Резултати од барањето

 1. Gazpapir

  Film Club - трета среќа! (127. Enter the Void: 14.06-27.06.2021)

  Најјако од цела сцена е 0:18, види како рипа со џипот
 2. Gazpapir

  Moviespotting 2021

  125. Annabelle Comes Home - 4 126. Tinker Tailor Soldier Spy - 8 127. Lupin Part One - 8 128. Green Street Hooligans - 8 129. The Final Destination - 2 130. I See You - 7 131. Scary Movie 2 - 2 132. Arkansas - 4 133. Bad Boys for Life - 2 134. Sunshine - 6 135. Extinction - 6 136. Escape...
 3. Gazpapir

  Film Club - трета среќа! (127. Enter the Void: 14.06-27.06.2021)

  Andhadhun (2018) Кога Анон кажа дека ќе гледаме индијски филм очекував вакво нешто Премногу пресврти, премногу мешаници, премногу непотребни работи и предолг. Музикава добро почна ама како се движеше филмов така се повеќе и повеќе го поднамалував телевизорот оти ми се смачи. Слично беше и со...
 4. Gazpapir

  Хахаха јак на зборови, пуста мрза...

  Хахаха јак на зборови, пуста мрза...
 5. Gazpapir

  Фан Клуб: Арсенал

 6. Gazpapir

  Фан Клуб: Арсенал

  Не знам инфо дека се ценкале, понудиле 30 милиони овие повеќе барале и Арсенал се повлекле. Ако не го ценат за повеќе од 30 милиона тоа е океј. Остај ја што се заебавав пред некоја недела да даваме играчи за него, и ја не сум баш сигурено дали вреди повеќе од 30 милиона ( иако стварно сакав да...
 7. Gazpapir

  Фан Клуб: Арсенал

  Ама затоа Вилок ќе процвета кај нас.
 8. Gazpapir

  Фан Клуб: Арсенал

  Рубен Невес а? Мислење? Имаше еден на твитер пишано Џака без грешките и темпераментот :D
 9. Gazpapir

  Фан Клуб: Арсенал

  хаха тежок глупак e овој над мене. @Boom Shaka Lakka види го датумот, ова е кажано ако не се лажам само што го земавме. Уште стојам на тоа дека беше еден од најдобрите ДМ во Атлетико
 10. Gazpapir

  Фан Клуб: Арсенал

  Нема врска тоа, Парти беше слаб на неколку утакмици во офанзивниот дел од играта, во дефанзивниот беше сосема солиден. Прва сезона со доста повреди, разбирливо е. Ќе го судиме наредна сезона. А Џака кога беше најбитно правеше глупости, како и секогаш. Не е битно он колку добри утакмици има се...
 11. Gazpapir

  Фан Клуб: Арсенал

  Епа ај размисли проста математика, ако сега на Сака му дадеш на 19 години 100-150к, на 24 за следниот договор колку треба 500к? Тешки глупости се ова, си има хиерархија, не може тинејџери да ти зимаат огромни пари.
 12. Gazpapir

  Фан Клуб: Арсенал

  Абе каков Тапсоба , повеќе од 60 милиони барале за него Леверкузен, ако сме идиоти глупи ќе фрлиме толку пари.
 13. Gazpapir

  Фан Клуб: Арсенал

  Е уште Бисума и Азрауи да ги земеме и коа ќе дое АФКОН да имаме барем причина оти губиме од сите и оти сме 10-то место.
 14. Gazpapir

  Фан Клуб: Арсенал

  Џака у advanced talks со Рома, и тимовиве наводно биле у преговори за 25 милиони. Тореира,Гендузи и еве сега Џака. Остануваме со Вилок, Парти и Елнени само :)
 15. Gazpapir

  Фан Клуб: Арсенал

  Да бидам искрен, ќе ги дадам и Нелсон и Нкетија плус за Буендија. :D 1621953707 @Ashburton Grove шо бе, да не нема ти да ги дадеш ? :D
 16. Gazpapir

  Фан Клуб: Арсенал

  А зошто го споредуваш со крила ? :D
 17. Gazpapir

  Фан Клуб: Арсенал

  Епа еве Орнстин сабајле рече дека ако понудата за Вилок била 15-20 милиона, немало ни да ја размислат, одма ќе ја одбиеле. Ако не се лажам Мартинез беше у последанта година од договорот, ако е така, тогаш 20 милиона е сосема импресивна сума.
 18. Gazpapir

  Фан Клуб: Арсенал

  Баш штета ќе биде после таквите настапи да не се искешира добри пари од него.
 19. Gazpapir

  Фан Клуб: Арсенал

  "And for most of the match he does tell the players to play with almost no daring and fantasy – for most of the match their jobs are to bring the ball forward and see if there is a clear opportunity" -Да бе јасно, лесно е воа кога имаш средина технички надарена. Али изгледа требаше Артета да им...
 20. Gazpapir

  Фан Клуб: Арсенал

  А кој уствари од активните тука е модератор?
На врв Bottom