Резултати од барањето

 1. humanoid

  Правење сопствено пиво

  Ајде пивољокачи, баварци, љубители и симпатизери на пивото! :) Вчера добив екстракт за правење на домашно пиво и едвај чекам да почнам со приготвувањето. Целиот процес со ферментирањето ќе трае околу 15 до 17 дена. Ми дадоа повеќе рецепти, начини на подготвување и ароматизирање на пивото...
 2. Macedonia>>Europe

  Пиволенд 2009 (17.-20.09.2009)

  Некој да не има информација за тоа кога ќе се одржи оваа година пиво ленд и дали воопшто ќе има, зашто нема никакви инвормации на интернет... барем јас не најдов.
 3. Macedonia>>Europe

  Црвените кмери

  Мачителот на Црвените Кмери пред суд Стотици жртви на ѕверствата на Црвените Кмери чекаа ред за да влезат во судницата ПНОМ ПЕН - Главниот мачител од редовите на Црвените Кмери вчера беше изведен пред судот за злосторства против човештвото, прв случај во кој е инволвиран висок кадар на Пол...
 4. Macedonia>>Europe

  Македонија VS Шпанија

  Спектакл во август: Македонија - Шпанија Македонија ќе го пречека европскиот фудбалски шампион Шпанија во Скопје на 12 август, кога ќе биде пуштена и северната трибина на стадионот Филип II во Скопје. Одлична вест ни доаѓа од ФФМ. Касиљас, Пујол, Фабрегас, Чави, Торес, Иниеста...
 5. Macedonia>>Europe

  The HAB Theory

  Кој не слушнал за оваа теорија еве нешто интересно за читање. http://www.habtheory.com http://indexme.blogspot.com/2007/05/global-warming-is-good-hab-theory.html http://en.wikipedia.org/wiki/Pole_shift_theory
 6. Macedonia>>Europe

  Na prvo mesto

  Некоја дискусија настана пред некое време па јас како hard core патриот тврдам дека на прво место е државата па после се друго. Ме интересира за вас што е на прво место религија, држава, поединецот(т. е. самите вие) или нешто друго. Може е малку глупо поставено прашањето и не е на соодветно...
На врв Bottom