Резултати од барањето

 1. Macedonia>>Europe

  Како да се реши Албанското прашање во РМ и на Балканот

  Eve gi na delo, ne deka Srbite ne im se ubacija ali ne morase da bidat i oni necivilizirani. Ete nas ne teroriziraat tuka vo Skopje i vo ostanatiot del od severna Makedonija so decenii za da se isselime pa seuste ne im gi palime dzamiite. https://www.youtube.com/watch?v=fLFzLyF9j5Q
 2. Macedonia>>Europe

  СДСМ - Политичка партија

  Ej, abe ne bilo tolku lesno da se brise identitet. Te snimaat, pa te slikaat, te ima vo istorija kako se blamiras. Kako mu uspealo na toj Tito sekoja cest.
 3. Macedonia>>Europe

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Албанците се најгнасо племе на свет, ова што го прави западната нецивилизација во Македонија ќе им се удри од глава порано или подоцна.
 4. Macedonia>>Europe

  Индонезија во пожар, горат прастарите дождовни шуми

  Ѓоко кога викаш сите веројатно мислиш на Индонезија како држава... долгорочно тоа ќе значи поголем процент на луѓе заболени од рак, не само во Индонезија нели.
 5. Macedonia>>Europe

  Индонезија во пожар, горат прастарите дождовни шуми

  Да, скоро разговарав за ова со еден пријател... дневна емисија на CO2 иста количина што ја испушта Германија за една година. И ретко кој е информиран за овој случај во светот, а и да биде информиран не дека ќе превземе нешто... за жал ретко кој сфаќа дека иднината на неговите деца зависи од...
 6. Macedonia>>Europe

  Колку сме глупи како народ?

  Незнам колку ви е јасно што се случува со образованието во Македонија каде факултетската диплома претставува само статусен симбол и голем процент од "академските граѓани" завршуваат со врски, препишување или купување на дипломите. Нормално, ваквиот кадар ќе дојде на работа пред некој што стварно...
 7. Macedonia>>Europe

  Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

  Класична џукела... видела другите кучиња лаат па и оно да си лајне. :)
 8. Macedonia>>Europe

  Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

  Море како тргнала цела работа со перверзнава европска унија и уште поперверзниот и цел наопаку свет уште малку ќе почнат да доделуваат нобелови награди за тероризам.
 9. Macedonia>>Europe

  Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

  Овие стоки што утепаа 5 души од чиста мира МОРА да лежат доживотен во најмала рака, во спротивно тоа ќе значи дека конечно е пробиена и последната одбрана и последниот механизам на кој може да се надеваме колку толку дека би не заштитил при некои идни излети на рамковци. Ако бидат ослободени тоа...
 10. Macedonia>>Europe

  Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

  Може и кај германски доктори, еве внукот на Др. Менгеле би можел да ги излечи нив веројатно... мислам ако сеуште се во бизнисот. :D
 11. Macedonia>>Europe

  Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

  Смилковско езеро, Ангел, мавровските работници, а често се заборава и случајот со Ванчо Јосифовски. Сите беа убиени на најбрутален можен начин од чиста мира. Само да се потсетиме на уште едно ѕверство на вечно угнетените и обесправени цмиздрачи пред камери. "Ванчо Јосифовски беше убиен на 19...
 12. Macedonia>>Europe

  Насилства во Македонија

  И откако видоа дека народот е сериозно изнервиран па се осетија загрозени, ама ај за нив и ова е чекор напред.
 13. Macedonia>>Europe

  Насилства во Македонија

  Не знам баш за ова, на Косово веќе им успеа да иселат пола милион Срби со фашистички и насилни методи секако... они си имаат реален пример дека таквото понашање дава резултати и затоа си се држат до таа тактика, а да не правиме муабет што никако не се пола милион и тука пак со манипулации (како...
 14. Macedonia>>Europe

  Насилства во Македонија

  Ова е на некој начин поврзано со случајов зашто се добива дел од поголемата слика и може да се направи паралела со дубиозите кои се случуваат и во нашето општество, нормално креирано по терк на истите кои стојат зад фарсата наречена ЕУ. Еве доказ дека насилството кај орките не е до немаштијата...
 15. Macedonia>>Europe

  Конфликтот во Сирија

  Не, само забораваат дека не се во Македониjа па ги потсетуваат дека нигде во свет без карта не се патува. :D
 16. Macedonia>>Europe

  Land of the Free, или човековите права и слободи во најголемиот светски „извозник на демократија„

  2001-во година, Македонија... има и клип на Youtube да не го барам го знаете сите со бомбата и шипото што сакаше да ја фрли према полицијата па после според америчката демократија испадна дека мобилен сакал да фрла кутриот необразован овчар и не му се почитувале основните човекови права.... може...
 17. Macedonia>>Europe

  Land of the Free, или човековите права и слободи во најголемиот светски „извозник на демократија„

  Мислам дека добар приказ за америчката демократија се документарците на Мајкл Мур, Bowling for Columbine, Fahrenheit i Sicko... сите од различен аспект го илустрираат америчкиот систем во многу детали. Е сега дискутабилно е зошто ваква пропаганда е дозволена од страна на америчките власти, може...
 18. Macedonia>>Europe

  Трчање, Скопски Маратон и останати атлетски настани во Македонија

  Очекував многу повеќе од себе годинава ама ете ја платив цената што трчам само кога е свежо, поточно ноќе... сонцето ме утепа и наместо зацртаните саат и 35 мин само 1:40 што е подобрување за 5 минути во однос на претходната година ама сепак. Како и да е, одлична беше атмосферата како и секогаш...
 19. Macedonia>>Europe

  Пресвртница за Украина

  Колку плитко размислување... навивање за Путин. :tapp: Ги знаеме сите добро кои се и што се Русите со сите доблести и мани... и пак сметаме дека се подобра алтернатива за Украинците и за светов од милениците на Дарко што пустошат низ светов. Сега кога им затропаа на врата и на Русите и се...
 20. Macedonia>>Europe

  Трчање, Скопски Маратон и останати атлетски настани во Македонија

  И ете го конечно пролетното сонце најмалку кога ти треба... ама нека е, кој се плаши од дополнителен предизвик? :) http://www.accuweather.com/en/mk/skopje/227397/daily-weather-forecast/227397?day=4
На врв Bottom