Резултати од барањето

 1. Луси

  Kajgana Song Contest #140 Led Zeppelin vs Pink Floyd

  Овие два бенда ми се плима и осека, не знам кој повеќе го сакам, ајде да видиме, кој ќе избие на прво место. Што мислите форумџии, кој е подобар? Пријавувајте со песна од омилениот бенд, па ќе ги гласаме.
 2. Луси

  Kajgana song contest #129 - - Feeling good song

  Значи ме изначекавте.. Еве тема, сакав 80’ѕ ама имало. Дајте да избереме песна која не става во добро расположение, како turn on music :) Мене оваа од мртви ме враќа, секогаш.
 3. Луси

  Kajgana song contest (KSC)#94

  Best disco song neka bide I bozem gledav neznam kako mi promaknalo... Ajde od pocetok stavajte novi pesni :D It's Raining Men - The Weather Girls (1982)
 4. Луси

  Kajgana song contest (KSC) #69

  Ajde da pochneme so malo zakasnuvanje, kolku sto gledam nema vakov stil do sega na natprevarive, ovaa nedela izbirame najdobara grunge pesna Odime odma so predlozi :D
 5. Луси

  Каков статус ужива денес вредноста на жената?

  Mozhebi chudno, no ete dosta razmisluvav, sledena od mnogu ubavi primeri na mojte dve babi, koi pred se bile pochituvani kako zheni, kako kluchen del od semejstvoto, shto bi se reklo srzhta na domot. Uzhivale pochit i ljubiv kako zheni prvo, potoa kako majki, a najposle kako domakjinki. Kade e...
 6. Луси

  Srekjen rogjenden AlternatiF!!!

  SO OVAJA CESTITKA SAKAM DA MU GO CESTITAM ROGJENDENO OD MOJTA DRAGAKOLESKA I DRUSKA! ZIVA I ZDRAVA I VESELA DA SI PA I NA SFADBA DATIGRAM! :love::pipi:
 7. Луси

  Стомачен танц

  Стомачен танц или ориентален, арапски танц познат како ракс шарки или ракс балади уште како танц на земјата, донесен од арапскиот свет општо прифатен насекаде, претставување на женската убавина преку специфични движења на целото тело, и прекрасната носија која се користи за истиот, обично ја...
 8. Луси

  Среќен роденден Shakti!

  Ајме среќен ти роденден, среќна (тоа е најбитен дел), најздрава, најсакана и се нај нај! :pipi:
 9. Луси

  Германија го забрани обрежувањето!

  Судот во Келн пресуди дека обрежувањето на децата од верски причини треба да се третираат како кривично дело – нанесување тешки лелесни повреди. Одлуката предизвика бурни реакции, пред се кај еврејската заедница, која тврди дека станува збор за напад на верска слобода. Во образложението на...
 10. @cool@

  Види која песна беше хит на твојата дата на раѓање :)

  http://www.everyhit.com/dates/ :helou:
 11. Луси

  Неостварена сексуална желба?

  Ајмо другаричиња да си се искажем кој тоа нешто нам не ни исполнува или едноставно нејќе/ се гади од самата помисла? Имате ли нешто што посакувате, а парнтерот ете неможе или несака да ви го оствари или исполни ? Се оптеретувате со тоа и дали ви смета и што превземате? Јас искрено незнам дали...
 12. Луси

  Возот..

  Цитат: „Идејќи си накај Скопје, во возот на станицата пред Прилеп се качи една прекрасна девојка, поминувајќи го моето купе така силно ни се поклопија погледите што долго време останав укочен за седиштето неможејќи да реагирам и да го тргнам погледот, од местото, моментот и ситуацијата, сепак...
 13. Луси

  Фиромјан..

  Погледнете го СИВИ -во ауууу, колку само талентирана и јазикозборна личност, да ти е мерак да ја запослиш ко десна рака да ја имаш, и башка ептен многу добро го владеела фиромјан јазикот..:nesvest: :nesum: http://blog.com.mk/node/221836
 14. Луси

  Dolphin се вери!

  Неможам, сабајлево разбрав.... Нека тие со среќа, се најубаво, па дечиња многу, од среќа и љубов да не кутрулите двајцатааааа:vozbud::vozbud:
 15. Луси

  Што може да ве разочара?

  Значи јасно и гласно, искажете си што е она од кое можете крајно да се разочарате, и од кое подоцна ќе ви е потребен долг период за да ги составите коцките? Или па секогаш сте силни и покрај големото разочарување имате своја сила која ве турка напред, а може сте и таква личност, силна, со цврсти...
 16. Луси

  Доверба?

  Довербата, имате ли ? Во кого најчесто? Се гаи, се негува? Има ли луѓе кои не ја познаваат, како кога ќе ја изгубите, ја стекнувате ли пак или малку потешко? Што всушност придонесува? И дали имате доверба во некого 100%? Лично за мене како автор на темава, имам доверба во многу мал број луѓе...
 17. Луси

  Се откажувате ли лесно?

  Едноставно прашање ама доста големи одговори содржи.. Дали цврсто се држите за нешто што е ваше и ви значи, без разлика од кој тип е, љубов, работа, семејство, бизнис... Се борите ли до крај, одите во крајности, ги употребувате сите можни расположливи средства и оружја само за да го зачувате она...
 18. Луси

  Жртвување

  Значи темава ја отворам да слушнам општо што мислите за жртвата која е цената за истата и за кого се би се жртвувале? Дали би го направиле тоа само за некој близок? Или зависи од повеќе ситуации истото? Јас бидејќи сум мајка на две деца пред се би се жртвувала за нив, би се жртвувала и за...
На врв Bottom