Резултати од барањето

 1. Луси

  Подарок за членот над Вас

  Лексилиум
 2. Луси

  Денов звучи како...

 3. Луси

  Што готвите во моментов?

 4. Луси

  Хомосексуалност (општо)

  Како го свртевте муабетот за дебели стварно не знам.. :facepalm:
 5. Луси

  Денов звучи како...

 6. Луси

  Фото хумор и интересни фотки!

 7. Луси

  Нон-Хетеро сексуалности

  Мене лично мене буни некогаш тоа што живееме во ленд оф фри, арно ама треба бааги да внимаваш како се изразуваше за да не звучиш навредливо или дискриминирачки, особено каде што работам во здравство, секој треба да го третираш со почит и чуваш мислењето околу неговиот животен стил за себе. Каде...
 8. Луси

  Нон-Хетеро сексуалности

  Дискриманиција можеш во се да најдеш, денес особено кога има толку многу различности што би рекле тука non orthodox, нели мислиш дека еволуцијата има нешто врска со сето ова што го гледаме денес, исто полови бракови, non binary, полигамија, едноставно човекот како никогаш порано има право да се...
 9. Луси

  Нон-Хетеро сексуалности

  Можеби ако живеат во различни куќи, како тука овие што живеат во полигамни бракови со 4-5 жени, секоја има своја засебна куќа во која живее со децата, и има одредени денови во кој мажот доаѓа да помине време со неа, мене и тоа не ми влага у глава колку и либерална да сум, ама викаат...
 10. Луси

  Хомосексуалност (општо)

  Јас ги мразам јавните лигавења, лапање, драпање пред сите без разлика дали е хомо или хетеро, мислам дека интимата е за дома, како што би рекол Шабан Трстена сВе што имам да кажам ќе му кажам у душек.
 11. Луси

  Нон-Хетеро сексуалности

  Прво мислам дека е невозможно затоа што ќе има огромна љубомора, секогаш еден од партнерите ќе е занемарен, колку и да се мултитаскинг. Не ми оди во слика таков брак на што би се основал, денес сакам машки полов орган утре вагина.. Во слободна врска тоа е друго, no strings attached, ама брак и...
 12. Луси

  "Мачиња" на ЕУРО 2020

  Оти немаат price tag овие под сликите, вака ли се иде на фудбал? п.с. За другарка прашувам.
 13. Луси

  Денов звучи како...

 14. Луси

  Мачки (општи дискусии)

 15. Луси

  Хомосексуалност (општо)

  Владе, за едно возрасно лице да се декларира себеси геј играат многу работи, гени, environmental exposure, хормонални промени кои можат да настанат уште во утробата на мајката, некогаш е само избор. Ме прашуваш зошто сметам дека е нормално, затоа што истите луѓе функционираат на ист левел како и...
 16. Луси

  Хомосексуалност (општо)

  Оти очаен, си прашувам, ако е само за цицките што ги спомна бјонс, ако е само таа границата меѓу машко или женско тогаш линијата е многу тенка.
 17. Луси

  Што готвите во моментов?

  Правам и јас такви мешани, ама сакав чисто од леќа се исполигавив коа ги видов плескавициве :brlav:
 18. Луси

  Хомосексуалност (општо)

  Абе и мушките си ги депилираат газовите ако веќе тука е разликата.. и долги коси имаат и они за влечење..
 19. Луси

  Хомосексуалност (општо)

  Ок, што е со тоа грото мажи што сакаат да имаат анален секс со партнерката? И тие сакаат да ебат газ.
 20. Луси

  Што готвите во моментов?

  Meatballs in a sauce 1624054749
На врв Bottom