Резултати од барањето

 1. M

  Пасош

  Ова важи и за другите етнички групи во Македонија... на пример кај тој што е по етнички Србин ќе пишува кај националност ќе пишува Србин?
 2. M

  Фала ти многу!

  Фала ти многу!
 3. M

  Вадење на македонски пасош за "македонци" протерани од Грција.

  Здраво, станува збор за семејство кое е иселено во Ташкент уште во времето на граѓанската војна во Грција. Сакаат да се вратат во Македонија после толку години, моментално го изучуваат Македонскиот јазик. Која е процедурата за да се отствари цела таа нивна желба? Каде би требало да се обратат и...
 4. M

  Студирање во странство

  Дали има некој на форумов или контакт од некој што студира веќе во Русија или што судирал?
 5. M

  Живот и работа во Русија

  Поздрав до сите, пред две-ипол години имам пишувано на темава, но тогаш го учев сеуште рускиот и дојде време до самиот крај. Сега остана само да се распрашам што како/можности и да се оди во Русија. Прашањето ми е како може да се остане повеќе од 3 дозволени месеци со виза на легален начин...
 6. M

  Facebook - официјална тема (новости, прашања, проблеми)

  Затоа што може да тагира и спамира (невини луѓе) за разлика од фан страната не го може тоа и секако кога ќе објави од профил со 5000 луѓе некоја понуда поголем процент ќе ја погледнат за разлика доколку објави од фан страна со 5000 фана.
 7. M

  Facebook - официјална тема (новости, прашања, проблеми)

  Се продаваат фан страни со Македонски фанови (доколку има некој што работи со Фејсбук или има протал и му се потребни нека ме контактира)
 8. M

  Македонци во Русија

  Би ве замолил да не гледате многу американски филмови... гледам ви го испрале мозокот :P И уште една молба... темава нека не бега, прочитајте го првиот пост и придржувајте се до него.
 9. M

  Македонци во Русија

  Темава ја отварам со надеж дека ќе најдам некој на форумов што живее во Русија (без разлика кој град)
 10. M

  Фото хумор и интересни фотки!

 11. M

  Мерка единица за...

  Прдеж - мерка единица за блискост меѓу пријатели/ки - партнери/ки :)
 12. M

  Ценовник за веб услуги

  Здраво, .com домените се движат окулу 10 евра (во зависност од кој провајдер го купуваш). Територијата на доменот зависи спорет твојте податоци што ќе ги оставиш на провајтерот, но под локација се гледа каде е хостиран т.е закачен тој домен. (серверот) Доколку серверот се наоѓа во Македонија ќе...
 13. M

  Ценовник за веб услуги

  За ден, а порталот е забавен (тука е проблемот мислам)
 14. M

  Менаџирање Facebook fan страници (и се околу нив)

  Јас изнајмувам фан страни, доколку некој сака нека пише ПП. Фан страните се со +50 000 фана имам една и од 100 000 и сите фанови се од Македонија. Активноста на фановите е како што пишал погоре Ацид. Тој е концептот на фејсбук.
 15. M

  Ценовник за веб услуги

  Како може да се фатат реклами за портал со 20 000 уникатни посети? Порталот е македонски.
 16. M

  Фото хумор и интересни фотки!

 17. M

  Фото хумор и интересни фотки!

  Што ти се вика логично размислување :)
 18. M

  Фото хумор и интересни фотки!

  Драчевска работа :P
 19. M

  Фото хумор и интересни фотки!

  Куча посо, посо куча
 20. M

  Живот и работа во Русија

  Моментално учам руски веќе неколку месеци... не сум во план таму да го учам јазикот и да губам време за учење јазик :) Кога викаш дека остануваат балканци на црно.. во план сум да е се легално, но доколку неуспеам после 3 месец да се снајдам за работна виза.. дали одма ќе дојдат и ќе ме соберат...
На врв Bottom