Резултати од барањето

 1. Jane

  Барам / Имам потреба од...

  Сега ќе ти пуштам пп.
 2. Jane

  Барам / Имам потреба од...

  Нека ми прати ПП ако има некој заинтересиран, треба постоечко лого со слаб квалитет да се преправи да биде со поголем. Се работи за веб порталот фактор.мк, логото е такво како што е, треба нешто слично на ова да се направи во поголема резолуција или уште поубаво векторски формат.
 3. Jane

  MARNet - уназадени со години!

  Од кога може? Нели уште не е донесен новиот правилник?
 4. Jane

  MARNet - уназадени со години!

  Мислам дека уште нема можност физичко лице да регистрира домен. Пробај преку некоја хостинг компанија да ти ја заврши услугата, на нивно име да е доменот. Ти ги препорачувам МКхост.
 5. Jane

  Корисни "Metro" апликации за Windows 8

  Гарант си сеуште и горд корисник на Нокиа со Симбиан? И Нишките телевизори ти се уште најдобри ;)
 6. Jane

  Продавам, купувам, менувам...

  Ајде уште ССД-то, 1600 денари.
 7. Jane

  Продавам, купувам, менувам...

  ССД - 1600 Куќиштето - 2200
 8. Jane

  Продавам, купувам, менувам...

  Нови цени, куќиштето 2500, ССД-то 1800.
 9. Jane

  Пазарете се тука!

  Некој случајно да не е заинтересиран за Zagg Screen протектор за Самсунг Галакси С, само задниот што е за позади е неотворен, заедно со течноста за местење и таа гумичката го чувам. Цена поволна, кој е заинтересиран нека пише ќе се договориме Станува збор за ова, Maximum Coverage, го имам и...
 10. Jane

  Дали реално би се осетиле 16GB рам меморија, наспрема 8GB?

  Немам строго дефиниран буџет, ќе ти пратам пп за ова.
 11. Jane

  Дали реално би се осетиле 16GB рам меморија, наспрема 8GB?

  Полаички кога би објаснил на што мислев, виндоусот кога работи во рамот му стојат вчитани најчесто користените работи. Ако имате 1 гига рам, тој дел што виндоусот го резервира за себе може да е и 300мб, а се останато ќе во вчитува од дискот како ќе му треба. Кога ќе ставите два гига да речеме...
 12. Jane

  Дали реално би се осетиле 16GB рам меморија, наспрема 8GB?

  Реално и нема потреба, 8 гига и ССД диск според мене се сосема доволни за компјутерот да си работи фантастично, но со оглед на смешно ефтините цени на рамот, ме интересира дали би осетил некаква разлика во работата на оперативниот систем ако имам уште 8 гига или е тотално непотребно?
 13. Jane

  Пазарете се тука!

  Кај има бе оргинал за тие пари?
 14. Jane

  Продавам, купувам, менувам...

  Ајде остана уште ова: Продавам куќиште CoolerMaster Centurion 532 http://www.coolermaster.com/product.php?product_id=24, цена 2900 денари Продавам SSD Apacer 32GB SATA2, цена 2000 денари. Може да преговараме за цената кој е заинтересиран.
 15. Jane

  Продавам, купувам, менувам...

  Продавам рам меморија 1GB Kingmax DDR2 800MHz, цена 690 денари Продавам куќиште CoolerMaster Centurion 532 http://www.coolermaster.com/product.php?product_id=24, цена 2900 денари Продавам SSD Apacer 32GB SATA2, цена 2000 денари. Продавам два комплета со тракатанци (кабли, конвертери...)...
 16. Jane

  Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

  Сега и ти зезаш. Искуство бараат 2-3 години да си работел на .нет како што гласи огласот, а не искуство да си бил на факултет. 1 месец да поработиш во фирма ќе научиш многу повеќе него 3-4-5 години на факултет да ги поминеш. Овие огласи генерално се наменети за постдипломците, они обично...
 17. Jane

  Продавам, купувам, менувам...

  Оф незнам, ај дај предлог по пп да видиме ако се договориме. :)
 18. Jane

  Продавам, купувам, менувам...

  Се продава компјутер со следнава конфигурација: CPU: Intel Core2Duo E6750 (4M Cache, 2.66 GHz, 1333 MHz FSB) MB: MSI P35 Platinum RAM: Kingmax 3*1GB DDR2 800MHz SSD: Apacer 32GB SATA2 VGA: GeForce 9600GT GDDR3 512 256Bit Arctic Cooler OD: Samsung DVD-RW SATA PSU: HIPRO 500W Real power, 700W...
 19. Jane

  Пазарете се тука!

  Јас прво те сметав за паметен дечко што пробува да изигра некој, ама како што гледам прилично мутав си бил. Убаво рекоа, сакаш нова С 3јка да ти продадам за 1000-1200 евра чим си овца да плаќаш такви цени?
 20. Jane

  Факултет за Електротехника и информациски технологии

  Веб дизајн (html + css), Програмски практикум (php), Јавни мобилни мрежи (android), Мобилни информациони системи (iOS).
На врв Bottom