Резултати од барањето

 1. Exvareon

  Каде да наjдам? [Food Edition]

  Во плоштад лево пред влезот на ГТЦ е најдобриот тост што сум го пробал. 50 ден, најадува доволно (поготово за тост), и е навистина вкусен. Мислам дека користат некој вид на доматен сос наместо кечап, и тоа го прави подобар.
 2. Exvareon

  Ај на чај!

  Дали некој знае каде можам да најдам Камилица, но да не е во филтери? Побарав во LaCha, но немаат. Тој од GoodNature е пола прав пола Камилица.
 3. Exvareon

  Борд Гејмови (Board Games) во Македонија?

  Колку од вас играат Борд Гејмови? Колку што знам, единствена продавница во Македонија за такви работи е GoblinGames, и плус кафичот CafeSamo. Кога доага до нарачување такви игри онлајн, цените за пратка се по големи од цената на играта (пр.Cards Against Humanity е $25, а shipping е 31$). За...
 4. Exvareon

  Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

  Направив плакање на 3 рати. Дали уплатницата е иста како кога плакаш за цел семестар? Дали цел на дознака е иста или треба да се наведе и друго?
 5. Exvareon

  Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

  Во случај на изгубена телефонска пост-пејд карта од T-Home, што се случува? Дали можам некако да ја пријавам, таа да се поништи и да ми дадат нова со истиот број? Или ке мора да ми дадат нов број? Дали се плака нешто за тоа, некоја си казна?
 6. Exvareon

  Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

  Што треба за да се направи плакање семестар на рати? На колку рати може да се направи? Претпоставувам првата рата се плака одма, а другите? Фала однапред.
 7. Exvareon

  Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

  Prashanje samo poradi radoznalost: Kolku godini maksimum moze da se studira vo Finki? Mislam so pagjanje. Koj e limitot? Zatoa shto na spisoci vidov lugje od 2012.
 8. Exvareon

  Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

  Како некој што се мисли за Финки, Често слушам дека студенти од Финки наогаат работа дури во втора година и го оставаат факултетот за да работат. Од тие што направија ова, би сакал повеке информации, како: - Што уствари повекето луге не знаат за ова (како лоши страни или замки). - Како...
 9. Exvareon

  Сакам да знам!

  Дали некој може да ми помогне со праќање документи по пошта? Треба да испратам нешто до Министерство за Образование и Наука, но до сега немам пратено ништо по пошта. Дали може во која било пошта? Кој е процесот? Колку одприлика се плака?
 10. Exvareon

  Мислење за онлајн работа од дома?

  Дали некој има некое искуство со онлајн работа од дома, со страници како што се "rev.com" и "https://gotranscript.com/" и слични? Повекето вакви страници со "Surveys" се лажни, а повекето од тие што остануваат не се пристапни во Македонија. Дали некој успеа да најде нешто ефективно?
 11. Exvareon

  Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

  Здраво колеги, сакам да прашам дали во ФИНКИ има вондреден смер, и дали може да се префрли од редовен во вондреден? Исто така, дали цената на семестарот е иста или друга?
 12. Exvareon

  Каде може да најдам? (Општи прашања)

  Каде можам да најдам термална паста за процесор и графичка во Скопје? Проверив во Anhoch страницата и немаат на залиха. Проверив во Setec, Neptun и Техномаркет страниците и не најдов.
 13. Exvareon

  Каде може да најдам? (Општи прашања)

  Да не знае некој каде можам да го најдам парфемот STR8 Rebel? Го купив пред 2 години и е еден од најдобрите парфеми што некогаш ги користев. Ги барав по супермаркетите (Vero, DM, Tinex) каде порано се наогаа, но сега веке го нема.
На врв Bottom