Резултати од барањето

 1. M

  Вадење на македонски пасош за "македонци" протерани од Грција.

  Здраво, станува збор за семејство кое е иселено во Ташкент уште во времето на граѓанската војна во Грција. Сакаат да се вратат во Македонија после толку години, моментално го изучуваат Македонскиот јазик. Која е процедурата за да се отствари цела таа нивна желба? Каде би требало да се обратат и...
 2. M

  Македонци во Русија

  Темава ја отварам со надеж дека ќе најдам некој на форумов што живее во Русија (без разлика кој град)
 3. M

  Мерка единица за...

  "Ќе биде" мерка единица за смирување Милка - единица мерка за кладби во Македонија Продолжете :)
 4. M

  Учење руски јазик

  Поздрав членови, Нов сум на форумов и размислував каде да ја поставам темата па одлучив тука (доколку нешто сум погрешил некој нека ме корегира). Сакам да почнам да учам руски јазик па би сакал некој што веќе знае или пак што учи да ми даде некој патоказ како што така натака.. Пред се сите сме...
На врв Bottom