Резултати од барањето

 1. Notepad2

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Ќе го биде уљево или да зеам друго?
 2. Notepad2

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Момци ме интересира што мислите за BMW e46? Дизел? Бензин? 136 или 150кс? ме интересира што мислење имате, пошто сепак се работи за возило кое има повеќе од 17 год :D
 3. Notepad2

  Општи вело муабети, прашања, совети

  Како се покажани велосипеди од името "Toplife, Dook" ?? Сакав да купам еден бајк, гледам имаат и модели кои одат над 300 еу
 4. Notepad2

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Може ли некој да ми објасни како да платам казна за неносење маска? Во налогот стое образец пп 50, каде да го најдам тој образец? Во банка ли? ,и од коа ке се плати треба да одам до мвр за потврда за платено или? Фала
 5. Notepad2

  Правна помош и совети

  Може ли некој да ми објасни како да платам казна за неносење маска? Во налогот стое образец пп 50, каде да го најдам тој образец? Во банка ли? ,и од коа ке се плати треба да одам до мвр за потврда за платено или?
 6. Notepad2

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Помош од страна на електричен проблем? Ја оставив колата на паркинг се уредно и прописно, прозорци затворени до горе нормално. Се враќам во кола, ја палам и што да видам. - електрика на прозорци не работи (ни горе ни долу) - светла немам (свети само позиција) - жмигавците не работат(трокутот...
 7. Notepad2

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  пред 2-3 дена колава вака почна да ми зуја но е малце потивко, но сепак се слуша во кабина. Ваљда иди од алтернаторот. WTF е работава овде?
 8. Notepad2

  Age of Empires II HD Edition

  со 14,000 плата дали да пијаш, јадиш, цигари, бензин, ова она, па дури уште игри да купуваш :angel::angel::angel: не се залетувајте дечки мн, МК е овоа, . Него онтопик, глеам активно се игра играва по стимов, го изиграв последното нивно DLC, ме бендиса
 9. Notepad2

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  дечки колата како во видеово почна да "штрака", само малце потивко, под туража не се слуша. Масло има во моторо. ???
 10. Notepad2

  Гуми (пневматици)

  Момци задната гума лева ми шантра лево-десно но во возење не се осеќа ништо. Нови се. ???
 11. Notepad2

  Работење како дистрибутер обиколувач(малопродажба)

  Нз за реон, не се работи за СК, за помал град е :) Прилеп
 12. Notepad2

  Работење како дистрибутер обиколувач(малопродажба)

  Здраво. Некни по фејсбуциве налетав на оглас за работа како дистрибутер обиколувач(малопродажба). Се јавив, ме викнаа на интервју и супер се помина деновиве треба да почнам со работа. Пошто сум без познавање на оваа работа, сакам да се информирам на форум од луѓе кои го имаат ова работа, колку...
 13. Notepad2

  Факти за компјутерските делови и мали совети за шопинг

  Што мислите за ова? Како ќе се покаже на 1080п гејминг?а може и на повисоко. Intel I5 8400 GTX 1070 8 gb(незнам која фирма МСИ, гигабајт)
 14. Notepad2

  Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

  дечки одев редовно во теретана, е сеа направив една подолга пауза поради фамиларни проблеми. Е сега имам проблем. Имам стрии насекаде по мускуливе, посебно бицепсот и рамената. црвени се и се познаваат. Решение ве молам?
 15. Notepad2

  Скутерчиња: Се за и околу нив

  некој што се разбира од скутери/мотори да ми пиши во пп имам прашање?
 16. Notepad2

  возење туѓо возило.

  Дечки какви се закониве околу возење туѓо возило низ град? Поточно се работи за скутер, кој е на брат ми. Е сега пример во сообраќајна пишува Стојко Стојков , а скутерчето го вози лице Ристе Стојков. Како се однесуваат цајканиве на ова?
 17. Notepad2

  Потребна документација за 50 кубици скутер

  Поздрав до сите скутерџии/моторџии. Дали некој што има, или поседувал, или некој добро информиран да пише каква документација е потребна за скутерче од 50 кубици, при контрола од страна од МВР да не се нема проблем околу тоа? Дали еднаш засекогаш се плаќа регристрација за овој тип на мотор, и...
 18. Notepad2

  Скапи испити и често повеќекратно полагање за возачка дозвола

  Kаде да се упатам после сите положени испити
 19. Notepad2

  Скутерчиња: Се за и околу нив

  Изгубив многу км/х на крајна брзина, а и не влечи како што влечеше. Пример ако со двајца креваше 60, сега сам едвај крева 50 .шчо е стасано за мењање? Каиш,ролни??
 20. Notepad2

  Општи вело муабети, прашања, совети

  Неубаво се изјаснив. Да имам луфта од средната осовина, ваљда не е нешто сериозно, и највероватно осовината е од оние со затворени лагери. Ок ќе го носам на мајстор пошо немам такви клучеви а и не се исплаќа да ги купувам
На врв Bottom