Резултати од барањето

 1. Corvus

  Кајгана готвач vol. 188 [гласање: Сендвич]

  Дечки јас пак на замена зашто @SK-92 не беше во можност, него му посакувам добредојде во татковината, а на останатите многу гласови на натпреварот. Се гласа за двајца учесници, а гласањето трае три дена. Bon appétit! @SK-92 @Agda Beata @chef_cook @bobipp @kano...
 2. Corvus

  Kajgana Song Contest #133: Bardcore|ГЛАСАЊЕ

  Дечки и девојки фала ви на сите за учеството, слушнавме убави кавери, а сега гласаме! Гласањето ќе биде до Недела, кога ќе прогласиме и победник, а се гласа за 2 (две) песни. Corvus Zlatikevichius Dani grande-juve TrendS Kaleb Agda Beata dragonsky Violetova Ska Maniac
 3. Corvus

  Kajgana Song Contest #133: Bardcore

  Ајде вака, избрав ризична тема што можеби нема да донесе многу интерес, ама ќе овозможи да се запознаете со еден релативно, нов, експериментален и пред се забавен поджанр. Бардкор или тавернвејв главно покрива кавери на популарни песни, снимени во средновековен стил. Вообчаено се испеани на...
 4. Corvus

  Кајгана готвач vol. 187 [гласање: Јуфки]

  Љубители на тестенини навалете, се гласа за еден натпреварувач, гласањето трае три дена. @shutrak - Јуфки со туна и ослич (и мајонез) @Forza Milan!!! - Јуфки со кисело млеко/павлака @KEEF - Потпечени јуфки со сирење/урда и свежи пиперки
 5. Corvus

  Фото натпревар #202 тема: ЖИВОТНИ ГЛАСАЊЕ

  Гласаме за ТРИ (3) животинчиња до НЕДЕЛА! 1. @Violetova 2. @gurman2 3. @aletem 4. @Петра П. 5. @volare_g 6. @mladen_tifa 7. @Anon 8. @gjoko-mkd 9. @TrendS 10. @Darling 11. @pozdrav eden topol 12. @chef_cook 13. @shutrak 14. @KEEF 15. @dobramuzika 16. @Agda Beata...
 6. Corvus

  Фото натпревар #190: Спорт ГЛАСАЊЕ!

  Спортувавме што спортувавме, сега ќе гласаме за 3 (ТРИ) фотки до НЕДЕЛА! 1. Torchyrus 2. Xfire 3. Dani 4. Sasa Ilic 5. Acid 6. Toto.toto 7. HoT _iCe 8. Skorp 9. gjoko-mkd 10. Донев 11. shutrak 12. fennel 13. chef_cook 14. Corvus 15. SanIker 16...
 7. Corvus

  Фото натпревар #190: Спорт

  Дечки, заради вакви или онакви причини одиме неделава со една поопшта тема, спорт. Anything goes, спортски прослави, дочеци, пречеци, спортска опрема, спортска облека, било какви спортски активности... Значи се што има било каква асоцијација со спорт ќе се смета во склоп на темава. Заради...
 8. Corvus

  Филм и Тв Cinemaposting

  Хаха! Кој ве ебе отворив тема за мемиња инспирирани од филмови (може и серии) Постирајте ми почесто не бидете оние од Call Me By Your Name :(
 9. Corvus

  Good Omens

  Just so you people know, многу ме мрзи да пишувам, ама не можеме да се нарекуваме филмски форум ако немаме тема за серијава Good Omens е минисерија на Амазон, снимена како адаптација на скоро истоимената...
 10. Corvus

  Final Space

  Никој не се позамара да отвори тема за ова, па ќе отворам јас. Другиве љубоморно си ја кријат да не им ја уништи брзорастечкиот фандом на Рик и Морти. Се работи за анимирана серија на Нетфликс, којашто се занимава со авантурите на протагонистот на оваа серија Гери Гудспид, којшто е затвореник...
 11. Corvus

  The Grand Tour

  За точно 7 дена ни почнува новата емисија на Кларксон, Хамонд и Меj. Да не тупиме многу, сите знаеме за што се работи, автомобилско шоу со многу хумор и авантури на омиленото трио во автомобилскиот свет. После клоцата што ја добија од BBC, се пробаа со нова продукција - Амазон! Која што се...
 12. Corvus

  Rogers Cup 2016 Toronto

  Ланскиот победник Мареј нема да е во можност да ја брани титулата оваа година поради замор или некој друг актерски ангажман. Тука нема да ги има Федерер и Надал, ама тоа не менува многу, пошто реално и онака не ги бива. Прв носител е Новак, втор е Вавринка па по нив следуваат Нишикори и...
 13. Corvus

  Нов неискористен водоотпорен фотоапарат HP C150w

  Сите детали за спецификации и контакт, може да се најдат на линкот http://reklama5.mk/AdDetails?ad=2098212
 14. Corvus

  Sretan, bolan

  Dakle, денес му е роденден на нашиот forum-favorite @Malcolm van den Сабаховић :love: Ќе бидам кратка срц, знам дека си зафатен, ти направив листич, се спремам за асистентка Имај: - најсреќен роденден - многу парчиња - повеќе клецкање - помалку нервози - троцифрен број пива (со мене) -...
 15. Corvus

  Coupling

  Ми беше укажано дека оригиналната тема ни отишла у курац, па ајде од втора мајка да видиме што ќе направиме. Каплинг е британски ситком којшто едно време одеше и по нашиве телевизии, така што верувам дека колку толку го знаете, ако не сте религиозни фанатици како мене да ја репризирате по...
На врв Bottom