МФЛ-Региони и Општински Лиги

  исто како порано шо беше: трите екипи играат во група секој со секој по еден натпревар на неутрален терен. во Исток влегуваат двете првопласирани, нема баражи.
 16. Harry Potter

  Антички Македонски јазик / модерен Македонски јазик

  тоа што авторот бил Македонец не значи ама баш ништо бидејќи типот пишувал на грчки. да напишал барем нешто на македонски па да имавме сеа со што да се фалиме. вака, копаме само демек овој збор бил македонски, оној бил, нагаѓаме. згора на тоа, ниту една дело на Америас не е зачувано, туку за...
 17. Harry Potter

  Антички Македонски јазик / модерен Македонски јазик

  интересна тема, но реално беспотребна (за жал). не ја сфаќам локигата да се дискутира за нешто за кое има скоро никакви остатоци. а и тоа што е останато, како зборовите напишани на првата страна, како прво мора да се има предвид дека се напишани од Грци и се погрчени, односно не се пренесени во...
 18. Harry Potter

  3 МФЛ-Региони и Општински Лиги

  поразот од Езерото го земаа на зелена маса :kezec:
 19. Harry Potter

  UEFA EURO 2020 - Панини албум со сликички

  https://kajgana.com/zoshto-makedonskite-fudbaleri-vo-albumot-na-panini-se-po-maici
На врв Bottom