Резултати од барањето

 1. Corvus

  Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

  Кој ќе се пронајде? :LOL:
 2. Corvus

  Денов звучи како...

 3. Corvus

  Каде да наjдам? [Food Edition]

  Тука распрашај се...
 4. Corvus

  Хомосексуалност (општо)

  Ти не беше тој гледачот во сонце?
 5. Corvus

  Film Club - трета среќа! (126. Andhadhun: 31.05-13.06.2021)

  Не е САМО фино, и оценка има :LOL:
 6. Corvus

  Film Club - трета среќа! (126. Andhadhun: 31.05-13.06.2021)

  Andhadhun Фино. 8/10
 7. Corvus

  Македонски серии

  За мене некоја ноарска сцена. Као седам со цигарата и зачаден бар облечена у некое тесно фустанче а ла Џесика Рабит, и му пуштам такви некои убитачни куроповикателни погледи на таргетот и после станувам идам у некој темен ходник и овој као ме следи, и му го крцнувам вратот:cool: 1623018470 Во...
 8. Corvus

  Најсекси актери и актерки

 9. Corvus

  Македонски серии

  Со оглед на тоа што овие ко што гледам од трејлеров 90% не се ни актери, туку онака рандом луѓе можеби и некое друштво си се, крајно време е @џимеј да ни начкрта некое сценарио па и ние од Филм и Тв еден филм да снимиме, за што другаруваме тука 10 години???
 10. Corvus

  Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

  Има ли некој сменето конектор на телефонот, и ако да, каде и како е задоволен од сервисот?
 11. Corvus

  Општи дискусии за ТВ серии

  @Zlatikevichius,
 12. Corvus

  Денов звучи како...

 13. Corvus

  Kajgana Song Contest #141 - Гласање

  После ваков дебакл Маци сама ќе си се суспендирам :(
 14. Corvus

  Kajgana Song Contest #141 - Гласање

  Што дека ќе пријавиш, далеку сум јас од победа :ROFLMAO:
 15. Corvus

  Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

  СРЕЌЕН РОДЕНДЕН ВОТОВЧЕЕЕЕЕ!!! <333333
 16. Corvus

  Дали западниот свет влегува во декадентна фаза?

  Навредиве ти се левел 12годишњаци на голем одмор, кринџ ме утепа само што ги прочитав. Нејсе. Разликата помеѓу нас е јасна. Јас сега ќе одам да гледам филм и да се гушкам со дечко ми, а ти ќе седиш на форум да срклџркаш со рандом анонимуси за social construct измислени проблеми :)
 17. Corvus

  Дали западниот свет влегува во декадентна фаза?

  И јас хејтам добар дел од модерниве измишљотини на западот, ама ти ми делуваш малку ко забеган. Изгледа и тебе отсуството на егзистенцијални кризи те доведе во состојба да се заморуваш кој со кого го дели креветот, дали жените се промискуитетни, и зошто миленијалците чуваат кучиња наместо да...
На врв Bottom