Резултати од барањето

 1. Jane

  Дали реално би се осетиле 16GB рам меморија, наспрема 8GB?

  Реално и нема потреба, 8 гига и ССД диск според мене се сосема доволни за компјутерот да си работи фантастично, но со оглед на смешно ефтините цени на рамот, ме интересира дали би осетил некаква разлика во работата на оперативниот систем ако имам уште 8 гига или е тотално непотребно?
 2. Jane

  Дали прават проблеми на царина (аеродром) ако ми донесат iPad од Америка?

  Ми треба по можност некој што имал лично искуство или искуство на некој близок што донел ајпад. Студентите што се по работа отидени си доаѓаат сега на 5ти и 8ми, па ќе пробам ако некој се нафати некој од колегиве да ми донесе. Околу цената и додатоците нема да коментирам, знаете колку е...
 3. Jane

  Најдобра апликација за Remote Control на сите компјутери во мрежата?

  Да бидам попрецизен, се работи за мрежа со поголем број на компјутери (10-20-30) и ми треба некој програм во стилот на Net Control 2 кој работи прекрасно со тоа што имам некои замерки како што се при подигање на системот се појавува Splash Screen на десктоп кој трае 5 секунди, доинсталирува...
 4. Jane

  Продавам Offshore хост добиен на наградна игра - поволно

  Прво да нема некакви забуни, хостинг компанијата не е моја, ниту па сум во овој бизнис, едноставно корисник сум на крајни хостинг услуги:) Наградата ја добив на еден странски форум, го добив првото место, 1 година претплата на најјакиот пакет (се неограничено), меѓутоа моментално имам 2-3 хоста...
 5. Jane

  Материјал за Apache server?

  Ми треба да ми посочите некои сајтови каде што има повеќе информации за Апачи, ми треба да направам семинарска од 10+ страни, така да секаква помош е добредојдена. Не е проблем да е на англиски, ми треба барем да е средено и издвоено да знам што е што зашто немам познавања од Апачи.
 6. Jane

  Сакам да донесам возило од Германија!?

  Сакам со татко ми да идеме до Германија да донесеме некоја кола (99% Мерцедес ќе биде). Е сега ми треба билокаква корисна информација, ваши искуства со продавачите, дали идете па таму барате, или идете од тука на договорено... Како идат таму процедурите за пренесување на сопственоста и сл...
 7. Jane

  Дали може да се вратат податоци од избришано DVD-RW?

  Некој програм со кој би можел да ги вратам податоците од избришано Mini DVD-RW? Снимано беше на дигитална камера, и после тоа Erased Има лек или да се прежалат мора?
 8. Jane

  Нов интерфејс за Webmail?

  Бидејќи тие што идат по дифолт со cPanel-от на Линукс хост се очајни, дали има можност да инсталирам некоја скрипта што ќе биде ем попрактична, ем визуелно поубава? Ако има, нормално да ми посочите која и каде можам да ја најдам...:helou:
 9. Jane

  Материјали за VTune?

  Треба да правам семинарска по предметот Структурирано програмирање C, на тема VTune (алатка од Intel што служи за оптимизација на код). Билокакви материјали, по можност да е на македонски, али не е проблем и на англиски би ми помогнале. Треба да е околу 20 страни, така да може и на англиски ако...
 10. Jane

  Хост со сервери во македонија?

  Ме интересира какви понуди има од македонскиве хостинг компании за линукс сервер, кои цени ги нудат на годишно ниво? Најбитно што ми треба е серверот да е тука во МАКЕДОНИЈА, не во америка па да ми препродаваат... Сакам кога имаат провајдериве проблеми со надворешните линкови (а тоа е многу...
 11. Jane

  Symbian App: Екстензија на VGA камера до 1.3 мегапиксели

  Програмот се вика PhotoAcute еве и мало објаснување. Големината е важна. Стандардната големина на сликите сликани со Нокиа 3650, 3660, 6600, 6620, 6260, и СониЕриксон Р800, Р900, Р910 е 640х480. PhotoAcute слика со 4 пати поголем резолуција (1280х960). Деталите ја прават разликата. Сликите...
 12. Jane

  Трик! Со помош на гаранцијата да добиете нов телефон

  Сте купиле нов телефон пред година дена и гаранцијата наскоро истекува. Посакувате да ви дадат нов телефон бесплатно? Еве како ќе го изведеме тоа: Исвадете го капакот од батеријата и батеријата Поврзете 12V адаптер со конекторите од телефонот за батерија како што е покажано на сликата...
 13. Jane

  Пробивање на звучниот зид

  Едно прашање! Што ни се дешава на нас луѓето кога се пробива звучниот ѕид?
 14. Jane

  Со новиот Office и нови формати!

  Мајкрософт ги објави новите формати на документите за следната верзија на Офис, која треба да излезе на почетокот на 2007-ма. Најголемата новина е што сите фајлови од идниот Офис ќе имаат по четири букви во своите наставки. Причина за нивната промена е новиот формат на фајлови базиран на XML...
 15. Jane

  Commarrior - вирус за Nokia Series 60

  Commvarrior е вирус кој е наменет за Nokia Series 60 телефоните и е доста раширен низ градов. Повеќето сопственици на телефони кои се заразени од вирусот, не ни знаат дека постои. Самиот се испраќа како MMS порака или преку Bluetooth. Решив да ја напишам темава за уште некој да не настрада...
 16. Jane

  Најдобар Media Player

  Spored mene najdobar za muzika e RealOne Player, a za video BSPlayer. Koe e vaseto mislenje? Sto programi koristite?
 17. Jane

  Како да инсталираш програм на USB memory стик?

  Ве молам ми треба помош, кој знае нека пише како може да се инсталира некој програм на USB мемори стик!
 18. Jane

  On.net WADSL интернет

  На страната wifi.on.net.mk имаше коментар дека му украле мегабајти. Го напишав следниов коментар но ми го бришат и не го објавуваат. Па затоа решив тука да го објавам нормално ако е дозволено, ако не нека ја избришат темава. Ке се јавиш во оннет и ќе ти речат "Не е можно" како сто ми викаа...
На врв Bottom