Резултати од барањето

 1. L

  Храна за кучиња

  Дали некој има контакт од некој што продава пилешко месо за куче. Чувам големо куче па сакам да почнам да му мешам и пилешко покрај сува храна. Фала
 2. L

  Папагали (општи дискусии)

  Ако те носи патот накај Солун најди ги на локација овие Animal-Foods.gr (имаат ФБ страна) Продавницава им се наоѓа малку како во индустриска зона, ама се невидено снабдени со витамини и свашта за птици. Јас имав проблем со мојата тигрица, се митареше скоро една година, од кај нив земав...
 3. L

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Најгоре на форумов стои линкот со статусите, треба да го копираш и да го отвориш во нов tab https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html
 4. L

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Ми дојде инфо дека тие што биле на интервју во последниве 2-3 години мора дополнително да ги преведат, заверат и да ги поднесат повторно сите изводи и умреници кои ги давале и при вадење на потекло. Инфото е као може да ти ги вратат документите ако ги немаш поднесено овие документи иако кога сме...
 5. L

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Кога беше на интервју и кој статус го имаш сега? Јас бев во годинава во Април
 6. L

  Папагали (општи дискусии)

  Јас одамна немам купено, ама мислам дека папагалите се по 300-400 мкд. Кафез можеш да најдеш за 400-600 мкд (во Електрометал имаат уба избор на кафези за папагали). Храна е 60 мкд и трае месец-два, зависи. Ова е основното. Друго ако сакаш можеш да му купиш сипина коска 100 мкд, други тропалки...
 7. L

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Дали времето на чекање после интервјуто е пократко за тие што имаат аплицирано по втор пат за документи?
 8. L

  Папагали (општи дискусии)

  Здраво на сите, имам плава тигрица, ја чувам веќе 7 години. Последново митарење некако многу лошо го поминува, имено, се митари веќе 3 месеци, што досега не се случило. Му дававме витамини и антибиотици, ама уште е исто. Знаете ли да ми препорачате некој што навистина се разбира од папагали?
 9. L

  IELTS test

  да, јас го купив прееска, се логирав и се е кул засега, изгледа интересно, има 6 нивоа, имаш да си правиш проверка, мислам дека е ок, а и не е многу скап.
 10. L

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Здраво на сите... бев на интервју во Ноември 2016 и денеска ми се смени статусот "Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија", бројчето ми беше 1хх/2017, документите ми беа преку прв братучед (син на чичко...
На врв Bottom